9 жовтня 2019, 13:23

Маніпуляції опитуваннями. Або як соціологи зібрались вирощувати в Арктиці кукурудзу

Наразі, в Україні немає коректних соціологічних досліджень стосовно мораторію на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення. Причина – вони фінансуються прихильниками мораторію, які підбирають маніпулятивні та фейкові питання.

Ось, наприклад, як сформульоване одне із питань в анкеті в останньому опитуванні групи "Рейтинг":



Чомусь респондентам пропонуються на вибір лише країни, в яких буцімто є серйозні обмеження на купівлю сільськогосподарських земель. Але навіть сама інформація в питанні є просто фейком.

В запитаннях респондентам говорять відверту брехню, що "в Канаді майже всі землі с/г призначення перебувають у державній власності". Насправді, 87% с/г земель в Канаді є в приватній власності. Це можна перевірити на сайті Держстату Канади: https://www150.statcan.gc.ca/t1/tbl1/en/tv.action?pid=3210040701&fbclid=IwAR1aRPJaJWhdK-mPlSE9OUKHCrTx9zxMKzBieJ8h1CKcENpoyHET8ROakxQ

Також Держстат Канади пропонує карту власності с/г земель Канади, де чітко видно, що майже вся с/г земля є в приватних руках:



Звідки взялась інфа, що буцімто все державне? Припускаю, звідки і фінансування цього маніпулятивного дослідження. Фейк про Канаду активно озвучувала Юлія Тимошенко.

Історія фейку така: аналітики Батьківщини зарахували до сільськогосподарських земель тупо ВСЮ землю Канади. Власне те, що на карті Держстату Канади позначено сірим кольором і описано як землі НЕсільськогосподарського призначення. Тобто, Батьківщина включила в склад сільськогосподарських земель Канади Арктику, ліси і вічну мерзлоту.

Звичайно, теоретично можна поставити десятки мільйонів обігрівачів і постаратись щось таки в Арктиці виростити. Ще можна державні піски Сахари зарахувати до сільськогосподарських (полити просто трохи треба). А хто не чув про сільськогосподарські гори Гімалаїв? Теж все державна власність!

Під такою фейковою інформацією групою "Рейтинг" накручуються респонденти, і їх схиляють до "правильної" відповіді.

Також усі без виключення соціологічні групи просто по суті невірно формулюють ключове питання. Наприклад, група "Рейтинг" основне питання сформулювала так: "Як ви ставитесь до запровадження продажу земель сільськогосподарського призначення?".

В питанні згадується лише більш негативне слово продаж, не згадується дозвіл на купівлю. Також не робиться різниця між приватною і державною сільськогосподарською землею.

Насправді підтекст таких питань такий: "А чи не почати нам зараз продаж нашої державної сільськогосподарської землі?". І додати туди фейки про Канаду і отримуємо закономірний результат.

Насправді ж, 85% сільськогосподарських земель є в приватній власності майже 7 млн українців. Все про що йде мова, так це надати їм право продати таку землю, а решті українців – її купити. Більш коректне питання мало б бути приблизно таким: "Чи повинні приватні власники сільськогосподарських земель мати право її продати, а решта громадян – мати право купити?".

Зовсім окремо потрібно формувати питання про державну землю. Бо в цьому питанні, навідміну від попереднього, уже йдеться про спільну власність.

А ще цілком коректно просто ставити питання: "Чи хотіли б ви щоб на особисто вашу земельну ділянку був накладений мораторій?". Впевнений 90% сказали б тверде "ні".

$ для України: як візит Володимира Зеленського до США вплинув на настрої американців

FOX News офіційно показав: бажання американців підтримувати Україну зросло. 31% американців кажуть, що потрібно давати ще більше допомоги...

''Прихватизовані'' укриття повинні рятувати життя

Масовані ракетні та обстріли міст, селищ і сіл України агресором та використання дронів-камікадзе проти мирного населення, які відбулися в травні цього року, виявили серйозні проблеми із забезпеченням цивільного населення укриттям цивільного захисту, які призвели до загибелі людей...

6 років з конфіскацією майна за допомогу ЗСУ

Такий термін дав Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області волонтеру Олександру Дорогану. Це – шокуючий прецедент, який може зупинити щонайменше поставку всіх автомобілей для передової...

Реальна ставка ПДВ в Європі та Україні – не більше 10%

Багато хейтерів Антикорупційної податкової реформи вказують на високу ставку ПДВ в Європі. Висока ставка ПДВ в Європі – це міф. Такого ніколи не існувало...

Як співчуття іноземців конвертувати в гроші на армію

Відкриваєш стрічку соцмереж, а кожен другий пост – збір коштів для наших захисників. Всі ми донатимо, отже, всі і розуміємо, що мова завжди йде про великі суми...

Схеми крадіжок ПДВ повинні бути зупинені

Даним постом в першу чергу звертаю увагу представників правоохоронних органів щодо оборудок з крадіжок ПДВ. Знаю, що з публічних джерел на них реагувати простіше як мінімум з формальної точки зору...