2 листопада 2016, 21:40

Смерть на совісті депутатів коаліції

Днями в нелюдських умовах у в'язниці помер Олександр Рафальський. Засуджений за злочин, якого не вчиняв, він провів у в'язниці 14 років.

Ще менше довелося чекати своєї смерті двом іншим засудженим у цій справі – Володимиру Харченку і Степану Чернаку. Вони, як і Олександр Рафальський, померли в неволі за загадкових обставин.

Чотирьох чоловіків (живим залишається лише В'ячеслав Барановський) засудили до довічного позбавлення волі за сфабрикованою справою про вбивство. До Олександра застосовували тортури, його били, катували електричним струмом. Над його головою стріляли з вогнепальної зброї, його змушували копати собі могилу – все, аби вибити зізнання. Всі ці факти підтверджені численними висновками і рішеннями.

Олександр ніколи визнав своєї провини, але це його не врятувало.

Але його міг врятувати український парламент. Смерть Олександра Рафальського – на совісті тих народних депутатів, які блокують прийняття в цілому законопроекту N2033а про відновлення прав свавільно засуджених. В першому читанні проект було прийнято майже рік тому, 26 листопада 2015 року. З тих пір він неодноразово був у порядку денному, але жодного разу не розглядався.

Ідея закону проста – дати можливість в судовому порядку переглянути вироки осіб, засуджених за радянським КПК 1960 року без достатніх доказів. Адже значна частина цих справ – це застарілі і замовні справи, "повішені" на людей, які до скоєння цих злочинів не мають жодного стосунку. Людей, які ніколи не були б засуджені за чинним кримінально-процесуальним законом.

Але, на жаль, депутати вже цілий рік зволікають попри позитивний висновок комітету, підтримку експертів і наполягання на розгляді керівництвом парламенту і профільного комітету. Причиною цього є надто сильне лобі прокурорів і міліціонерів, яким у випадку виправдання засуджених доведеться відповідати власною кар'єрою. За неофіційними даними під впливом цього лобі прийняття закону активно блокує Блок Петра Порошенка і значна частина депутатів Народного Фронту.

Закон вкотре стоїть на порядку денному на цей четвер, 3 листопада. Але за нього може вчергове не вистачити голосів "завдяки" депутатам, для яких кар'єри прокурорів важливіші за людські долі і життя.

Олександра, на жаль, уже не врятувати.

Але можна врятувати ще більше 100 людей, які знаходяться в неволі в стані "смерті в розстрочку". Людей, які через відсутність в Україні механізму перегляду свавільних рішень приречені померти за гратами.

Цю ситуацію можна виправити вже цього четверга. Все в руках депутатів. Якщо, звичайно, окрім кешу і годинників у них залишилися хоч якісь інші цінності.

P.S. Чому законопроект не має нічого спільного з "рецидивісти вийдуть на свободу" і з "законом Савченко" експерти пояснювали вже неодноразово. Ще раз про це коротко нижче (в кращій якості – за посиланням).

powered by lun.ua

Бюджет судів через необґрунтовані виплати підняли на 3 млрд. Цих грошей не вистачає на життєво необхідні ліки.

19 019 337 400 грн. – такий бюджет затверджений на 2022 рік тільки на загальні суди. 22 493 537 300 грн., або двадцять два з половиною мільярди гривень – на всю судову владу...

10 ГО закликають КСУ не приводити суддів до присяги до відкриття вакансій

Минулої п'ятниці Зеленський, нехтуючи Конституцією, призначив двох осіб на неіснуючі вакансії суддів КСУ. Очевидно, в ОП все намагаються встигнути зробити до 1...

ВРП знову втягує Зеленського у вчинення злочину. 18 ГО закликають Президента цього не робити

Суддівська мафія знову підштовхує Зеленського під нівелювання власної реформи і, як і раніше, ймовірне вчинення злочину. В останні дні свого існування в цьому складі корумпована Вища рада правосуддя зібрала навколо себе такі ж асоціації суддів і адвокатів – ті самі, які виступали проти судової реформи Зеленського...

Вже сьогодні Рада може вбити реформу Конституційного Суду

На сьогодні, 19.11, в порядку деному ВР знову стоїть законопроєкт #4533 про псевдореформу КСУ. Головна його небезпека – в тому, що він нічого не виправляє, але натомість створює видимість вирішення проблеми і тим відтерміновує можливе вирішення дуже нагального питання КСУ на міясці, а може й роки...

В кроці від катастрофи: Зеленський може делегітимізувати Конституційний Суд будь-якої хвилини

За нашою інформацією, вже сьогодні Зеленський може призначити суддів КСУ на неіснуючі вакансії за своєю квотою. Нещодавно попри очевидну нелегітимність цього процесу конкурсна комісія передала йому результати "конкурсу", в якому переможцями визначено пов'язаних з Москвою недоброчесних суддів і горе-науковців, помічених у конституційному шахрайстві...

В кроці від катастрофи: Зеленський може делегітимізувати Конституційний Суд будь-якої хвилини

За нашою інформацією, вже сьогодні Зеленський може призначити суддів КСУ на неіснуючі вакансії за своєю квотою. Нещодоавно попри очевидну нелегітимність цього процесу конкурсна комісія передала йому результати "конкурсу", в якому переможцями визначено пов'язаних з Москвою недоброчесних суддів і горе-науковців, помічених у конституційному шахрайстві...