5 вересня 2023, 18:29

Про ''роздуми'' ДПС на півмільярда та перемогу Парламентської спецкомісії

До переможних справ Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів додався ще один. Днями отримали позитивні новини від наших заявників, Червонослобідського спиртзаводу на Київщині. Після піврічного простою завод нарешті відновив роботу завдяки нашій допомозі.

З цим зверненням від заводу наша Спецкомісія почала працювати два місяці тому.

Півроку тому податківці забрали ліцензію у спиртзаводу за формальне порушення – перевірка вирішила, що відеокамери на заводі знаходяться не на всіх етапах виробництва (хоча щомісячні перевірки протягом 1,5 року перед цим такого "порушення" дивним чином не виявляли, а закон і підзаконка не уточнюють переліку "всіх етапів виробництва", тож "етапом виробництва" теоретично бути будь-що). Тим не менше, завод додав камери з "хотєло" податкової на наступний же день.

Але ліцензію у підприємства все одно забрали. Виробник не здався і подався на нову ліцензію. Після чого ДПС, прийнявши документи до розгляду, кілька місяців думала. Без відповідей і дедлайнів.

На прохання виробника думати швидше, податківці зазначили, що через війну мають право думати безстроково. Бо так говорить постанова КМУ N165 про деокуповані території, де дозволяється не надавати адмінпослуги в строк. Але хіба для цього приймалася ця постанова!?

З таким підходом податківців до працюючого бізнесу, як ми будемо збирати податки на армію та обороноздатність!?

Через "роздуми" Державної податкової служби, завод за ці півроку недоотримав 500 млн грн, які могли б піти в бюджети всіх рівнів у вигляді податків. А 100 співробітників підприємства півроку просиділи без роботи.

Після того, як ми вперше публічно заявили про роботу над кейсом, з аналогічними зверненнями та скаргами на дії ДПС до нас звернулися ще 2 спиртзаводи.

Тож наша Парламентська спецкомісія серйозно взялась за ці справи. І вже маємо результати.

Нам вдалось не лише допомогти підприємству, яке до нас звернулось, а й сприяти системним змінам в цьому маленькому секторі.

По-перше, на рівні держави – уряд скасував постанову N165 і повернув довоєнні строки надання адміністративних послуг для всіх регіонів. Тепер жоден державний орган не зможе "думати" безстроково, як робили в ДПС, а бізнес отримуватиме адміністративні послуги вчасно.

По-друге, у цьому конкретному кейсі – ДПС таки розблокувала роботу Червонослобідського спиртзаводу, виконавши рішення суду, яке виробник отримав на свою користь ще 25 липня. Реальне його виконання почалося тільки після того, як Парламентська спецкомісія взялась за справу.

Дякую члену нашої Парламентської спецкомісії Ларисі Білозір за лідерство по цій справі.

Хотілося б бачити більш державницький підхід від наших контролюючих органів. Саме за рахунок внутрішніх податків ми сьогодні фінансуємо ЗСУ. Тому завдання всього державного апарату зараз – допомагати бізнесу працювати, а не створювати штучні перепони під час війни.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Каток БЕБа проти українського бізнесу

Для чого у 2021 році було створене Бюро економічної безпеки? Цей орган мав позбавити бізнес від зайвої уваги правоохоронців, які по черзі приходили з "масками шоу" на працюючі підприємства...

Три місяці указу Президента – як силовики виконали рішення РНБО по бізнесу

Вчора завершилась дія указу Президента по зменшенню тиску на бізнес. Сьогодні обговорили результати на закритій зустріч з Генеральним прокурором і бізнес-асоціаціями...

Як посилити підтримку України в США і хто наші союзники

Я вже якось розповідала вам, що в США найбільше підтримують Україну інтелектуальна еліта і військові – тобто ті, хто максимально глибоко і практично в контексті і не ведуться на провокації і маніпуляції...

Сервіс для пошуку безкоштовного житла для переселенців "Прихисток" стане зручнішим

Сьогодні в Україні майже 5 млн внутрішніх переселенців, понад 3,5 млн з них стали біженцями після 24 лютого 2022 року. Забезпечення житлом мільйонів людей, які тікали від війни, було одним з ключових викликів для держави на початку широкомасштабного вторгнення, і залишається ключовою проблемою на найближчі роки...

Часи неймовірних сценаріїв або про двох вчорашніх чорних лебедів

Вчора в небо полетіли 2 цікавих чорних лебедя... Безпекових, політичних, а можливо навіть і геополітичних. Це призначення Залужного послом в Британію та вступ Швеції в НАТО...

Не тільки БЕБ або чого не вистачає в урядових законопроектах для бізнесу

Минулого тижня уряд вніс в парламент одразу два законопроекти, які могли б перезавантажити відносини з бізнесом. Вони стали продовженням рішення РНБО та указу Президента, ухваленого після арешту Ігоря Мазепи та наступних переговорів з підприємцями...