Михайло Жернаков Директор Фундації DEJURE, Координатор Громадської ради доброчесності, д.ю.н.

Вища кваліфікаційна комісіє суддів, де наш стілець?

08 лютого 2019, 17:12

Вже з наступного вівторка, 12 лютого, остаточно вирішиться чи зможуть обійняти посаду суддів Верховного Суду низка суддів, щодо яких Громадська рада доброчесності ухвалила негативні висновки. Це судді, які не декларують або не можуть пояснити свої статки, які забороняли Майдан, які безпідставно приватизували службові квартири.

Днями раніше Вища кваліфікаційна комісія суддів не знайшла підстав для припинення їх участі в конкурсі до найвищої судової інстанції. І тепер за законом остаточне рішення має прийняти пленарний склад ВККС – щоб такі судді могли бути призначені, має назбиратися 11 голосів із 16.

Відповідно до закону має право взяти участь у цьому засіданні і представник Громадської ради доброчесності – представити висновок, задати незручні запитання кандидату, отримати відповіді, які подекуди абсурдні, що може мати наслідком припинення участі такого кандидата в конкурсі. В цьому, власне, й полягає ідея.

Принаймні, так було на минулому етапі конкурсу до Верховного Суду, прозорістю якого так пишається Президент Порошенко. Але цього разу Вища кваліфікаційна комісія суддів, очевидно, вирішила що прозорості забагато і... повідомила представників ГРД, що на пленарні засідання їх не допустять. Найцікавіше, що зробила це Комісія після заклику ГРД і низки громадських організацій не порушувати вимоги закону і розглянути ці висновки в присутності представників громадськості.

Сьогодні з аналогічним закликом до ВККС звернулися експерти РПР.

Якщо рішення ВКС залишиться незмінним, це вчергове підірве легітимність конкурсу до Верховного Суду, з якого всупереч ідеям, закладених у судову реформу, фактично викинуть представників громадськості, як це зробили раніше з кваліфікаційним оцінюванням суддів.

Тут є повний текст заяви. У Вищої кваліфікаційної комісії суддів є достатньо часу і організаційних можливостей прийняти правильне рішення. Зрештою, голова ВККС Сергій Козьяков неодноразово заявляв, що для ГРД захоче повернутися до процесу оцінювання суддів, у залі засідання комісії завжди є стілець для її представника. Шановні колеги, ми б хотіли його зайняти цього вівторка.UPD. Пленарні засідання, очевидно, ВККС перенесла з 12 лютого на 19-21 лютого. Та питання про стілець залишається актуальним.


fb автора

powered by lun.ua
Коментарі — 1
Нашихбють _ 10.02.2019 12:09
IP: 35.235.227.---
Після перегляду програми на 24-му "Честь і Нечесть" в 23:17, 7 лютого за участю директора, координатора громадської ради доброчесності, та ще й д.ю.н. в мене шок. Ні одного законного аргументу, одні маніпуляції, припущення і шантаж. Хлопці і дівчата, ви що робите? Таким "правникам- борцунам" не то що стільця, їх на поріг пускати не треба.
Україна та Європа1004 Річниця Майдану76 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Тимошенко збільшила відставання, Порошенко дихає в спину Зеленському

Сергій Дацюк

ПЕРЕОСМИСЛЕННЯ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

15
Антон Геращенко

Что на самом деле произошло в Сумах?

Дар'я Каленюк

30 підозрюваних в Австрії у розслідуванні за заявою Центр Протидії Корупції

25
Юрій Луценко

Справа по розстрілах на Майдані готова для передачі в суд. Рішення – за парламентом

Сергій Лямець

Даст ли Шепелев показания против Тимошенко? Вспоминаем депутата-миллионера, хищения из ''Родовида'' и заказные убийства

4
Віктор Уколов

Росіяни фінансували передвиборчу піраміду для Тимошенко?

Аксинья Куріна

Топ-12 фильмов Международного кинофестиваля Берлинале: мультикультурность, политика и секси-бабушки

Андрій Білецький

Дві історії до роковин розстрілу Майдану

23
Ольга Богомолець

20 лютого... Фрагмент книги ''Майдан. Не за них''

АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter