16 лютого 2022, 15:58

Як нам вижити, і що для цього (не) робить влада

Найгіршого не сталося.

Звісно, рано ще говорити про щось остаточно. Але найбільш апокаліптичні сценарії не справдилися і виглядає, що вже не справдяться.

В першу чергу – завдяки готовності наших ЗСУ (їхній героїзм, а також чудова робота Генштабу і Міноборони, як і всіх нас, хто допомагає Армії) і підтримці наших міжнародних партнерів (геніальна стратегічна гра на випередження, військова підтримка, і звісно чудова робота наших МЗС і дипломатів).

Як би там не було надалі – ми маємо всі шанси вистояти як держава і пройти цю кризу. А значить, маємо час підготуватися до наступної. Бо ця історія повторюватиметься постійно до тих пір, поки як мінімум ми явно не переважатимемо ворога по міцності за всіма параметрами, як максимум – поки РФ не розвалиться сама.

Відповідно, щоб вижити і виграти, зараз критично важливо в жодному разі не збавляти темп, а залишатися на крок попереду ворога і використати цей час, щоб максимально наростити міць.

На індивідуальному рівні це означає:

1) зайнятися здоров'ям, спортом;

2) натренуватися цивільній безпеці, виживанню в складних умовах, медичній допомозі;

3) навчитися поводитися зі зброєю і стріляти, придбати зброю, дозволену для цивільних;

4) хто має в собі здоров'я і сили – записатися до військкомату, ТРО або добровольців і невпинно тренуватися військовій справі.

На рівні держави це означає:

1) максимально нарощувати військову міць (радикально збільшити бюджет ЗСУ, забезпечити Армію засобами протиповітряної і протиракетної оборони, налагодити виробництво боєприпасів, продовжувати і розширювати військову співпрацю з країнами НАТО і іншими партнерами);

2) максимально сприяти підготовці і залученню до оборони населення (організувати масові курси ЦО, медичні тощо, максимально розвивати ТРО, прийняти адекватний закон про обіг зброї);

3) в найшвидші терміни позбутися колаборантів – у владі і скрізь (терміново звільнити пов'язаних з РФ і владою Януковича посадових осіб, ліквідуіати ворожий ОАСК, позакривати інформаційні канали ворога, прийняти закон про колаборантів);

4) реформувати і зміцнити державні інституції, пов'язані зі сферою безпеки (органи безпеки і правопорядку – СБУ, поліція, прокуратура, ДБР, БЕБ; антикорупційні органи – НАБУ-САП-ВАКС; суди, в тому числі КСУ).

На індивідуальному рівні все зводиться до особистого вибору кожного. Як каже Харарі, від суми цих виборів в принципі залежить хід історії. І тут усе обнадійливо - достатньо подивитися на те, скільки українців записуються до ТРО і отримують дозволи на зброю. Зараз головне – не збавляти цей темп, особливо коли безпосередня небезпека спаде.

Набагато гірша ситуація з рівнем державним.

Якщо роботу по ЗСУ видно, то з залучення населення поки незрозуміло нічого (окрім дуже помірного поки розвитку ТРО, який тримається в основному на ентузіазмі його учасників).

А ситуація з колаборантами (окрім закриття каналів хіба) і державними інституціями – близька до катастрофи.

Реформа СБУ – порожня.

В реформі органів правопорядку кінь не валявся.

В антикорупціних реформах – узагалі відкат: конкурс по САП методично саботують, те саме зараз із конкурсом до НАБУ. І те, і інше причому валять за допомогою напросуд антиукраїнського ОАСК, який прямо зараз розглядає позов про повернення Януковича.

Я вже не кажу про Конституційний Суд, про суддів якого Данілов прямо заявив, що ними керують з РФ, але реформа якого шістнадцятий місяць не відбувається.

Нагадую, найбільший відкат саме в тих реформах, які обіцяв особисто і письмово Зеленський Байдену.

На додаток спікери від влади включно з Зеленським фактично розгорнули антизахідну риторику. І винуватять тих партнерів, які нас фактично врятували, в "нагнітанні", "істерії", "шкоді економіки" і чи не співпраці особисто з Путіним проти України.

А ще, виявляється, є плани провести вибори на окупованих територіях і змінити Конституцію з особливим статусом Донбасу. Але дізнаємося ми про це не від Президента чи Прем'єра, а з прески Путіна і Шольца.

Явно всередині влади є в когось план вирвати поразку України з цупких лап перемоги. І цей план зараз намагаються активно просувати.

І разом з тим пропонують нам святкувати чергове свято – День Єднання. Від цього, якщо чесно, на кілометр тхне лицемірством і пап'є-маше.

Так, єднання важливе і потрібне.

Але знову так необхідні і для єднання, і для виживання відверту розмову і тяжку працю нам підміняють дешевим шоу.

Єднатися з усіма, хто боронить і захищає Україну, варто щодня. І для цього не потрібен якийсь окремий день чи окремий указ.

Єднатися є з різного штибу Татаровими, Демченками, Вовками і іншими агентами ворога – самовбивчо. І поки вони у владі і великою мірою визначають куди ми підемо, в тому числі в питаннях територіальної цілісності і національної безпеки – святкування точно є передчасним.

Якщо влада дійсно бажає єднатися зі своїм народом – вона має робити все, щоб зберегти і захистити країну – в першу чергу позбутися агентів ворога і колаборантів і максимально зосередитися на розбудові безпеки, насамперед – реформі і побудові інституцій.

І чітко заявити, що ніяких Шайтанмаєрів, виборів на окупованих територіях і "особових статусів" у Конституції не буде. І діяти відповідно.

Бо між собою ми об'єднані вже, і Перемогу ми здобудемо – що так, що так.

Питання тільки якою ціною і яка роль у цьому буде особисто Зеленського і його політичного істеблішменту.

#UAРазом

fb автора

Згортання судової реформи і Рада з відновлення Портнова, або чому в нас поки не буде справедливих судів

Запросили мене днями долучитися до роботи Ради з відновлення після війни, яку створив Президент. Я, звісно ж, погодився, бо задача надважлива...

Судова реформа – ключовий індикатор вступу до ЄС

Вчора Президент Зеленський показав заповнену величезну другу частину опитувальника про вступ до ЄС. Сьогодні відбулася зустріч делегації представниць українського громсуспільтва в Парижі, ключовій столиці ЄС...

Судді через ВР пропонують амністувати колег-зрадників і відкотити судову реформу

Прямо зараз, коли почалася вирішальна для цієї війни битва за Схід, судова мафія намагається проштовхнути через парламент рішення, яким дозволить усім суддям-зрадникам повернутися на посади і відсудити шалену кількість грошей...

Прийнята процедура стягнення російських активів неробоча, її потрібно змінити

Окрім непоправної шкоди, яку завдав і продовжує завдавати ворог у вигляді втрачених життів, він завдає ще багато шкоди поправної – у вигляді спустошень і руйнувань...

Don't pray for us, fight with us!

Будь ласка, поширте цей геніальний текст серед усіх політиків і громадян ЄС, яких знаєте. "Don't pray for us, fight with us. Russia is attacking Ukraine from the East, from the North, and from the South...

Don't pray for us, fight with us!

Будь ласка, поширте цей геніальний текст серед усіх політиків і громадян ЄС, яких знаєте. "Don't pray for us, fight with us. Russia is attacking Ukraine from the East, from the North, and from the South...