1 лютого 2024, 15:42

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення.

Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка. Іншим – залишила на посаді корупціонера Гальонкіна, розмови якого про замовні рішення зафіксувало НАБУ.

Виявляється, доповідач по Тандиру член ВРП Саліхов "не встиг" за кілька місяців з часів смертельної ДТП зібрати докази, а тепер... іде в відпустку. Тому справу зупинили.

Питання до членів ВРП.

Скільки ще має загинути наших захисників від рук п'яних суддів, аби ви робили свою роботу?


Про що тоді були всі ці розмови про пріоритизацію справ, якщо навіть по такій резонансній справі ви нічого "не встигаєте"?

І якщо ви думаєте, що це якийсь збіг чи випадковість – то не варто. Право їздити п'яними для членів ВРП, очевидно, священне.

Бо саме при "вирішенні питання" про нетверезих водіїв НАБУ записало голову Полтавського апеляційного суду Гальонкіна: "ми люди нормальниє, ми ж всігда на все підем... єслі нада допомогти, ми всігда поможем" – це реальна цитата судді.

Реакція ВРП?

Сувора догана і позбавлення доплат на 3 місяці. І цей "суддя" далі може керувати апеляційним судом цілої області і жити в будинку-церкві на 661 кв.м.

Питання до всіх.

А для чого нам така ВРП?

Навіщо тоді були всі ці перезавантаження, якщо "оновлений" орган неприкрито рятує від відповідальності корупціонерів і вбивць?

Питання, до речі, далеко не риторичне.

В 2016 році ми як країна прийняли рішення про те, що вибираємо для вирішення питань суддівської кар'єри модель "суддівського самоврядування", де все чи майже все вирішують самі судді. Впевнений – помилкову.

І якщо так піде і далі, просто черговим "перезавантаженням" ВРП чи подібними косметичними змінами все не обійдеться. Про "суддівське самоврядування" потрібно буде забути. Імовірно – назавжди. Є цілі країни ЄС, які живуть без суддівських рад – і нічого.

Якщо судді настільки відірвані від реальності і їм настільки байдуже на країну і її громадян – громадяни знайдуть спосіб покласти цьому край.

Залишається лише сподіватися, що на наступному витку все так само відбудеться в цивілізованій площині Конституції, законів і їх виконання.

Але переконання у цьому зовсім немає.


P.S. Рішення про зупинку по Тандиру прийняти члени ВРП Саліхов, Мельник і Бурлаков.

Про залишення на посаді Гальонкіна – Плахтій, Котелевець, Лук'янов і Кандзюба (останні двоє були спочатку за звільнення, але пішли врешті на компроміс).

fb автора

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чи повинен голова Вищої кваліфкомісії суддів бути доброчесним?

Нещодавно раптово подав у відставку голова новообраної Вищої кваліфкомісії суддів – ключового органу з відбору суддів в Україні. Тривають вибори нового голови...

Вища рада правосуддя збирається зірвати очищення судів і міжнародну допомогу

Сьогодні Вища рада правосуддя може збити на злеті очищення судів, і цим поставити під загрозу життєво важливі для країни речі. Нагадаємо, з перезавантаженням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України і формуванням третього складу Громадської ради доброчесності з новою силою і новою якістю відновилося кваліфоцінювання суддів – процес, покликаний очистити судову систему від недоброчесних елементів...

Як "оновлена" ВРП рятує вбивць і корупціонерів

"Оновлена" Вища рада правосуддя прийняла вчора два абсолютно відірвані від реальності рішення. Одним ВРП зупинила дисциплінарну справу по судді Тандиру, тому самому який п'яний вбив нацгвардійця Вадима Бондаренка...

Як "оновлена" ВРП лягає під антимайдан і підважує Україну

Не встигла Єврокомісія випустити звіт, де оцінила оновлення Вищої ради правосуддя як успіх, як "оновлена" ВРП вирішила відверто наплювати в очі суспільству – як усередині країни, так і за її межами...

Росіянина Львова поновили в ВС. Це програш, якому дала статися українська влада

Росіянина Богдана Львова щойно поновили на посаді судді Верховного Суду. Вітаємо в новій реальності, де будь-який громадянин РФ, про якого нам РФ (з якою в нас немає дипломатичних зв'язків) офіційно не підтвердила, що він їхній громадянин, може поновитися на посаді через український адмінсуд...

У Верховному Суді збираються знищити кваліфоцінювання суддів. Це загрожує зривом євроінтеграції

Не встигли ще вщухнути пристрасті після хабаря 2,7 млн. $ попередньому голові ВС Всеволоду Князєву і обрання новим головою відразу після того недоброчесного Станіслава Кравченка – вчора в ВС вибрали ще двох недоброчесних суддів до Великої Палати...