28 грудня 2016, 12:58

Безіменні експерти на службі Українських Новин та УНІАН

Мушу написати цей пост, бо ситуація, що склалася з бездарним і, схоже, корупційно вмотивованим висвітленням деяких новин двома інформаційними агентствами, починає ставати системною.

Наразі маю справу з випадками, коли працівники Українських новин та УНІАН свідомо пишуть заангажовані тексти новин про земельні законопроекти. Навіть, особливо не хвилюючись дати будь-яку здорову аргументацію їх позиції.

Оцініть, будь ласка, цей пост Українських Новин:



Хто такі, в біса, ці "низка експертів"? В статті на них немає жодного посилання.

Або цей пост УНІАН місячної давнини про інший земельний законопроект 4010а:

"Тим часом ряд ЗМІ повідомляють, що, на думку багатьох українських експертів і вчених, прийняття законопроекту про емфітевзис позбавить селян останньої власності і створить можливість узаконити тіньові схеми обігу землі. Згідно з експертною думкою, законопроект позбавить власників права розпоряджатися своєю землею. При цьому підкреслюється, що ніде в Європі такого поняття як емфітевзис, не існує."

Знову виникає запитання: хто ці таємничі експерти? Яким чином журналісти УНІАН визначили, що "експертна думка" є виключно такою, якою вони її вказують? Жодних імен або посилань.

В обох випадках у текстах Українських Новинах та УНІАН щодо законопроектів 4010а та 4355 відсутні будь-які згадки позитивних коментарів від експертів. Знайти їх в інтернеті зовсім не важко. То чому ж згадуються виключно негативні цитати? Та й ті від безіменних експертів!

Очевидно, що шукати збалансовану думку при написанні новин ніхто, навіть, не намагався.

Я особисто дзвонив до редакцій Українських Новин та УНІАН із проханням пояснити: чому їхні пости очевидно заангажовані й відсутні цитати конкретних людей? В обох випадках редактори панікували та згодом редагували тексти новин уже з цитатами та іменами так званих експертів. Але все одно виключно негативні.

Моя думка така: припускаю, що в обох випадках маємо справу з корупцією, де інформаційні агентства за гроші розміщують новини "правильного" спрямування. Гадаю, що цитати експертів відсутні, бо пишуться вони по "темнику". І стосуються вони чомусь саме законопроектів, участь у розробці яких бере Українська аграрна асоціація, в якій я працюю.

Одразу два шановні медійні сайти повідомили мені, що за розміщення тексту від Українських Новин певні "добродії" пропонували їм гроші. На жаргоні піарників відбувався "розгін" новин.

Така поведінка інформаційних агентств мене дістала. Навіть, якщо я неправий стосовно корупції, то з боку інформаційних агентств неправильні хоча б дві речі. Перша – цитування експертів без посилань, принаймні, на імена. Друга – вибіркове цитування виключно негативних думок "експертів" без згадування позитивних.

Я звертаю увагу на дану ситуацію уже не стільки редакторів агентств, скільки їх власників. Підозрюю, це не поодинокі випадки.

І наостанок особисте послання шановним "розгонщикам" потрібних новин: якщо ви ще раз займетесь подібними дурницями стосовно хороших законодавчих ініціатив, то в наступному пості викладу хто ви та різні інтимні подробиці вашої діяльності. А також, скільки ви готові платити конкретним новинним сайтам. Закликаю новинні сайти та інформаційні агентства надалі не вестись на корупцію цих шахраїв аби уникнути неприємних публічних розголошень.

$ для України: як візит Володимира Зеленського до США вплинув на настрої американців

FOX News офіційно показав: бажання американців підтримувати Україну зросло. 31% американців кажуть, що потрібно давати ще більше допомоги...

''Прихватизовані'' укриття повинні рятувати життя

Масовані ракетні та обстріли міст, селищ і сіл України агресором та використання дронів-камікадзе проти мирного населення, які відбулися в травні цього року, виявили серйозні проблеми із забезпеченням цивільного населення укриттям цивільного захисту, які призвели до загибелі людей...

6 років з конфіскацією майна за допомогу ЗСУ

Такий термін дав Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області волонтеру Олександру Дорогану. Це – шокуючий прецедент, який може зупинити щонайменше поставку всіх автомобілей для передової...

Реальна ставка ПДВ в Європі та Україні – не більше 10%

Багато хейтерів Антикорупційної податкової реформи вказують на високу ставку ПДВ в Європі. Висока ставка ПДВ в Європі – це міф. Такого ніколи не існувало...

Як співчуття іноземців конвертувати в гроші на армію

Відкриваєш стрічку соцмереж, а кожен другий пост – збір коштів для наших захисників. Всі ми донатимо, отже, всі і розуміємо, що мова завжди йде про великі суми...

Схеми крадіжок ПДВ повинні бути зупинені

Даним постом в першу чергу звертаю увагу представників правоохоронних органів щодо оборудок з крадіжок ПДВ. Знаю, що з публічних джерел на них реагувати простіше як мінімум з формальної точки зору...