Світлана Заліщук народний депутат України

Антикорупційний суд – Україна переросла Президента

07 червня 2018, 14:32

Головне

Ухвалення закону показало ще раз, що Україна переросла свого президента. Україна – інша. Україна може і повинна мати сильні інституції, які робитимуть її реально європейською. І в Україні є критична маса людей, які цього прагнуть і можуть домагатися у співпраці з міжнародними однодумцями.

Що ж там в законі?

Антикорупційний суд буде розглядати справи, які розслідує НАБУ. Це одна з важливих правок, за яку ми боролися. Судді повинні відповідати високим вимогам. Значною мірою на рішення в доборі суддів буде впливати 6 членів Ради експертів, яких номінують міжнародні організації, що мають міжнародні договори з Україною – ЄС, ГРЕКО, OECD.

Рада експертів потребує 3 голоси, щоб поставити під сумнів кандидата. Водночас зберігається механізм апеляції. 3 голоси можуть бути подолані більшістю з числа ВККС + не менше 3 голосів самої Ради.

Це інше важливе рішення, за яке ми боролися, – за вирішальний вплив міжнародних організацій. Хоча в кінцевому варіанті воно могло й мало б бути сильнішим.

Проблеми

Залишилися питання до закону, які комітет відмовився підтримати. Йдеться про регулювання роботи Ради, її участі в засіданнях ВККС та процедури ухвалення рішень. Є побоювання, що ці неузгодженості можуть бути використані для маніпуляцій.

Хто переміг?

Президент не хотів закону. Він його уникав більше двох років. Він витрачав цінний час країни на створення інституції, яка мала би вже виносити вироки крадіям, яких розслідує НАБУ. На жаль. Спочатку ігнором закону, який зареєстрували ми. Потім так званими палатами. Потім "антикорупційний суд – для африканських країн".

Але! Президента змусили до ухвалення закону. Прогресивні депутати, активне громадянське суспільство, журналісти й міжнародні партнери. Реально та коаліція, без якої реформи в країні були би неможливими.

Що це нам дасть?

Створення антикорупційного суду – це серйозний наступ на лігу недоторканних. Ми наблизилися ще на один крок до тієї реальності, коли яку би посаду ти не займав, якщо вкрав – будеш сидіти.

powered by lun.ua
Коментарі — 6
Генератор _ 10.06.2018 20:52
IP: 35.235.227.---
Борис Павлов:
Відкрийте очі, не буде ніякого "антикорупціонерного" суду, буде монопольна і дуже дорога годівниця для обмеженого кола суддів. Бо монополія це пряма дорога для корупції.

Створили контору по самих жирних справах, молодці – скажуть Вам судді які будуть просто битись щоб очолити таку монопольку в країні...
Борис Павлов _ 10.06.2018 19:50
IP: 77.123.99.---
Генератор:Потому что там есть СУДЫ. В Украине нет СУДА, вместо него "реХформировнная Порошенко судебная система",принимающая решения не по Закону, а по звонку и за деньги.Она полноправный участник и член коррупционного "клуба "и участвует в грабеже населения Украины.Когда "суды" станут СУДАМИ, антикорсуд исчезнет за ненадобностью.Как и в Европе.
Генератор _ 08.06.2018 20:35
IP: 35.187.31.---
Боже, яка ж вона наївна або відверто лукавить.

В мене питання чому немає в США ніякого антикорупційного суду?
Чому немає в ЄС антикорупційного суду?

Чому ця судова монополька по самих жирних справах хтось тут подає ростом України?

Це найбільше принижений суверенітет країни пустоголовим клерком з МВФ і таких грандиць як дописант.

Замість того щоб створити умови через реформу судової системи щоб кожен суд був в Україні антикорупційним та захистником закону і громадян від свавілля, вони створили найнебезпечну монополію і радіють мов діти. Тепер жирними справами буде опікуватись вузьке коло суддів, мені тепер цікаво, скіко коштуватимуть посади в цей суд сьогодні і завтра?

Замість того щоб створити суд присяжних, вони граються в найбільш вузьке коло суб'єктивності.
Саме монополії є джерелом корупції.
САНДРО _ 08.06.2018 14:33
IP: 176.115.101.---
Ох, як же нудить від цієї пустопорожньої балаканини.
Суцільні лозунги.
Поки ми тут насолоджуємося які ми розумні та красиві. життя в країні не припиняється- беруть хабарі чим тільки можуть и всі хто тільки може.
І до того моменту, як запрацює цей фантастичний АКС запакуються з усієї сили.

Ну, навіщо ця балаканина, усі коментують кому не ліньки.
А віз і досі там, на тому ж самому місці
meua _ 08.06.2018 02:58
IP: 93.72.11.---
Не обольщайтесь.
Мы уже видели, во что они превратили электронные декларации, как НАЗК превратили в контору по получению премий и т.д. Думаю, ПАП сделал вынужденный шаг, который в любой момент либо откатят, как это делали даже с Конституцией, либо будут саботировать, как декларации и работа НАЗК. Только постоянный кнут со стороны МВФ и ЕС, как во время получения безвиза, могут как-то продвинуть это вперед. Они врут и крадут постоянно и не собираются это заканчивать, пока у власти.
Марина Гришина _ 07.06.2018 20:15
IP: 188.163.51.---
Нужно уберечь такой суд от ручных судей НАБУ, иначе зачем нам не суд, а бутафория.
ONLINE
Уряд реформ406 Корупція1348 Зеленський30 Україна та Європа1094 Aтака Путіна1232
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter