27 червня 2011, 10:55

ТАЄМНИЦІ МЕЖИГІР'Я

Графік зустрічей Януковича в Адміністрації Президента утаємничили. За 4 червня 2010 року.





Графік Президента закритий для громадськості. На мій інформаційний запит це повідомив Денис Іванеско, керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Адміністрації Президента:

"З міркувань безпеки графік Президента України є документом, якому присвоєний гриф "Для службового користування". Тому, у відповідності до пункту 2 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", Вам відмовлено в наданні інформації про графік Президента 4 червня 2010 року".

Щільний графік Президента України – одна із офіційних причин, чому поїздку журналістів до "Межигір'я" скасували того дня.

Як відомо, саме 4 червня 2010 року Президент України запросив журналістів, головно учасників руху "Стоп цензурі!" до себе в гості в колишню державну резиденцію, а нині – приватну власність – "Межигір'я".

У листі-відповіді повідомлено, що Янукович, запрошував ще раз відвідати "Межигір'я", цього разу – керівників ЗМІ: "6 червня 2011 року під час зустрічі з керівниками засобів масової інформації Президент України запросив журналістів відвідати свою оселю".

На сайті Президента України ця зустріч зафільмована, та про таке запрошення – ані слова:

http://www.president.gov.ua/news/20306.html

Справді, в резиденції "Межигір'я" кілька днів тому побували керівники головно телеканалів та телепрограм:

http://www.pravda.com.ua/photo-video/2011/06/24/6328941/

Та на цю зустріч не було запрошено тих журналістів, яким Президент обіцяв показати резиденцію тоді – 4 червня 2010 року на своїй прес-конференції.

Минув рік, учасники "Стоп цензурі!" і досі чекають на обіцяний візит до колишньої державної резиденції
...

Повна відповідь Адміністрації Президента на інформаційний запит щодо виконання обіцянки Януковича – відвідання журналістами "Межигір'я" тут:

"Поїздка до місця проживання Президента України Віктора Януковича не відбулась з організаційних причин.

Зокрема, не було можливості оперативно вирішити низку технічних, протокольних та безпекових питань, оскільки поїздка не була запланована заздалегідь. Подібні позапланові заходи потребують ретельної підготовки, проведення визначених законодавством охоронних та протокольних процедур, оперативне проведення яких у стислі терміни є неможливим.

З міркувань безпеки графік Президента України є документом, якому присвоєний гриф "Для службового користування". Тому, у відповідності до пункту 2 статті 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації"

Вам відмовлено в наданні інформації про графік Президента 4 червня 2010 року.
6 червня 2011 року під час зустрічі з керівниками засобів масової інформації Президент України запросив журналістів відвідати свою оселю. Зараз вивчається можливість організації цього заходу з урахуванням можливостей робочого графіку.

Прес-службою спільно з іншими структурними підрозділами Адміністрації Президента опрацьовується можливість проведення заходів, пов'язаних зі спілкуванням Глави держави за місцем проживання з представниками засобів масової інформації. Проробляються технічний, протокольний та безпековий аспекти заходу. В цьому контексті було б не зайвим нагадати Вам статтю 8 Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи: "Часто через однобічну інтерпретацію права на свободу слова і самовираження, яке гарантоване статтею 10 Європейської конвенції з прав людини, медіа порушують приватність людей, посилаючись на те, що їхні читачі мають право знати все про публічних осіб".

Закликаю Вас дотримуватися права на приватність, гарантованого статтею 32 Конституції України, статтею 8 Європейської конвенції з прав людини та резолюцією 428 Консультативної Асамблеї Ради Європи у розумінні цього права як "права особи жити своїм особистим життям з мінімальним стороннім втручанням".


З повагою,

Керівник Головного управління забезпечення доступу до публічної інформації Д.Іванеско

Хто зупинить генерального прокурора?

2010 – го року біля стін СБУ відбулася незвична акція. Журналісти вишикувалися в чергу із письмовими заявами. Вони хотіли з'ясувати, чи здійснювала стеження служба безпеки України за журналістами, чи прослуховувала їхні телефони...

Справи автоматом в правильні руки. Суддівські схеми в дії

Справи у Вищих судах України, щоб не було упередженості, розподіляються автоматично комп'ютером. Але було б бажання – і це можна обійти. Дивіться як...

СУДДІВСЬКІ РОДИНИ. СПІЛЬНІ РІШЕННЯ.

Оприлюднення декларацій родинних зв'язків та доброчесності дало змогу виявити, що деякі судді-родичі розглядали одні й і ті ж справи у різних інстанціях, або ж їм доводилося відмовлятися від справ через те, що раніше її уже розглядав їхній родич...

Суддівські відпустки

У судах вважають, що журналісти та інші громадяни не мають права знати про відпустки суддів. Такий висновок можна зробити з того, що Вищий господарський та Окружний адміністративний суди Києва відмовились надати такі дані за інформаційним запитом, надісланим мною...

Кандидати до Верховного суду та їхній шлейф

16 лютого 2017 року відбудеться тестування претендентів на найвищу суддівську посаду – суддів нового Верховного Суду. Замість нинішнього Верховного суду України та ще трьох вищих судів з'явиться один – Верховний Суд уже без слова Україна наприкінці...

Новини у справі Гречківського

Члену Вищої ради юстиції Павлу Гречківському Печерський райсуд Києва продовжив ще на 2 місяці термін дії запобіжного заходу у вигляді застави...