Безумні плани Аграрного фонду
Наразі український уряд просить комерційних кредиторів списати 40% державного боргу. Це правильний та важкий процес, через який з боями з приватними кредиторами проходить уряд. У зв'язку з цим, ринкова дохідність державних єврооблігацій з погашенням у 2020 році складає 25%.
Але це не біда для голови ПАТ "Аграрний фонд":
"Протягом поточного року ПАТ "Аграрний фонд" планує залучити 200 млн дол. США від розміщення єврооблігацій", – про це повідомив голова правління фонду Андрій Радченко під час прес-конференції в ІА "Укрінформ" 23 червня.
"Єврооблігації можуть бути розміщенні під 12% річних" - оптимістично додав Радченко начебто не звертаючи увагу на ринкову дохідність.
"Наразі розроблені всі документи для того, щоб можна було зареєструвати проспект емісії і почати його розміщувати", – стверджується на сайті Аграрного фонду, підкреслюючи усю серйозність та терміновість намірів.
Окрім об'єктивних ринкових обставин, що унеможливлюють реалізацію таких запозичень, даним планам, напевно, завадить ще пару речей.
По-перше, в 2014 році із Аграрного фонду "вимито" понад 2 млрд. грн. через депозити Брокбінесбанку. Фактично, без повернення цих коштів фонд є банкрутом.
По-друге, діяльність Аграрного фонду, по суті, суперечить закону. Так, Закон України "Про державну підтримку сільського господарства України" визначає Аграрний фонд виключно як спеціалізовану бюджетну установу. Водночас залучати кошти планує його двійник ПАТ "Аграрний фонд", який провадить комерційну діяльність та статус якого у законі не визначено.
Дуже хочу побачити, як міжнародним інвесторам пояснюватимуть особливості фінансового стану та законодавче підґрунтя діяльності ПАТ "Аграрний фонд", пропонуючи розміщення його єврооблігацій під 12%.