Податкова ''білка'', або бізнес в очікуванні ''покращення''
1 липня мало бути святом для українських платників податків. Ні, податкові "білочки" нікуди не поділися і на базу дислокації повертатися не поспішають. Вся ця фауна живе і процвітає.
Проте, саме від сьогодні Податковий кодекс забороняє вносити зміни у сфері оподаткування, що набували б чинності в 2017 році. Сьогодні платники податків мали б отримати впевненість у стабільному податковому законодавстві на наступний рік.
Відсутність таких змін означає стабільні правила гри для бізнесу. Саме те, чого нашій економіці не вистачало всі роки незалежності, не дозволяло будувати плани і вкладати кошти у модернізацію виробництва.
В нормальній країні стабільне податкове законодавство – це одна з непорушних заповідей. Там нікому навіть в голову не прийде відривати ноги і інші частини тіла курці, яка несе золоті яйця. Але це десь там. Українській курці з кожним роком все складніше нести яйця, особливо коли хазяїн займається розведенням білок.
Відсутність змін до Податкового кодексу станом на 1 липня означає лише одне – КМУ та депутати знову можуть дотриматись поганої традиції і ухвалювати бюджет, а разом з ним і змінювати податкову систему країни, в останні дні грудня – "під ялинку". З усіма негативними наслідками цього, звісно.
Серед суцільної "зради" варто відмітити хіба що певне потепління, яке намітилося у відносинах між Мінфіном та Податковим комітетом Ради.
Це дає надію, що принаймні частина ліберальної податкової реформи Ніни Южаніної таки буде подана від Уряду і зміни, які чекають на платників податків у наступному році, можуть бути якщо не позитивними, то хоча б збалансованими.
Хорошим змінам варто радіти завжди, навіть якщо вони приходять із традиційним порушенням строків їх подання. Проте подання змін до Податкового кодексу в останні хвилини робиться, як правило, для того, аби швидко протягнути збільшення податкового навантаження чи то у формі податків, чи то у формі адміністрування.
Щоб такого не було, пропоную підписатись під петицією, яка закликає Президента ветувати всі зміни до Податкового кодексу, які збільшують адміністративне або фінансове навантаження та вступають в дію раніше, ніж за 6 місяців після їх прийняття.