Михайло Жернаков Голова правління Фундації DEJURE, д.ю.н.

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

28 лютого 2020, 16:41

Вам теж набридли суди, які захищають корупціонерів і кидають невинних за грати, а не навпаки?

Цьому є причина.

Ще в листопаді минулого року набрав чинності ініційований Президентом Зеленським закон, який мав цю ситуацію виправити. Але реалізацію цього закону було покладено на Вищу раду правосуддя (ВРП) – нереформований орган, який фактично заблокував його впровадження.

Зокрема, Вища рада правосуддя протидіє перезапуску Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) – органу, що відповідальний за добір нових суддів в Україні і оцінювання чинних. Нову ВККС мали набрати на конкурсі за участі міжнародних експертів з числа тих, хто відбирав суддів для Вищого антикорупційного суду. Проте, ВРП затвердила незаконне положення про конкурс, яке нівелювало роль міжнародних експертів у ньому. В кінцевому результаті вийшли всі строки, передбачені законом, і новий етап судової реформи залишився заблокованим корумпованими суддями з Вищої ради правосуддя.

Сьогодні провідні громадські організації закликали Президента ініціювати законодавчі зміни, які:

1. Забезпечать прозорий конкурс до Вищої кваліфікаційної комісії суддів за правилами, встановленими конкурсною комісією за участі міжнародних експертів, а не корумпованими суддівськими елітами;

2. Розблокують створення Етичної комісії, яка очистить ВРП від негідних представників;

3. Врахують застереження Венеційської комісії щодо необґрунтованого скорочення Верховного Суду.

На сьогодні виправити положення власного закону так, щоб корумповані судді не блокували його впровадження – цілком в можливостях Президента.

І вся відповідальність за цей процес – також на ньому.

Повний текст заяви доступний тут.

Підписанти:

Фундація DEJURE

Центр протидії корупції

Центр політико-правових реформ

Transparency International Україна

Автомайдан

fb автора

powered by lun.ua
Коментарі — 2
Vitalii Vlasiuk _ 28.02.2020 18:38
IP: 82.144.206.---
ахах, спочатку видатні/провідні активісти "топлять" за закон, а потім переводять стрілки на Президента. молодці, послідовні.
Olexander Varakuta _ 28.02.2020 18:06
IP: 5.58.202.---
Це питання ДУЖЕ важливе тому-то у НАС стільки бід та негараздів. Тому що Вищою Радою Правосуддя фактично (ВРП) "керує" той, хто засудив ВАСИЛЯ СТУСА – (віктор медведчук), той хто зараз працює на ввпУтіна та багато іншого є на це "ЗЕ"...ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ,якщо це ЗЕ й в подальшому буде порушувати ВАШІ ПРАВА звертайтеся НЕ в ВРП та його представників в областях, а до ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ про УКРАЇНСЬКОГО НАЛАШТУВАННЯ!!!
Корупція1412 Aтака Путіна1279 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter