Михайло Жернаков Директор Фундації DEJURE, Координатор Громадської ради доброчесності, д.ю.н.

Порядок денний реформи правосуддя для кандидатів у Президенти України

05 лютого 2019, 10:20

Сьогодні 21 провідна громадська організація презентувала порядок денний реформи правосуддя для кандидатів у Президенти України.

Встановлення справедливості та утвердження верховенства права було однією з вимог Революції Гідності.

Разом з тим, судова реформа, яка триває протягом останніх п'яти років, не досягла бажаного: менше 1% громадян вважають її повністю успішною. Суди, натомість, і надалі асоціюються не зі справедливістю і захистом, а хабарництвом і політичним впливом і мають один із найнижчих рівнів довіри серед усіх соціальних інституцій.

Несправедливість у системі правосуддя вважають серйозною проблемою для України 89% громадян.

Це має змінитися.

Саме тому ми закликаємо кандидатів у Президенти представити свої пропозиції щодо вирішення ключових питань політики в сфері правосуддя, а саме:1. Якісне оновлення суддівського корпусу та забезпечення підзвітності судів суспільству.

Чи готові ви довірити оновлення та очищення суддівського корпусу представникам громадськості і міжнародним експертам, та забезпечити повну прозорість цього процесу? Чи підтримуєте ідею довірити громадськості дієвий контроль за діяльністю судів?

2. Гарантування політичної незалежності Конституційного Суду та судової гілки влади.

Чи гарантуєте ви відсутність політичного впливу на Конституційний Суд, Верховний Суд, Вищий антикорупційний суд та інші суди, процес призначення суддів і їх діяльність, а також невідворотність покарання за такий вплив?

3. Залучення громадян у здійснення судочинства.

Чи підтримуєте запуск повноцінного суду присяжних і запровадження мирових суддів?

4. Забезпечення належної якості кадрів у системі прокуратури, адвокатури і суду.

Чи ви підтримуєте підвищення стандартів професійної підготовки правників, запровадження єдиного кваліфікаційного іспиту для правничих професій і повноцінне оновлення органів слідства, прокуратури і адвокатури?Перелік зазначених питань не є вичерпним. Проте хотілося б побачити чітку позицію кандидатів насамперед щодо них.

Ми закликаємо всіх кандидатів у Президенти публічно зафіксувати своє бачення щодо вирішення питань цього порядку денного. Зі свого боку готові запропонувати необхідні рішення.

Бачення низки громадських організацій щодо подолання цих викликів, а також інших першочергових кроків у реформі правосуддя викладено в Маніфесті "Нова система правосуддя". 

Хто з кандидатів підтримав антикорупційний порядок денний та які громадські організації долучилися: https://pravosuddia2019.org.ua/fb автора

powered by lun.ua
Коментарі — 0
ONLINE
Україна та Європа1004 Річниця Майдану76 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter