26 травня 2013, 20:28

Сила бабла ММСІС

Минулого року один український журнал розмістив на першій шпальті велике фото "управляючого трейдера" компанії ММСІС Костянтина Кондакова. Дзвоню головному редактору з питанням: "Ви знаєте, хто це такі?". У відповідь чую: "Да! Пірамідчікі!". Я особисто знаю багатьох журналістів, з них абсолютно усі чули про ММСІС і абсолютно кожен мав аналогічне уявлення про компанію. Разом з тим я не чув, щоб хоч одне видання відмовилось рекламувати ММСІС.

До недавнього часу я думав, що ніхто не буде розміщувати рекламу схем, які вважає шахрайськими. Це все одно, що розмістити рекламу "Еліта-Центр", знаючи наперед, що людей "кинуть". Однак фраза головного редактора вищезгаданого журналу дещо пояснила ситуацію: "Зараз грошам ММСІС раді, бо видання перебувають у дуже скрутній фінансовій ситуації". Те саме мені сказав журналіст іншого відомого українського видання: "Вони у нас замовили дорогу рекламу, ще й заплатили за терміновість, так що ми з ними не сваримося".

Українські друковані ЗМІ, особливо ті, що пишуть про економіку, дійсно перебувають у скрутному фінансовому стані. Нещодавно одне відоме видання скоротило половину штату журналістів, при цьому затримка у виплаті зарплати для тих, кого не звільнили, сягає 3-х місяців.

За таких умов щедрий рекламний бюджет ММСІС виявлявся для багатьох панацеєю. Хоча навряд чи це є добрим виправданням для видань, які не гребують за "бабло" розміщувати рекламу "пірамідчиків". Адже якщо глядіти в корінь, то низькі доходи видань часто спричинені невмінням запропонувати читачу цікавий та корисний матеріал.

Але не журнали отримали найбільшу частку рекламного "пирога" ММСІС. Багато українських телеканалів показували рекламні ролики ММСІС. Крім цього Кондаков був гостем програм на "1+1", "ICTV", "Першому національному" та інших каналах. Телеканали є дуже навіть прибутковим бізнесом, і якщо друковані видання могли приймати гроші ММСІС з відчаю, то телеканали просто шукали більших прибутків.

Осторонь також не лишились і українські зірки. Після новин про втрату ММСІС ліцензії та блокування акцій компанії кількість зірок, які рекламують компанію, значно зменшилась. Але до того як Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку взялась за ММСІС у списку зірок-інвесторів значилися Борис Бурда, Тіна Кароль, Ольга Сумська, Кузьма та ін.



http://www.youtube.com/watch?v=oJqbzcVGYgc&list=PL28Hs7IeNH_tpl8pSb_bfFC9PxK2GWu0B

Рекламу від наступних людей ще декілька тижнів тому можна було знайти на сайті компанії:



Цікаво, чи знав український бомонд, що думають про ММСІС журналісти та учасники фінансового ринку? Можливо не всі, можливо жоден. Я припускаю, що швидше за все їм було просто байдуже.

Не лишилися осторонь грошей ММСІС і релігійні організації. Ось, для прикладу, нагородження Костянтина Кондакова орденом Миколи Чудотворця "за примноження добра":



http://www.youtube.com/watch?v=uqI7LOpFDbU

Прийняв Кондакова до лав своїх кавалерів Орден Святого Станіслава "за вагомі досягнення у зміцненні добробуту народу України". Свого часу членами ордену були чи залишились такі відомі політики: Людмила Кучма, Святослав Піскун та Леонід Кравчук.



http://www.youtube.com/watch?v=zmo48QZqpOI

Із задоволенням прийняли спонсорську допомогу ММСІС організатори події "Людина року":



http://www.ludinaroku.com.ua/en/forex-mmcis-group-ofitsiinii-sponsor-zagalnonatsionalno-programi-lyudina-roku-2011.html

Цікаво, що Кондаков зміг навіть завітати на престижний Український Банківський Форум, який відвідали головні фінансисти України. Організатор події – міжнародна компанія Adam Smith Conferences. Там Кондаков розказав фінансовій еліті України, що "100% річних – це реально".



Підсумовуючи, мушу констатувати, що в Україні за гроші можливо все. Якщо у вас є гроші, то ви будете кавалером престижного ордену, спонсором людини року, отримаєте нагороду від церкви, про ваші таланти розкажуть представники шоу-бізнесу, а журналісти зроблять вас героєм своїх репортажів. При цьому всім буде байдуже куди ви пропонуєте вкладати людям кошти і звідки гроші на рекламу.

Саме тому Україні потрібне державне регулювання, яке б попереджало хоча б рекламу фінансових пірамід. Потрібен закон, який би зобов'язував медіа відшкодовувати вкладникам збитки, якщо журналісти знали, що дають рекламу завідомо шахрайським схемам.

Звичайно, найкращим способом регуляції медіа є саморегуляція, без втручання держави. І, здавалось би, журналісти повинні бути на це здатні. У нас часто можна почути, як журналісти захищають один одного у разі цензури з боку керівництва, борються з "джинсою", впровадженням норм щодо покарання за наклеп, проводять розслідування шахрайських схем розкрадання бюджетних коштів та ін. Але де ці високоморальні і чесні журналісти, коли на їх же рідному медіа ресурсі розміщують рекламу того, що вони самі вважають "фінансовою пірамідою"?

P.S. На момент написання статті сайт www.mmcis.ua був поставлений в режим реконструкції. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку розробила законопроект, який забороняє фінансові піраміди.

$ для України: як візит Володимира Зеленського до США вплинув на настрої американців

FOX News офіційно показав: бажання американців підтримувати Україну зросло. 31% американців кажуть, що потрібно давати ще більше допомоги...

''Прихватизовані'' укриття повинні рятувати життя

Масовані ракетні та обстріли міст, селищ і сіл України агресором та використання дронів-камікадзе проти мирного населення, які відбулися в травні цього року, виявили серйозні проблеми із забезпеченням цивільного населення укриттям цивільного захисту, які призвели до загибелі людей...

6 років з конфіскацією майна за допомогу ЗСУ

Такий термін дав Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області волонтеру Олександру Дорогану. Це – шокуючий прецедент, який може зупинити щонайменше поставку всіх автомобілей для передової...

Реальна ставка ПДВ в Європі та Україні – не більше 10%

Багато хейтерів Антикорупційної податкової реформи вказують на високу ставку ПДВ в Європі. Висока ставка ПДВ в Європі – це міф. Такого ніколи не існувало...

Як співчуття іноземців конвертувати в гроші на армію

Відкриваєш стрічку соцмереж, а кожен другий пост – збір коштів для наших захисників. Всі ми донатимо, отже, всі і розуміємо, що мова завжди йде про великі суми...

Схеми крадіжок ПДВ повинні бути зупинені

Даним постом в першу чергу звертаю увагу представників правоохоронних органів щодо оборудок з крадіжок ПДВ. Знаю, що з публічних джерел на них реагувати простіше як мінімум з формальної точки зору...