19 червня 2024, 21:21

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів.

Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців. Далі він виступав проти закону про ВРП, поширюючи російські наративи про "зовнішнє управління", а тепер сам за цим законом претендує на членство в Раді.

Пізніше пан Андрій публічно підтримував абсолютно дикі комунікації антиукраїнського ОАСК, який згодом ліквідувала ВР (на це звертали увагу колеги з Центр Протидії Корупції і навіть пропонували відкоментувати, але той утримався).

Таким чином, ми знову маємо реальну загрозу отримати в ВРП маріонетку маріонеток Кремля з ОАСК. Знову – бо Жук уже був раз рекомендований Етичною радою, але на щастя не був призначений. Уся надія тут тепер на ОП і особисто Президента Зеленського, які, сподіваюся, не дадуть цьому статися.



Чого ж Етична раз у раз рекомендує такого кандидата, там же міжнародні експерти? А того, що окрім трьох міжнародників там ще троє представників Ради суддів. Голову оcтанньої, нагадаємо, ставив на позицію... Павло Вовк, колишній голова колишнього ОАСК.

Як результат – і в Етичній раді, і в інших подібних органах в складі "3+3" (троє міжнародників і троє представників суддівства/політикуму) фінальний результат є майже завжди наслідком компромісу між одними і іншими. Між високими стандартами і корупційними практиками, між верховенством права і шкурними й проросійськими інтересами.

(Нагадаю, одним із членів Етичної ради, делегованим Радою суддів, є Володимир Сіверін, сім'ї якого за кілька років подарували більше 10 об'єктів нерухомості, зокрема 6-кімнатну квартиру на 222 кв.м.)

До речі, Жук – не єдиний такий, рекомендований Етичною радою до ВРП. Серед уже чинних членів ВРП, який пропустила ЕР, наприклад – Сергій Бурлаков, який у статусі судді їздив до РФ і в окупований Крим і має зв'язки з проросійським харківським олігархом. Він, а також колишній очільник ВРП Саліхов, теж "відмитий" Етичною радою, тепер масово відмивають в ВРП недоброчесних суддів.

Саме тому, поки ми не реформуємо суди настільки, щоб їм можна було довіряти, ми маємо перейти від цих напівзаходів у форматі "3+3" до реальної участі міжнародників. Бо це "3+3" працює ледве-ледве, а так ми з цієї клоаки не вигребем.

Є хороший приклад із уже чинного закону – Громадська рада міжнародних експертів (ГРМЕ), яка аналізує доброчесність кандидатів до Вищого антикорупційниого суду. Там міжнародні експерти – всі 6 із 6. А результати набору до ВАКС і далі є найкращим суддівським добором за всю історію сучасної України.

До речі, ГРМЕ скоро допомагатиме добирати ще 25 суддів Антикорсуду. І можна на власні очі побачити хто краще справляється з аналізом суддівської доброчесності – лише іноземні експерти чи якщо їх розбавити збирачами квадратних метрів і проросійських суддів.

P.S. І ще. За Президентом тепер справа не тільки в призначенні члена ВРП з цього конкурсу. Він уже більше року не обирає члена ВРП зі списку рекомендованих за попереднім конкурсом. Сподіваємося, рішення буде вже незабаром. Наразі у Вищій раді правосуддя заповнено 17 з 21 посад, 4 – вакантні.

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чи обнулить ВРП кваліфікаційне оцінювання суддів?

Завтра, 19 вересня, Вища рада правосуддя планує фактично врятувати від кваліфікаційного оцінювання 180 недоброчесних суддів – зрадників і корумпантів...

Етична рада знов рекомендує до ВРП маріонетку ОАСК. Чому так і чи призначить його Президент?

Сьогодні Етична рада рекомендувала на посаду члена Вища рада правосуддя за квотою Президента двох кандидатів. Один із них – Андрій Жук, суддя Верховного Суду, який свого часу допоміг відмазати суддю, що кидала за ґрати майданівців...

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення. Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка...

Як "оновлена" ВРП лягає під антимайдан і підважує Україну

Не встигла Єврокомісія випустити звіт, де оцінила оновлення Вищої ради правосуддя як успіх, як "оновлена" ВРП вирішила відверто наплювати в очі суспільству – як усередині країни, так і за її межами...