Михайло Жернаков Голова правління Фундації DEJURE, д.ю.н.

Зеленський встановлює контроль над судами за допомогою людей Порошенка?

11 червня 2019, 14:59

Схоже, що Президент Зеленський так само намагається встановити контроль над судовою системою, як і його попередник Порошенко. Причому за допомогою тих самих людей.

Сьогодні Зеленський скасував укази Президента Порошенка про призначення двох членів Вищої ради правосуддя і оголосив добір нових. Для цього Зеленський створив комісію, яка складається... з тих сами людей, які обирали членів ВРП для Порошенка, і представників старої судової системи:

- Олександра Пасенюка, багаторічного голови Вишого адміністративного суду (2004-2011), якого в 2011 році регіонали призначили суддею Конституційного Суду, голови "Асоціації адміністративних суддів", до якої входить скандальний суддя Богдан Санін, який заборонив Майдан, і дядька скандально відомого "фінансиста Порошенка" Макара Пасенюка, який фігурує в "амбарній книзі" ПР;

- Миколи Онищука, чинного ректора школи суддів і колишнього міністра юстиції, члена комісії з обрання членів ВРП при Порошенку;

- Юрія Волошина, декана факультету міжнародних відносин Національного авіаційного (!) університету, який на замовлення Лідії Ізовітової робив висновок про те, що Павло Гречківський і Олексій Маловацький можуть бути обраними на посади членів ВРП вдруге, що прямо забороняє Конституція.

Цікаво, що в лютому 2019 року ще кандидат у президенти Володимир Зеленський підтримав Порядок денний реформи правосуддя від громадськості, який передбачає, зокрема, "довірити оновлення та очищення суддівського корпусу представникам громадськості і міжнародним експертам, та забезпечити повну прозорість цього процесу".

Тоді ж його прес-служба заявила, що "Серед пріоритетів – перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя, які добирають та звільняють суддів, забезпечення незалежності судової гілки влади".

Хочеться запитати представників команди Президента: ця високоповажна комісія – це представники громадськості? Чи, можливо, факультет міжнародних відносин авіаційного ВНЗ – це достатній ступінь "міжнародності" експерта?

Чи ви дійсно вірите в те, що призначивши тих самих людей до комісії з обрання членів ВРП, що і Порошенко, ви забезпечите "незалежність судової гілки влади"?

Які гарантії прозорості процесу? Чи будуть, наприклад, транслюватися співбесіди онлайн? Чи проходитимуть кандидати перевірку на доборочесність? Хто таку перевірку проводитиме?

Дуже хотілося б помилятися і побачити "на виході" з комісії дійсно гідних членів ВРП. Але це дуже малоімовірно. Бо, як казав Альберт Айнштайн, робити кожен раз те саме, очікуючи іншого результату – це божевілля.

Сподіваюся, в команди Прездиента вистачить мужності визнати помилку, скасувати цей указ і видати новий, який більше відповідає його передвиборчим обіцянкам. Якщо, звісно, це була помилка.

fb автора

powered by lun.ua
Коментарі — 29
_ABM_ _ 12.06.2019 17:17
IP: 35.235.226.---
Linkov Kelvin – воронежский чувак:
...по Керченский моста, – мыр проносится...!
Наконец-то:-))... Правда жратвы на ПаРаше станет еще меньше, а в Воронежской области уже зарплата на 27 процентов ниже аналогичного показателя в среднем по Российской Федерации, но Крым важнее, это знает каждый россиянец. Правда, Взадов?
_ABM_ _ 12.06.2019 16:18
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
_ABM_:
...хочете до когось зачепитись...Представте свої думки...
Це ви серьйозно?;-) Нагадаю, що наш діалог тут почався з мого простого зауваження:
"Взагалі-то стаття про інше... Ви не помітили? А ВРП це взагалі не ВР..." Ну, а далі пішли ваші емоції...
А ви не замислювалися, що викладаючи свої емоційні "думки" в блозі голови правління Фундації DEJURE, д.ю.н., до того ж і не по темі, ви просто "причеплюєтеся" до нього? Чи ви думаете, що блогер прочитає вашу писанину і, піднявши руки до гори, буде дивуватися, як він до таких глибоких думок не додумався.
Оленка, ох, забувся, ЕЛЕНА, свої думки треба втілювати в реальні справи (в тому числі і в статтю, як блогер. Спробуйте, може і вийде щось). Повторюю, в реальні справи. Не зрозуміли?... Відчуваю, що ні. Емоції заважають.:-)
Наступного разу, коли надумаєте щось таке писати, то перед тим, як натиснути на enter, добре аналізуйте, що ви робите...
Елена Величко _ 12.06.2019 15:05
IP: 35.235.226.---
_ABM_:
Ні, ви "реагуєте" як дубиноголовий, бо є НУЛЬ, тому не маєте власних думок, – й хочете до когось зачепитись, когось приліпити, СПАСКУДИТИ думки ІНШИХ, шнипорите.
Представте свої думки, паскуднику.
_ABM_ _ 12.06.2019 14:20
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
– наклею вам наклейку з 3 літер – не маю бажання з вам спілкуватись...
Елена Величко:
- Ви,коли б самі судились – то зрозуміли би, що суди, ... працюють... на відмову...
Оленка, я реагую на очевидну чуш окремих дописувачів, в меньшей супені твою (бо це взагалі рівень дитячого садочка), а в основном воронежського Взадова. Разом з тим, відверто кажу, мені твоє спілкування, як і Взадова, "до лампочки". Я просто звертаю увагу читачів на очевидну брехню, маніпуляцію та некомпетентність.
Оленка, ах, извините, ЕЛЕНА (бачу, що українське ім"я Оленка тебе дратує. З чого б це?), жінки від природи одночасно більш емоційні і більш мудрі. У тебе переважають емоції – це очевидно. Звідсі і всі твої проблеми. А "наклейки" клей куди тебе заманеться...
Елена Величко _ 12.06.2019 12:58
IP: 35.235.226.---
_ABM_:
Так йдіть мимо, напишіть розумне по суті, а Взадова – собі залиште, бо я ж розумію, що ви робите та ІНШІ теж – "ваше" вже не повернеться, – досить накрали, тож не треба за інших хвилюватись – за себе відповідайте. (тут маються на увазі чоколадні зайці). Й ще напишете – наклею вам наклейку з 3 літер – не маю бажання з вам спілкуватись, бо ви саме наклейщик ярликів – бо нічого не знаєте іншого – геть!
_ABM_ _ 12.06.2019 12:03
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
... приведіть кандидатури, пропонуйте, ... якщо нема зайвого майна та іншого забруднення.
Угу..., вже привели на посаду керівника Служби зовнішньої розвідки України.
Олена Зелена, тобі треба 100 життів, щоб досягнути статків цієї особи.
_ABM_ _ 12.06.2019 11:54
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
_ABM_:
...до інших чіпляєшся, бо платити тобі нема за що: підкреслений на усю голову, АВМ. Може до речі й позеленію – краще ніж гівно шоколадне.
Олена Зелена, двостороннє підкреслення означає умовну землю, а АВМ – ініціали. Все просто и це більш чесно, чим видумане нік-погоняло. Я стою на землі, а не літаю в зелених мріях (ну це так, для відома). До речі, нічого проти зеленого кольору я не маю. Да і Зеленський – це теж мій президент, так само, як Порошенко був твоїм президентом. Але на відміну від тебе я не принижую ні одного, ні другого. Мене хвилює, щоб дії Зеленського не привели до катастрофічного палкого кохання з ворожою державою.
І на тебе я би взагалі не звернув увагу, якби ти не навязувала іншим своє бачення, яке за своєю суттю дуже нагадує відомого тут воронежського Взадова...
А на рахунок плати, то це ти помиляєшся. Це якась твоя навязлива думка...
Елена Величко _ 12.06.2019 10:30
IP: 35.235.226.---
Автору.
Ви,коли б самі судились – то зрозуміли би, що суди, в основному, працюють як усі державні інституції – на відмову, бо, як ми бачили, щодо КС зараз: докази зібрати неможливо (навіть у КС), судді взагалі предмета не знають, бо займались справами тих, хто більше заплатить й законодавство СПЕЦІАЛЬНО зроблене таким чином, що все заплутане, протиріччя – треба усе перероб.лювати, бо, як вже було сказане, УСІ державні інституції працюють на відмови. Тобто, ніякі косметичні дії не допоможуть, ПЕРЕАТЕСТАЦІЯ обов'язкова та треба водити спеціалізацію, а також ВНУТРІШНЮ комісію по перевірці Рішень та Ухвал суддів – бо там мрак.
Щодо ВРП – приведіть кандидатури, пропонуйте, а хоча б і себе, якщо нема зайвого майна та іншого забруднення.
Елена Величко _ 12.06.2019 10:21
IP: 35.235.226.---
_ABM_:
А тобі хоч с-и у очі – нічого не допомагає, нічого не знаєш, тому нічого не можеш – то до інших чіпляєшся, бо платити тобі нема за що: підкреслений на усю голову, АВМ.
Може до речі й позеленію – краще ніж гівно шоколадне.
_ABM_ _ 12.06.2019 09:50
IP: 35.235.226.---
Сергей Папков:
...А чому б цей його досвід не перейняти і не поширити?
Наприклад, скасувати зараз наказ про зарахування студента Зеленського до вишу (а відповідно тоді і наказ про те, що він його закінчив), а можна взагалі почати з наказу про зарахування до школи...
...те, що робить Зеленський, такий самий абсурд...
+++
Лікбез для зеленських, зокрема для Елены Величко (українською буде Олена Зелена:-))
Сергей Папков _ 12.06.2019 01:22
IP: 35.235.226.---
А що робота у Вищий раді правосуддя роботою не вважається? Якщо людину кудись призначено, то її треба звільняти згідно відповідної процедури (якщо є за що), а не скасовувати наказ про її призначення після того, як вона вже пропрацювала певний час.
Це так "добре" Зеленського навчали законів на юридичному факультеті?
А чому б цей його досвід не перейняти і не поширити?
Наприклад, скасувати зараз наказ про зарахування студента Зеленського до вишу (а відповідно тоді і наказ про те, що він його закінчив), а можна взагалі почати з наказу про зарахування до школи (тоді тема вишу відпаде сама собою, бо людей без середньої освіти туди не приймають). Потім неодмінно з'явиться тема з підробкою документів про освіту і трудову діяльність (в т.ч. і поданих до ЦВК), і ось вже Вова зовсім не президент, а невідомо що.
Скажете абсурд? Але те, що робить Зеленський, такий самий абсурд тільки завуальований, бо пересічні громадяни не проектують його на власний життєвий досвід.
Елена Величко _ 11.06.2019 22:01
IP: 35.235.226.---
"Тоді ж його (ЗЕ) прес-служба заявила, що "Серед пріоритетів – перезавантаження Вищої кваліфікаційної комісії суддів і Вищої ради правосуддя, які добирають та звільняють суддів, забезпечення незалежності судової гілки влади"." – цитата Автора.
Автору.
А може вже час пропонувати?
Елена Величко _ 11.06.2019 20:48
IP: 35.235.226.---
korowin:
А може ви лохік? Нюх пропав?
korowin _ 11.06.2019 20:10
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
А ви за кого, пане Автор?
Но Пасаран...!!!

скільки би ти зі своїм Смешко не співали Венсеремос
буде вам

Но Пасаран...!!!
korowin _ 11.06.2019 20:06
IP: 35.235.226.---
Влад Лозовий:
Елена Величко:
ви взагалі то статтю читали
май на увазі що Лєночка замінила Лохіка як мальчік для бітья.
так що не стєсеяйся...)))))
Влад Лозовий _ 11.06.2019 19:45
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
ви взагалі то статтю читали
_ABM_ _ 11.06.2019 17:23
IP: 35.235.226.---
Timur Tachirr – чувак из Воронежа:
Пора уже люстрировать порошенковких люстраторов, что бы в стране восторжествовала справедливость.
Взадов-Запердоленко, я иногда с тобой соглашаюсь. Соглашусь и в этот раз. Объясняю. Главные люстраторы политики Порошенка находятся в Кремле на Параше, поэтому конечно же правильно было бы их люстрировать!!! А тебя кастрировать. Собственно поэтому я и назвал тебя чуваком. Чувак – это кастрированный барашек. Ты конечно уже старый баран, но мозги точно как у молодого барашка.
_ABM_ _ 11.06.2019 17:14
IP: 35.235.226.---
"...Прездиента", саме так написано і я не став міняти, оскільки вважаю, що йому до ПРЕЗИДЕНТА ще дуже далеко, ...та й звучить якось співзвучно до всієї його команди.:-))
_ABM_ _ 11.06.2019 16:57
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
_ABM_:
Стаття про законність чи ні?
Стаття про помилкові дії команди Прездиента (з точки зору автора). А при чому тут ВР?
Елена Величко _ 11.06.2019 16:38
IP: 35.235.226.---
Додаю, що Президент – Гарант прав та свобод громадян. Що він й реалізує через розпуск ВР, яка не знає, що діяльність ВР – діяльність стосовно ПРАВ та свобод усіх громадян, а не окремих одиниць.
Елена Величко _ 11.06.2019 16:36
IP: 35.235.226.---
_ABM_:
Стаття про законність чи ні?
_ABM_ _ 11.06.2019 16:29
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
... Й я НЕ МАНІПУЛЮЮ.
... % довіри ВР та Уряду?
Взагалі-то стаття про інше... Ви не помітили?
А ВРП це взагалі не ВР...
Елена Величко _ 11.06.2019 16:16
IP: 35.235.226.---
Paul Orlov:
Опосередковано – БПП була однією з найбільших фракцій – який % у минулого президента – то що не вирок? а % довіри ВР та Уряду?
Елена Величко _ 11.06.2019 16:13
IP: 35.235.226.---
Paul Orlov:
Працювала та виконувала те, що записане – різне. Наприймала вигідних деяким персонам – то працювала для когось, але не те, що потрібне країні – тобто омана або непрофесійність, хоча ще в перші місяці, дійсно, робила необхідне, але потім... Бо ви ж пам'ятаєте обставини?
Й не було би тоді такого процесу. Саме слово тут працювала, з точно зору для народу – під сумнівом. До речі, ви бачили ЯК вони "працюють"? Й я НЕ МАНІПУЛЮЮ.
Paul Orlov _ 11.06.2019 16:09
IP: 35.235.226.---
Елена Величко:
Для чого маніпулюєте, що ВРУ не працювала? Це найбільш ефективний склад ВРУ за увесь період Незалежності.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter