Михайло Жернаков Голова правління Фундації DEJURE, д.ю.н.

ВРП втягує Президента у вчинення злочину

02 грудня 2020, 16:34

На фоні явного порушення Конституції і законів Конституційним судом ще один суддівський орган-Вища рада правосуддя- вирішив зухвало знехтувати положеннями Конституції і закону.При цьому члени ВРП вирішили не просто вчинити злочинні дії, а й втягнути в це Президента України.У листопаді та грудні внесла подання Президенту про призначення безстроково суддів, щодо яких Громадська рада доброчесності ухвалила негативні висновки.

Відповідно до Закону щоб призначити цих суддів, неробхідно визнати їх відповідними займаній посаді. А за це мають проголосувати 11 членів Вищої кваліфікаційної комісії (ВККС), яка вже рік не працює. Тобто жоден з цих суддів такої процедури навіть не проходив, а значить їхнє призначення є явно незаконним. Такі дії мають ознаки злочинів, передбачених ст. 353, 364 і іншими Кримінального кодексу України.

Особливий цинізм у тому, що 3 грудня ВРП планує призначити безстроково суддею Печерського суду Віктора Кицюка, який у часи Революції Гідності на догоду владі свідомо засуджував невинних з метою залякування та придушення протестів. 26 червня 2018 році ВККС припинила оцінювання Кицюка, тобто він навіть не завершив тестування та не проходив співбесіди.

З ВРП все зрозуміло. Вони вже неодноразово показали, що не тільки блокують будь-які спроби судової реформи, а й щосили відмазують недоброчесних суддів.

Але якщо Президент піде на те, щоб всупереч законній процедурі і Конституції призначити недоброчесних суддів – це стане не тільки свідченням повного провалу реформи, а й фактичного повернення системи у 2013 рік.

Найцікавіше, що за дуже сходжі дії в порядку кримінального судочинства влада переслідує п'ятого президента Петра Порошенка. Цікаво чи вважає чинний президент, що наступники не переслідуватимуть його?

Громадська рада доброчесності закликала Президента залишити без розгляду це явно незаконе подання.

З аналогічним закликом виступили 10 громадських організацій.

powered by lun.ua
Коментарі — 1
Log Log _ 02.12.2020 21:29
IP: 185.237.217.---
Олег Друзь:
не честные!?
А кто скажет, что ты человек?
Тупая безграмотная скотина из Воронежской области, ты на шестом десятке
лепишь знаки препинания ни к селу, ни к городу.
Кретин, здесь нужно писать "НЕЧЕСТНЫЕ". Русофоб безмозглый, когда
перестанешь издеваться над русским языком?
Любой украинец пишет по-русски в тысячу раз грамотнее тебя, украинофоб
недоразвитый.
Aтака Путіна1292 Зеленський77 Мовне питання191 Корупція1445 Україна та Європа1133
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter