24 квітня 2015, 13:29

Цавет Танем!

День пам'яті жертв геноциду вірмен відзначається щорічно. Сьогодні, 24 квітня 2015 року, у день сторіччя трагічних подій, Європарламент оголосив європейським днем пам'яті жертв геноциду.

Європа поминає півтора мільйона вбитих, замучених, померлих від голоду людей, єдиною виною яких перед вбивцями була "неправильна" національність і "неправильна" віра. Це було ретельно продумане і планомірне вбивство, що тривало понад два десятиліття.

24 квітня 1915 року за одну ніч в Османській імперії були заарештовані сотні тисяч представників інтелігенції, духовенства, письменники, філософи, художники – особистості, які були духовними лідерами вірменського народу, ті, хто міг повести за собою, очолити опір. Майже всі вони були вбиті. Ще до цього, турецькі загарбники призвали в армію і розстріляли ледь ні усіх вірменських військових. Після цих двох етапів у містах та селах залишилися жінки, старі, мали та хворі. Їх вигнали з рідної землі і примусили пішки йти до пустель Месопотамії. Більшість переселенців загинули від голоду та хвороб. Майже ніхто не дійшов. Ті, кому вдалося втекти, розсіялися по чужих країнах і назавжди втратили батьківщину.

А навколо вирувала Перша світова війна. І громадськість лише висловила стурбованість. Вам це щось нагадує?...

Через чверть століття Гітлер поставив риторичне запитання: "Хто сьогодні пам'ятає знищення вірмен?" Відповіддю став Голокост...

Геноцид вірмен – це не трагедія одного народу. Це страшний і, на жаль, невивчений урок для всього людства. Тому що досі жодна країна і жоден народ не застрахований від повторення трагедії. А останній за часом визнаний ООН геноцид був здійснений зовсім недавно, у 1995 році, через 80 років після трагедії вірменського народу, уже за нашого з вами життя!

Саме тому так важливо для кожної країни визнати на державному рівні геноцид вірмен. Хоча б через сто років засудити злочин, задекларувати недопустимість "вирішення" таким чином будь-яких конфліктів і суперечок, взяти на себе політичні зобов'язання.

Сьогодні геноцид вірмен визнаний на міжнародному рівні – Радою Європи, Європарламентом, спеціалізованими органами ООН, Всесвітньою радою церков.

Знищення вірмен також офіційно визнали геноцидом та засудили 24 країни, у тому числі й основні країни Євросоюзу. Зокрема, вчора геноцид вірмен офіційно визнала Австрія, сьогодні – Німеччина.

12 квітня, у день православного Великодня, Папа Римський Франциск відслужив вірменську літургію. "Приховування або заперечення зла подібно до рани, що кровоточить і яку не забинтували", – сказав Папа.

Україна завоювала дорогу в Євросоюз кров'ю Небесної сотні. Першим із загиблих був патріот і син України – Сергій Нігоян.

Стримуючи агресію на сході, у боротьбі за свою країну – Україну, поклали голови в Збройних силах, Національній гвардії, МВС, добровольчих батальйонах українські вірмени. Їх 52!

Ліна Костенко, легендарна українська поетеса, написала чудові вірші "Цавет Танем", що означає: "Твій біль беру на себе". Давайте і ми візьмемо на себе біль вірменського народу, щоб через пам'ять більше ніколи не повторилася трагедія!

Сьогодні Український парламент вшанував пам'ять загиблих в час геноциду вірмен – хвилиною мовчання...

Цавет Танем!

powered by lun.ua

ХАРЬКОВ!

Отстояли в 2014. Если придется – отстоим и сейчас! Осторожнее со словами, господин Президент. Это не сериал и не спектакль. Не нужно бросаться словами...

Час єднатися!

Вкотре Україна🇺🇦 стоїть перед загрозою військового вторгнення з боку сильного та скаженого ворога. В порівнянні з цим усі внутрішні чвари, зокрема і політичне протистояння між опозицією і чинною владою, усі внутрішні проблеми, навіть вкрай складна економічна ситуація, – є другорядними...

Бюджет МВС України-2022 – сигнал тривоги для всіх!

Вони повинні бути напоготові допомогти людині у будні та свята, вдень та вночі, у будь-яку погоду та за будь-яких умов. Служити та захищати! Це важко, відповідально і, якщо якісно та оперативно, – дорого...

Між імперською ідеологією та втратою суб'єктності

Ми не знаємо більшості з того, про що йшлося під час майже двогодинної розмови між Джозефом Байденом і Путіним. Як і не знаємо, про що опісля Президент США говорив із Зеленським...

Війна – справа не лише армії, це доля всієї нації!

Як людина, яка від початку військової агресії проти України і ще донедавна займалася забезпеченням державної безпеки – наведу цитату видатного воєначальника Густава Маннергейма: війна – справа не лише армії, це доля всієї нації! А в умовах нинішнього протистояння, фактично, світоглядів – демократії і тоталітаризму – це має стати справою всього цивілізованого світу...

День національної поліції України

Шість років тому ми розпочали створення Національної поліції України як принципово нового, високотехнологічного, зручного для людини сучасного поліцейського сервісу...