Юрій Мірошниченко Народний депутат України V - VIII скликань.

Обов'язок держави – належне забезпечення відповідних умов тримання ув'язнених та адаптації їх після звільнення

16 березня 2018, 16:20

Під час підготовки законопроекту про пенітенціарну систему (реєстраційний номер 7337) та практичного вивчення на місцях діючої системи установ виконання покарань, моніторингу дотримання в них норм та умов тримання засуджених ми отримали багато матеріалу, проаналізували його та маємо план подальших дій.

Однією з тем, яка болюче відгукується в душі, є два аспекти: не належне забезпечення мінімальних умов тримання ув'язнених та адаптації їх після звільнення.

Умови в СІЗО часто не те, що не належні, іноді вони просто жахливі, хоча за останні роки є певна позитивна динаміка. ООН і ОБСЄ не одноразово наголошували на недопустимих умовах в українських СІЗО. Здорова людина, попадаючи до установу виконання покарання з великою вірогідністю може вийти звідти хворою. Слід відзначити, що така ситуація складалася десятиліттями, а Міністерство юстиції, яке сьогодні управляє пенітенціарною системою усвідомлює реальний стан справ і вживає заходів до покращення ситуації.

Соціальна адаптації ув'язнених сьогодні, по суті, лише починає впроваджуватися. Звільнившись з місць позбавлення волі, людина залишається в більшості випадків напризволяще. Без житла та місця роботи, зацькована суспільством. Тому підсилення служби пробації, основний обов'язок якої якраз полягає у тому, щоб допомогти особі у ресоціалізації: з пошуком житла, допомогти стати на облік в службу зайнятості, налагодженні соціальних зв'язків.

Щодо самої служби пробації. Фінансування, можна сказати, менше за мінімальне. За даними Міністерства юстиції, на початку 2017 році заробітна плата працівника пенітенціарної служби була у 4 рази нижча, ніж зарплата у Нацгвардії. Мінімальна зарплата в системі залишається 5 тисяч гривень, це при тому, що її все-такі підняли. А кадровий склад, кваліфіковані працівники просто-напросто шукають собі інше місце роботи. І це є проблемою. Проблемою для суспільства, що зустріне абсолютно неадаптовану до життя людину, яка з великою вірогідністю повернеться до старої справи, щоб повернутися туди, де по меншій мірі, він не буде хвилюватися за завтрашній день, тобто у місця позбавлення волі. Це замкнуте коло вкрай потрібно розірвати.

Проблема велика. Виклики для нас, парламентарів, ще більші. Вже зроблено багато задля того, щоб критична ситуація зрушилася з місця. Але це лише початок. Наш обов'язок перед громадянами – повернення у суспільство соціально адаптованої, фахово та емоційно обізнаної людини. Та забезпечення їй належних умов для життя.

powered by lun.ua
Коментарі — 7
Николай Чаварга _ 20.03.2018 23:18
IP: 188.163.73.---
Добавлю:
В світі наростають сили опору ідеології неолібералізму. Можна би сказати, що це геніальний винахід Закуліси, але не стільки геніальний він, скільки тупими є гої. І не тільки тупими, але і зажерливими – за шмат вілли на березі Дніпра продають і народ, і країну.

Більше того, всі "націоналістичні" сили в Україні стоять на захисті приватної власності, а мета там одна – дорватися до державного корита, і дерибанити, дерибанити, дерибанити. Не треба і закуліси.

Станом на сьогодні, світ ніби прокидається від важкого сну споживацтва, а у що це виллється, зовсім не ясно. В США білі вже в меншинстві (це один з результатів діяльності закуліси). Єдиний шанс для них – розділити країну. Інакше уже не вийде. На цьому шляху стоїть країна найрозумніших на планеті людей – німців.

Що вдасться зробити антиглобалістам, ще зовсім не ясно. Вони не розуміють, на чому тримається Світове Зло – на приватній власності, банківській діяльності і приватних ЗМІ.
Николай Чаварга _ 20.03.2018 22:35
IP: 188.163.73.---
Олег Гора:
Але – чи cтоїть за усім цім "невеличкий народець", чи – олігархи, в тому числі і міжнародні

- 1):-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) – олігарх і належність до народця – це одне і те саме:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Нехай вас не вводять в оману прізвища типу Пінчук, Франчук (Ку-Чмошні зятьки), Порошенко, Червоненко, Яценюк, Береза, Волков, Бродський, Березовський і несть числа. Не всі там Гройсмани

2) В світі білих людей всі олігархи – міжнародні.
Схожі процеси не обминули більшість розвинених держав.

- Це правда, тільки суть цієї правди в тому, що процеси в розвинених державах проходили організовано. Наприклад, в США чесна людина вже не може прийти до влади – на виборах простолюдинам демонструють то дулю (респ), то фігу (демокр.), а свистяь про параво вибору. Там давно вже не вибирають. В Єврепі ще вибирають... мабуть вже недовго.
Николай Чаварга _ 18.03.2018 22:53
IP: 188.163.73.---
Олег Гора:
Як це можна пояснити? Турботою про соціально близьких, чи -як?


- Якщо ви належите до невеличкого числом народця, але хочете володіти світом, при цьому вмієте захопити в свої руки фінанси і ЗМІ, то можете далі діяти тільки шляхом організації деградації народів до рівня читаючої худоби (в тому числі і шляхом нав'язування оглупляючої віри). Ви нав'яжете людям псевдомитців малевичів, футбол, пиво, будете захищати злочинців, а не здібних дітей, будете знищувати освіту і технічну науку, всіма силами витісняти здібних за кордон через всякі безвізи (і паралельно пи_діти про великі досягнення!).
Маєте розуміти, що вакарчуківство – це не музика, це нав'язаний музичний шмурдяк, до якого дітей закуліса привчала з пелюшок, а тепер вони музичні наркомани. Це назавжди втрачена частина народу. Ви нав'яжете цивільні шлюби, при цьому автоматично вб'єте сотні мільйонів, землю зробите товаром, державу залишите без власності, сексуальна свобода вб'є мораль...
Николай Чаварга _ 17.03.2018 18:58
IP: 188.163.73.---
Коли я дивився, як під час розгону Майдану плакав Мірошниченко, то грішним ділом подумав, що до чоловіка нарешті дійшла суть його діянь, що чоловік почав розуміти, що він натворив проти українського народу. А тепер от я вперше подумав, що він, можливо, просто плакав за Януковичем (без якого він ніхто, бо януковичам потрібні тільки зрадники українського народу), від страху, що його можуть посадити, бо злочини ПР ні в кого не викликали сумнівів, плакав за можливою націоналізацією вілли і дорогих авто... і ще бог знає за чим, про що ми навіть не здогадуємось.
Николай Чаварга _ 17.03.2018 18:41
IP: 188.163.73.---
Alexander Kravets:
Где ты был когда твой начальник Янукович давал приказ на разгон Майдана? Пока такие подхалимные и притворные гады как этот Мирошниченко есть в политике Украины, ...
- Так це показували по ТБ – він шаленими темпами добудовував віллу на березі Дніпра, добудовуваі і плакав – аякже! – патріот тому що. Чого дивуєтеся? – українські слуги народу не можуть жити в квартирах, як оце Меркель, – тільки в багатоповерховій віллі на Дніпрі.

А гади ці лізуть і будуть лізти до влади доти, поки не зміняться правила приходу до влади. Наприклад:
1) До влади допускаються тільк ті, хто ніякою мірою не причетний до злодійсменства. НІЯКОЮ!
2) Відповідальність за скоєний злочин збільшується пропрційно щаблю влади. Напр, якщо звичайній людині за злочин треба присудити 5-6 років, парламентаря треба розстріляти, все майно конфіскувати, а діток лишити громадянства, права на освіту, на посади.
3) Сл. безп. мають право слідкувати за їх діями без обмежень...
Alexander Kravets _ 17.03.2018 05:02
IP: 35.196.84.---
Где ты был когда твой начальник Янукович давал приказ на разгон Майдана? Пока такие подхалимные и притворные гады как этот Мирошниченко есть в политике Украины, не будет разрыва с пост-советским прошлым и не будет прогресса.
Николай Чаварга _ 16.03.2018 19:48
IP: 188.163.73.---
Вже зроблено багато задля того, щоб критична ситуація зрушилася з місця. Але це лише початок.


- Якщо ви так переживаєте за гірку долю злочинців, віддайте на утримання їх ваші вілли, вони якраз такі, як середніх розмірів тюрма. І зарплату їм віддайте, наркотою забезпечте... Майбутнє нашого народу (технічно обдаровані діти) взагалі не мають ніякої підтримки від держави, а гуманітарний непотріб, типу вашої освіти, українському народу тільки у збиток. Чи може врешті-решт наступить критичний момент, коли гуманітарії зберуться, і вирішать всі технічні проблеми в Україні, зокрема проблему енергетики (ядерну енергетику), енергозбереження, машинобудування, приладобудування, медицину, хімію, транспорт, дороги, лікарні, екологію.

Народ чекає великих здобутків гуманітаріїв, вперед!,
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

12
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter