16 травня 2017, 13:14
Законопроект 4685 може нарешті дозволити українцям відмовитись від паперових документів
Чи знаєте, що у Вас у Microsoft Word є наступна функція:
Додавання цифрового підпису захищає Ваш документ від будь-яких змін і є аналогом Вашого письмового підпису. Отримавши такий індивідуальний підпис та пройшовши ідентифікацію, Ви можете підписувати юридично значимі документи. Тобто можете в усіх країнах ЄС, але не в Україні.
В нас досі діють національні стандарти електронних підписів, які жодні поширені програми не розпізнають. Підписати Ви в Україні можете купивши лише спеціальне програмне забезпечення або додаткові дорогі утиліти, які інтегруються в такі програми як Microsoft Word.
Із прийняттям законопроекту 4685 це зміниться. Нічого більше не купувати крім цифрового підпису не буде потрібно. Кожен українець в якого є комп'ютер зможе одразу підписувати юридично значимі документи. Це означає відсутність цілих шаф паперу у кожного бізнесу, постійних клопот в стилі "ой ми тут забули підписати, а взагалі нам треба 3 екземпляри" і т.п.
Подачу заявок на отримання всяких державних дозволів та адміністративних послуг теж можна буде доволі швидко перевести в електронні форми.
Окрім цього, можна нарешті буде розробляти програмне забезпечення для обміну юридично значимих документів із закордонним контрагентами. Не потрібно буде дорогих пересилок через кур'єрські служби, підписав онлайн і все.
Все це дозволить створити умови для збільшення ефективності майже всіх бізнесів в Україні. Дуже надіюсь, що скоро даний законопроект буде прийнятий.
Велике спасибі Мінюсту, що розробило базовий законопроект та було дуже відкрите для прийняття поправок до другого читання, які, зокрема, дозволили вище описане.
Також дуже дякую народним депутатам Олексію Мушаку та Олегу Кулінічу за подання та опрацювання відповідних поправок. Окремо дякую ВСІМ без виключення депутата групи "Віродження", які приклали дуже багато зусиль для того щоб законопроект таки був прийнятий, а також приношу вибачення за зайву гостроту з мого боку підчас обговорення положень законопроекту.
П.С. Оновлення від 25.05.2017 року: Законопроект поки проголосований не був, але, схоже є консенсус усіх фракцій парламенту щодо його прийняття, що продемонструвало сигнальне голосування.