4 травня 2023, 15:23

Реальна ставка ПДВ в Європі та Україні – не більше 10%

Багато хейтерів Антикорупційної податкової реформи вказують на високу ставку ПДВ в Європі. Висока ставка ПДВ в Європі – це міф. Такого ніколи не існувало.

В Європі середня ставка ПДВ складає 11,6%. В Україні вона теж ніколи не була цього рівня.

Те, що є в Європі – це суміш формально високих задекларованих ставок та мільярдів винятків із правил. Така система неефективна навіть в ЄС, а для України руйнівна.

ЄС щороку втрачає на пільгових ставках таку ж суму, як уже збирає від ПДВ.

Лише одна схема з ПДВ (так звана "карусель") є номером один з обсягів в Європі, перебиваючи всі інші форми злочинів – від наркотрафіку до сигарет. І коштує ЄС 50 млрд євро щороку.

Ось як реально виглядають ставки ПДВ в ЄС згідно зі звітом Єврокомісії:Ключовою є ефективна ставка ПДВ. Це коли ми ділимо всю суму зібраного ПДВ на суму всіх споживчих витрат. При цьому мова йде лише про офіційну економіку. Тобто відносно всієї економіки ставка ПДВ ще значно нижча.

В Україні сума зібраного ПДВ складає 13% від офіційної економіки. Напевно, приблизно 7% від усієї з врахуванням тіньової.

Чому ЄС збирає так мало? По-перше, ставки ПДВ на продукти харчування в ЄС нижчі майже у всіх країнах.Нині у нас найвищі в ЄС ставки ПДВ на продукти харчування та засоби першої необхідності.

По-друге, в ЄС також значно вищі бар'єри взагалі для реєстрації бізнесу як платника ПДВ:Якщо ми послідуємо досвіду ЄС, то реальна ефективна ставка ПДВ в Україні буде суттєво менше 5% замість теперішніх реальних максимум 11%.

Тому коли ми говоримо про податкову реформу, ми говоримо, що правила повинні бути одні для всіх. Менше винятків із правил, простіша система адміністрування (не ненависний СМКОР) і менша ставка.

Якби ставка ПДВ в Україні була б своїх реальні 10%, то не змінились би жодним чином надходження до державного бюджету. Більша частина економіки вийшла б з тіні. Не потрібно було б кабальної системи реєстрації податкових накладних.

Часто прихильників Антикорупційної податкової реформи звинувачують в популізмі, показуючи на вищі ставки в Європі. Я цілком підтримую ставку ПДВ, що є в ЄС. Реальну. Але Україні не підходить система пільг і різних ставок. Це просто призводить до великих шахрайств і супутніх втрат бюджету. Все по 10% – це просто, легко і антикорупційно.

$ для України: як візит Володимира Зеленського до США вплинув на настрої американців

FOX News офіційно показав: бажання американців підтримувати Україну зросло. 31% американців кажуть, що потрібно давати ще більше допомоги...

''Прихватизовані'' укриття повинні рятувати життя

Масовані ракетні та обстріли міст, селищ і сіл України агресором та використання дронів-камікадзе проти мирного населення, які відбулися в травні цього року, виявили серйозні проблеми із забезпеченням цивільного населення укриттям цивільного захисту, які призвели до загибелі людей...

6 років з конфіскацією майна за допомогу ЗСУ

Такий термін дав Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області волонтеру Олександру Дорогану. Це – шокуючий прецедент, який може зупинити щонайменше поставку всіх автомобілей для передової...

Реальна ставка ПДВ в Європі та Україні – не більше 10%

Багато хейтерів Антикорупційної податкової реформи вказують на високу ставку ПДВ в Європі. Висока ставка ПДВ в Європі – це міф. Такого ніколи не існувало...

Як співчуття іноземців конвертувати в гроші на армію

Відкриваєш стрічку соцмереж, а кожен другий пост – збір коштів для наших захисників. Всі ми донатимо, отже, всі і розуміємо, що мова завжди йде про великі суми...

Схеми крадіжок ПДВ повинні бути зупинені

Даним постом в першу чергу звертаю увагу представників правоохоронних органів щодо оборудок з крадіжок ПДВ. Знаю, що з публічних джерел на них реагувати простіше як мінімум з формальної точки зору...