Михайло Жернаков Директор Фундації DEJURE, член Ради РПР, д.ю.н

На конкурсі до Верховного Суду лідирує Ківалов

04 квітня 2017, 09:18

Минулого тижня ВККС оголосила про результати чергового етапу конкурсу до ВС, які свідчать про ймовірні масштабні фальсифікації під час оцінки практичного завдання. І якщо терміново не виправити ситуацію, про будь-яку судову реформу можна просто забути.Чому?Результати оцінки письмових робіт кандидатів неприємно вразили. На відміну від письмового анонімного тестування, де результат в цілому відображав як власну оцінку виконання завдання кандидатами, так і очікування тих, хто уважно слідкує за конкурсом, результат оцінки практичних робіт виявився протилежним.

Особливо розходиться з очікуваннями оцінка робіт кандидатів до Касаційного адміністративного суду – останньої інстанції у вирішенні найважливіших спорів між державою і громадянином. Судді, на якість рішення яких рівнялися практично всі судді адміністративних судів, набрали мінімум балів і не пройшли до наступного етапу, тоді як очолили список функціонери системи адміністративних судів, відомі скоріше своїми здібностями виконувати політичні вказівки, аніж якістю рішень. До топ-5 потрапив також Павло Вовк, колишній помічник Сергія Ківалова, а тепер голова сумнозвісного Окружного адміністративного суду міста Києва, судді якого масово забороняли мірні зібрання в часи Майдану.

Також показово, що найменшу кількість балів серед усіх кандидатів набрав перший заступник голови комітету ВР з правової політики та правосуддя Леонід Ємець, давній політичний опонент Ківалова. І це викликало б неабиякий подив (Леонід – фаховий юрист з неабияким досвідом), якщо тільки не брати до уваги те, що перевіряв його роботу член ВККС Юрій Тітов, який є... кумом Сергія Ківалова. За інформацію з різних джерел пан Тітов взагалі мав неформальне лідерство серед трьох членів колегії, що оцінювали майбутніх верховних адміністративних суддів, чим можуть бути пояснені "особливості" їхніх оцінок.

Виходить, кум Ківалова керує оцінками на конкурсі, в якому перемагає помічник Ківалова, а програють опоненти Ківалова. І це на конкурсі до суду, який остаточно вирішуватиме спори про вибори Президента, скасування Постанов Кабміну (а значить, практично будь-якої реформи) і справи про мирні зібрання.

Мимоволі задаєш собі питання – а який на дворі рік?Як так сталося?Виглядає так, що члени ВККС, які оцінювали роботу кандидатів до Касаційного адміністративного суду вступили у змову з метою просування "потрібних" персонажів. Навіть поверховий аналіз результатів дає підстави стверджувати, що на відміну від інших кандидатів "адміністративникам" набагато більше балів ставили за те, чи "вгадали" кандидати неочевидне рішення справи по суті, аніж за те, наскільки якісно виписаний сам документ. Такий підхід колегії не тільки суперечить раніше прийнятим і роз'ясненим процедурам ВККС і тому є незаконним, а й прямо свідчить про фальсифікацію результатів.

Адже для просування "потрібних" кандидатів в такому випадку не треба докладати додаткових зусиль – достатньо лише заздалегідь повідомити їм "правильну відповідь" на практичне завдання.Крім цьогоНе додає довіри до процесу й раптова зміна прохідного балу, в результаті якої до конкурсу "повернули" додатково 43 кандидати. Важко сказати чи це є спробою "протягнути" якихось кандидатів, виправити ситуацію, яка склалася з конкурсом "адміністративників", чи просто недолугою комунікацією з боку ВККС. Але це щонайменше піднімає питання дискримінації кандидатів, які не набрали мінімального балу за результатами анонімного тестування і не були допущені до виконання практичного завдання.Що робити?Єдиним можливим варіантом виходу з ситуації є детальне розслідування. Причому не "внутрішнє", а таке, результатам якого повірять всі – від кандидатів на посаду суддів до сторонніх спостерігачів.

А для його проведення необхідно якнайшвидше оприлюднити:

а) практичні завдання;

б) роботи УСІХ кандидатів, щоб можна їх порівняти між собою;

в) методологію оцінки робіт;

г) індивідуальні оцінки членів колегії, щоб порівняти їх з затвердженою методологією.

До цього вже неодноразово закликали Громадська рада доброчесності (https://grd.gov.ua/news/35/neprozorist-konkursu-shliakh-v-nikudy-my-za-dobrochesnu-hru), громадські організації та самі кандидати. Раніше і представники ВККС не заперечували проти максимальної прозорості, в тому числі і розкриття робіт.

Але чомусь після цих двох інцидентів позиція ВККС різко змінилася, і наразі про жодне оприлюднення мови не йде.

Це не може не дивувати, особливо враховуючи як часто на словах представники ВККС і найвище керівництво держави переконують українське суспільство і міжнародних донорів у тому, що конкурс відбувається чесно і прозоро.

Якщо це дійсно так, у відкритті робіт кандидатів немає нічого дивного чи небезпечного. Виникли проблеми з якимось етапом добору і це стало очевидно – ще не пізно об'єктивно з цим розібратися і виправити ситуацію, у ВККС для цього є весь інструментарій. Якщо ж конкурс дійсно відбувається об'єктивно і не трапилося жодних маніпуляцій, суспільство в цьому тільки переконається. В обох випадках довіра до процесу зросте.***Ми маємо пам'ятати, що багато хто з них кандидатів вже за місяць чи два і так публікуватиме свої роботи. Тільки ухвалені вони будуть іменем України, і будуть рішеннями суду останньої інстанції.

І буде дуже прикро, якщо це будуть не найкращі роботи, а ім'я України вчергове буде прирівняне до корупції і непотизму, а не верховенства права.Вирішувати Вищій кваліфкомісії суддів.

ФБ автора

powered by lun.ua
Коментарі — 15
Петро Кравчук _ 05.04.2017 17:46
IP: 104.199.59.---
Rostyslav Gerasymov:
Абсолютно згоден, ворога перемагають Силою, Розумом, Вмінням,Єдністю,а не політичними гаслами.І давно відомо, незалежно від наших бажань – ворог може бути і сильнішим і розумнішим і його не обмежують ніякі людські розуміння честі й порядності, тому не рюмсать в хустину, а вчитись, боротись, підтримувать своїх по духу і перемагать.
Алексей Дворецков _ 05.04.2017 12:42
IP: 104.155.92.---
Порошенко заслужив своїм "правлінням" на 5 пожиттєвих термінів!
Це і здача Донбасу після свого обрання, це і Іловайськ, який на його відповідальності і Муженка, це і офшори, це і кришування корупціонерів, і списання боргів олігархів, і штучне знецінення гривні...
В нормальній країні або президент уже добровільно сам пішов у відставку, або народ би його відправив. До кінця терміну вор і зрадник сидіти не має права
Anatol Zubenko _ 04.04.2017 18:30
IP: 94.153.158.---
Валентина Ярошик:
Тяжело с вами соглашаться. Но тут правда ваша...
Anatol Zubenko _ 04.04.2017 18:22
IP: 94.153.158.---
mihaylenco:
Andre Maidan
Неужели, не понятно, что всех судей надо отправить в те места, куда они отправляли невиновных.

Це було зрозумілим завжди. Але є світова спільнота, яка дуже чутлива до таких речей. Я написав про законний метод позбавитися смертельної зарази.

Найпростіше, та найнадійніше – все це шобло просто фізично знищити. Разом з найближчим оточенням. Майно – повна конфіскація. Щоб і далеким родичам нічого не перепало. Тоді й їхнім наступникам в голову не прийде чинити кривдосуддя. Але як на це подивиться світ?
Пример истории. Персидскии царь велел снять шкуру продажного прокурора, оббить ею прокурорское кресло. Потом посадил в него сына этого прокурора,так сказать, для борьбы с коррупцией...
mihaylenco _ 04.04.2017 15:39
IP: 93.171.75.---
Andre Maidan
Неужели, не понятно, что всех судей надо отправить в те места, куда они отправляли невиновных.

Це було зрозумілим завжди. Але є світова спільнота, яка дуже чутлива до таких речей. Я написав про законний метод позбавитися смертельної зарази.

Найпростіше, та найнадійніше – все це шобло просто фізично знищити. Разом з найближчим оточенням. Майно – повна конфіскація. Щоб і далеким родичам нічого не перепало. Тоді й їхнім наступникам в голову не прийде чинити кривдосуддя. Але як на це подивиться світ?
Ploxoy _ 04.04.2017 12:50
IP: 193.19.152.---
Сергей Сергеев:
Кто бедный, Емец?))) И доходы его что ли несомнительные? Откройте глаза и реестр деклараций))) вот это прикол. Действительно антикорупционные органы плохо работают, если еще не нашли родственно – бизнесовой связи емца и мартыненка, о которой в раде все знают. А пишу за такую же сумму, что и дурноватые эксперты свою писанину. Прейскурант один. А вообще это жернаков у пидрахуя на зарплате, такой пиар сделал ему.
Валентина Ярошик _ 04.04.2017 12:50
IP: 62.16.18.---
Суддів, міліцію, прокурорів має обирати громада в кожному місті, області, як це робиться в цивілізаційних странах, бо тільки на місцях люди знають кто хабарник, хто неуч, хто чий батько, син дочка тощо. Народ у нас гнілий, він хоче жити в рабстві та в санузлах і на кухні позвиздіти про політику, тому її як лохів мають можновладці. Коли напала паРаша у нас знайшлось лише 60 тис добровольців, які роклали своє життя та здоровя на країну і це із 45млн? А от фіни з населенням 1,8млн встали на захист більше 0,5 млн, тому вони і вільні і мають Гідність, а в Україні більше як півкраїни -РАБИ, тож не цим поколінням жити по-європейські, тілько по-рабські де царі -кучми,ющі, зек яник, барига порох. Маленька Прибалтика і та вистояла проти паРаши, бо народ у них вільнонароджений і памятає це, тому питання мови у них було вирішено кардинально, а нашим рабам подавай російську мову, бо раби не мають ні мови, ні свободи, ні роду-племені, ні батьківщини, вони народжуються на помойке і живуть в лайні
Сергей Сергеев _ 04.04.2017 12:03
IP: 77.222.133.---
Ploxoy:
Вы что адвокат пидрахуя? У нас хорошая память и не надо надеяться, что забыли проделки этого субъекта! Прошу огласить народу за какую какую суму вы пишите положительные отзывы или по бартеру вы нам, а мы вам. Просить скидочную карточку не преступление, а самоунижение. Но лучше быть бедным чем иметь сомнительные доходы и это вина только антикорупционных структур, что они оставили без своего внимания пидрахуя...
Ploxoy _ 04.04.2017 11:37
IP: 193.19.152.---
А как по мне, уж лучше помощники кивалова, чем емец и всякие дауны. Ленька же учился в школе для умстенно отсталых, фахівець блін. Помню как этот политический оппонент приходил к кивалову брать скидочную карточку в ресторан))))). Ахаха. Шел 2020 год, по мнению тупых экспертов РПР во всем был виноват кивалов. мишка – ссыкунишься видимо хряпнул перед тем как такую пургу опубликовать. Вот это дедушке пиар сделал)
Вася Петечкин _ 04.04.2017 11:27
IP: 46.219.77.---
да сколько уже можно смотреть на эту рожу
Владимир Савранский _ 04.04.2017 10:47
IP: 193.19.152.---
Если б лидировал кивалов,то его родственник могил не пролетел бы,а занял бы первое место,как и все представители его вуза. Ах не клеится рассказ у мишки-експёрда. Миша ты дeбил.
mihaylenco _ 04.04.2017 10:37
IP: 93.171.76.---
Rostyslav Gerasymov
Юридична кваліфікація П.В. Вовка просто багаторазово вища за кваліфікацію народних депутатів яких ви наводите у приклад.

Вбивця з високим інтелектом набагато небезпечніший для суспільства, ніж розумово відсталий. Кваліфікований корупціонер незрівнянно шкідливіший для суспільства, ніж тупий хабарник. Суддя, користуючись своєю перевагою в кваліфікації перед опонентами, завжди отримає те рішення, яке йому подобається. А вовкам з ківаловими завжди подобаються рішення на користь високопосадових злочинців.
mihaylenco _ 04.04.2017 10:32
IP: 93.171.76.---
Мимоволі задаєш собі питання – а який на дворі рік?

Єдиний правовий метод знищити цю онкологію в державному організмі – зміни в Конституцію. Виборність суддів всіх рівнів. І не на довічний термін, а в три етапи.
1 етап – тричі вибори на 1 рік;
2 етап – двічі вибори на три роки;
3 етап – постійно вибори на 4 роки.

Те ж саме стосується прокурорів, та начальників поліції. Але якщо суддівська система стоятиме на інтересах закону, то й менти з прокурорами хвоста підтягнуть.
Rostyslav Gerasymov _ 04.04.2017 10:00
IP: 31.40.108.---
перепрошую за одрук: слід читати "більше мільйона владних функціонерів".
Rostyslav Gerasymov _ 04.04.2017 09:59
IP: 31.40.108.---
Шановні, у вас на усі проблеми один винуватець (конкурси до судів, високі ціни на комуналку, зростання злочинності, Будапештський меморандум, продажні, ліниві, малоосвічені і неефективні політики, більше мільйона владних корупціонерів яких тримаєте на копійчаних зарплатах спонукаючи до корупції).
Це вже просто СМІШНО. Бо влада, більшість і увесь контроль над процесами про які пишете у Ваших руках і у руках Ваших однодумців.
І приклади вживаєте погані. Юридична кваліфікація П.В. Вовка просто багаторазово вища за кваліфікацію народних депутатів яких ви наводите у приклад. На це не треба ображатись – це просто факт. Хочете досягти такої самої кваліфікації – треба вчитись. Кажу це об'єктивно і відповідально як людина, щодо якої у самого пана Вовка не знайдеться доброго слова.
Просто час подивитись об'єктивно на себе самих і що було зроблено, чи тих людей запрошували здійснювати реформи, чи на тих людей покладалися.
Якщо не подобається результат – треба працювати над помилками.
Зеленський63 Aтака Путіна1280 Корупція1418 Україна та Європа1122 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter