5 вересня 2023, 18:29

Про ''роздуми'' ДПС на півмільярда та перемогу Парламентської спецкомісії

До переможних справ Парламентської спецкомісії по захисту інвесторів додався ще один. Днями отримали позитивні новини від наших заявників, Червонослобідського спиртзаводу на Київщині. Після піврічного простою завод нарешті відновив роботу завдяки нашій допомозі.

З цим зверненням від заводу наша Спецкомісія почала працювати два місяці тому.

Півроку тому податківці забрали ліцензію у спиртзаводу за формальне порушення – перевірка вирішила, що відеокамери на заводі знаходяться не на всіх етапах виробництва (хоча щомісячні перевірки протягом 1,5 року перед цим такого "порушення" дивним чином не виявляли, а закон і підзаконка не уточнюють переліку "всіх етапів виробництва", тож "етапом виробництва" теоретично бути будь-що). Тим не менше, завод додав камери з "хотєло" податкової на наступний же день.

Але ліцензію у підприємства все одно забрали. Виробник не здався і подався на нову ліцензію. Після чого ДПС, прийнявши документи до розгляду, кілька місяців думала. Без відповідей і дедлайнів.

На прохання виробника думати швидше, податківці зазначили, що через війну мають право думати безстроково. Бо так говорить постанова КМУ N165 про деокуповані території, де дозволяється не надавати адмінпослуги в строк. Але хіба для цього приймалася ця постанова!?

З таким підходом податківців до працюючого бізнесу, як ми будемо збирати податки на армію та обороноздатність!?

Через "роздуми" Державної податкової служби, завод за ці півроку недоотримав 500 млн грн, які могли б піти в бюджети всіх рівнів у вигляді податків. А 100 співробітників підприємства півроку просиділи без роботи.

Після того, як ми вперше публічно заявили про роботу над кейсом, з аналогічними зверненнями та скаргами на дії ДПС до нас звернулися ще 2 спиртзаводи.

Тож наша Парламентська спецкомісія серйозно взялась за ці справи. І вже маємо результати.

Нам вдалось не лише допомогти підприємству, яке до нас звернулось, а й сприяти системним змінам в цьому маленькому секторі.

По-перше, на рівні держави – уряд скасував постанову N165 і повернув довоєнні строки надання адміністративних послуг для всіх регіонів. Тепер жоден державний орган не зможе "думати" безстроково, як робили в ДПС, а бізнес отримуватиме адміністративні послуги вчасно.

По-друге, у цьому конкретному кейсі – ДПС таки розблокувала роботу Червонослобідського спиртзаводу, виконавши рішення суду, яке виробник отримав на свою користь ще 25 липня. Реальне його виконання почалося тільки після того, як Парламентська спецкомісія взялась за справу.

Дякую члену нашої Парламентської спецкомісії Ларисі Білозір за лідерство по цій справі.

Хотілося б бачити більш державницький підхід від наших контролюючих органів. Саме за рахунок внутрішніх податків ми сьогодні фінансуємо ЗСУ. Тому завдання всього державного апарату зараз – допомагати бізнесу працювати, а не створювати штучні перепони під час війни.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Звернення, які нас здивували або як ми захистили виробника протезів

Війна триває майже два роки, в Україні тисячі ветеранів, які втратили кінцівки і потребують протезування, потреба у цьому більша, ніж можуть забезпечити українські виробники...

Український порядок денний у Вашингтоні. Що зараз в пріоритеті?

Кілька днів в Вашингтоні. Багато зустрічей зі старими друзями і ще більше нових контактів: ДержДеп, Департамент оборони, американські аналітичні центри, організації української діаспори, які продовжують допомагати і армії, і в гуманітарних питаннях...

Що думають в Німеччині про Ізраїль і як це вплине на Україну

Обіцяла ділитись з вами інсайдами з Німеччини. Цього разу розповім що у німців думають про ситуацію навколо Ізраїлю і ХАМАС та як це може вплинути на Україну...

Україна має право на антикремлівську люстрацію – висновок Венеційської комісії

Весь тиждень обговорюється висновок Венеційської комісії на наш законопроект 9081 про антикремлівську люстрацію. Нагадаю, суть самого законопроекту максимально проста: заборонити усім, хто був депутатом будь-якого рівня від проросійських партій на момент повномасштабного вторгнення, брати участь у виборах на наступні 10 років...

Розвивайся або помри – як працює Facebook в Кремнієвій Долині

#СтенфордськіЗаписки-4 Поки складаю докупи думки про об'єднання інноваційного сектору в Україні, поділюсь з вами ще одним своїм інсайтом з Кремнієвої Долини...

Чи може Україна стати ''Кремнієвою Долиною'' Європи: 3 ''за'', 3 ''проти''

#СтенфордськіЗаписки-3 Обіцяла поділитись з вами думками чи зможе Україна стати "Кремнієвою Долиною" Європи. Даю вам 3 аргументи "за", 3 – "проти"...