Арсен Аваков Міністр внутрішніх справ

ДОБРОБАТИ

14 вересня 2016, 12:04

Вийшла друком правильна книжка.

Зовсім скоро у Львові вона буде представлена публіці на Форумі видавців у суботу 17 вересня о 17:00 у Палаці мистецтв.



Написав декілька сторінок передмови до цього першого видання:

СЛОВО ДО ЧИТАЧІВ

Добробати. Це слово за роки російської агресії у нашій країні швидко знайшло той глибокий сенс, що зробило його зрозумілим кожному громадянину і патріоту України.

Це зараз журналісти і публіцисти грають асоціаціями, вкладаючи додатковий зміст у складне словосполучення "добровольчі батальйони", в якому, кажуть, ДОБРО – найвагоміша складова. Напевно так і є...

Добровольці прийшли до добровольчих батальйонів спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ України – підрозділи, які ми змушені були створити, відповідаючи викликам часу – і зазвичай з добром!

Йшли перші дні після перемоги Революції гідності.

... Розпочалася анексія Криму, сепаратисти почали розгойдувати український схід.

Стало зрозуміло, що Збройні сили України, практично зруйновані владою Януковича, перебувають у жалюгідному стані, внутрішні війська і міліція деморалізовані – чинити опір агресору і сепаратистам мали змогу лише лічені підрозділи.

Потрібно було робити щось неординарне та ефективне. Олександр Турчинов, котрий на той час виконував обов'язки Президента країни, зібрав тодішніх прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, секретаря РНБО Андрія Парубія, виконуючого обов'язки голови Адміністрації Президента Сергія Пашинського, військових. Був присутній і я, міністр внутрішніх справ.

- Реагувати на загрози практично нічим, все тріщить по швах, – розпочав нараду

Турчинов. -Будемо формувати батальйони територіальної оборони – потрібно різко збільшити кількість боєздатних підрозділів, розкривайте резерви, викликайте на службу досвідчених офіцерів із запасу, рахунок йде на дні!

Арсенію, – звернувся він до прем'єра, – знаю, що скарбниця порожня, але все має бути забезпечено – гроші, паливо... Думайте!

- Арсене, – звернувся він до мене, – нарощуй спецпідрозділи, оперативно.

Чекаю конкретних пропозицій і дій.

Події розвивалися стрімко. Дуже швидко стало зрозуміло, що ставка на батальйони територіальної оборони, що формуються за рахунок призову на службу у військкоматах, повною мірою себе не виправдала – бойові підрозділи дуже складно і довго формувалися, були не достатньо боєздатні.

Саме тоді і виникла ідея формування нових спецпідрозділів МВС – тільки з добровольців. Отже, і службовці, і міліціонери, які пішли в запас, і хлопці з Самооборони Майдану, і просто патріоти з "гражданки" – тільки на добровільній основі!

Мотивовані, котрі швидко навчаються і не пасують перед будь-якими труднощами тих перших тижнів.

По всій країні я розіслав відповідні інструкції та накази. Робота розпочалася, при цьому дуже оперативна і незадокументована. Геть архаїчні бюрократичні процедури і фільтри – так ризикуємо, але час того вимагав!

Перший добровольчий батальйон Нацгвардії було сформовано безпосередньо на Майдані – поставили намет для вербування і через два дні в Нових Петрівцях уже запрацював тренувальний табір. Неабияк тут спрацювали Андрій Парубій та Микола Величкович, величезну роботу виконали чимало інших наших майданівців.

У цій книзі зібрано багато фактів, спогадів і міркувань – звичайно не повних, подекуди і неточних ще повною мірою. Занадто гаряче ще, немає часу ні на ретельний аналіз, ні на вивірені деталі цього феномена, якими стали добровольчі батальйони в Україні.

Час усе розставить по місцях. Ще будуть і дослідження та монографії, проте це видання важливе й актуальне сьогодні, як ніколи – у наш все ще непростий час...

Не потрібно обожнювати чи ідеалізувати добробатовців – вони не боги і не судді, не фахівці всіх сфер і не моралізатори.

Вони просто хлопці і дівчата, які, незважаючи на смертельні погрози, не відаючи, чим закінчиться для них та чи інша бойова операція, не сховалися, а в найважчий момент – встали на захист України! Вони заслуговують на повагу всі – і ті, хто загинув, і ті, хто поранений, і ті, хто повернувся неушкодженим!

Не всі в багатотисячній армії добровольців були врешті-решт героями. Це теж правда. Були розформовані "Шахтарськ" і "Торнадо". Взагалі було різне. Така природа людини, такий її світ. Він не чорно-білий, і не завжди переважають світлі й сонячні фарби. Але незважаючи нінащо – нікому не дозволю огульно засуджувати той самий розформований мною ж "Шахтарськ"! Тим, хто не пам'ятає або не знає, нагадаю – а я ніколи цього не забуду! – в атаці під Іловайськом загинуло 17 "шахтарців". Віддамо честь і належне бійцям!

Мені не подобається, коли під добробатовців, одягнувши камуфляж, маскуються крикуни, фарисеї. Мені не подобається, коли по одному вчинку одного добробатівця, судять про всіх. Мені хочеться, щоб якомога більше людей знало правду, а не міфи – правду і реальні факти про подвиг добробатовців. Вони на це заслуговують!

Сподіваюся, презентована

вам книга допоможе в цій благородній справі.

Арсен Аваков,

міністр внутрішніх справ України

powered by lun.ua
Коментарі — 42
Maksim Smirnov _ 17.09.2016 00:11
IP: 93.73.166.---
Maksim Smirnov:
Айдар не добробат?
А, есть. На обратной стороне.
Maksim Smirnov _ 17.09.2016 00:08
IP: 93.73.166.---
Айдар не добробат?
jurius _ 15.09.2016 13:14
IP: 46.119.58.---
Cletus Anacletus:
Ты ответил? Демагогия и популизм не ответ. Я же ответил в предыдущем посту, ничего другого добавить не могу. Напомню его "давайте мы будем думать о них, а вы не будете совать собачий нос в наши дела. Думайте о своих проблемах – их у вас много, а будет еще больше:) "
jurius _ 15.09.2016 13:05
IP: 46.119.58.---
Cletus Anacletus:
А давайте мы будем думать о них, а вы не будете совать собачий нос в наши дела. Думайте о своих проблемах – их у вас много, а будет еще больше:)
jurius _ 15.09.2016 12:48
IP: 46.119.58.---
Cletus Anacletus:
Мрази способны на многое:) Например под идеей возврата неких ранее принадлежащих земель начать Вторую мировую войну, аннексировать Крым, ввести спецуру в Донбасс... Перечислять можно много, богатый исторический опыт доказывает это.
jurius _ 15.09.2016 12:33
IP: 46.119.58.---
Cletus Anacletus:
Путин старая гэбэшная мразь. Как известно бывших КГБистов не бывает, что он и подтвердил тщательно спланированными провокациями против собственных граждан, российских журналистов и политических противников, провокациями в Чечне и др. республиках Сев. Кавказа, войнами в Грузии и Украине под видом защиты "русскоязычных и русских граждан". Мразь еще та, но ведь герой России, российские подданые ему рукоплещут:) Так что не ищите грехов у других, на себя смотрите.
jurius _ 15.09.2016 11:54
IP: 46.119.58.---
Cletus Anacletus:
Похоже лучше всего эти навыки перешли Путину и молящимся на него кацапопитекам:)
jurius _ 15.09.2016 11:53
IP: 46.119.58.---
Peter Blood:
Якщо вам так подобаються думки українських класиків, може варто стати ще послідовнішими і відтворити суспільний лад поч.-сер. ХІХ ст. в Україні? А саме: віддати українську незалежність, повернути 95% громадян української національності у села, закріпити за ними панів (виключно польської чи російської національності, а на Закарпатті мадярської, ну й Буковину віддати молдавсько-волоським боярам і їхній церкві). Ах да, збільшити відсоток євреїв з сьогоднішніх смішних 0,000... відсотків до 5 млн. виключно юдейської віри і вибрати з них найкращих орендарів для української темної голоти (бо на відміну від наших трошки тямлять в економіці). Думаю тоді буде вам радість та процвітання...:)
Як зрозуміли це іронія, не нарікайте на те що маєте, а краще лікуйтеся від печерного націоналізму:)
jurius _ 15.09.2016 11:26
IP: 46.119.58.---
Cletus Anacletus:

Термин "каратели" больше применим к российской спецуре, прибывшей в Крым и Донбасс. Она имеет слишком большой опыт кровавых провокаций и террактов, прятания за спинами гражданского населения. Доказано Чечней, Дагестаном, Грузией, Молдовой... Этот же опыт успешно был применен на украинских землях. К российским троллям же более применим термин – "верные проститутки Путина", хотя часть пророссийской интернет-аудитории имеют другое название – "полезные идиоты".
jurius _ 15.09.2016 11:25
IP: 46.119.58.---
руслан49:
Верещать ідіоти. Я ніколи не сумнівався що ця реформа потрібна. Більш того, на місці службовців зробив би так само. Ви праві що наступні реформи не будуть для всіх приємними, але ніхто не має спекулювати чи їх варто робити.
руслан49 _ 15.09.2016 10:44
IP: 95.158.49.---
Cletus Anacletus:
Вместо того что бы вести диалог с Донбассом, который не принял переворот в Киеве,пан Турчинов сразу послал туда танки и самолёты убивать "непослушный" людей.
До відома цього чмиря Cletusa, Турчинов не "послав туди танки", військові частини України на Донбасі знаходилися на постійній основі. А такий "народ Донбаса", як Гіркін, Бабай, Моторола, Безлер і інші весною 2014 року почали захоплювати відділення МВС і СБУ. Чим мішала "народу Донбаса" військова частина прикордонників під Луганськом, коли терористи почали обстрілювати її з гранатометів і убивати українських солдат. Зараз же ця мразь говорить, що вони хочуть назад в Україну. І Росія каже, що Донбас це Україна. Так за що загинули десятки тисяч людей і фактично зруйнований Донбас.
руслан49 _ 15.09.2016 10:28
IP: 95.158.49.---
jurius:
Peter Blood:
може тому немає реформ, що українці замість захисту реформістських законів у стін ВР, замість боротьби проти корупціонерів у стін ГП, судів, АП, замість тиску на владу з метою активізації реформи поліції, запуску реформ ГП та судів колупаються в носі біля компів та шукають неіснуючи проблеми від жидів, грузинів... білорусів?
Вам зробили рефому – підняли ціну на газ в сім раз, а ви почали верещати – це не те. А зідки ви знаєте, що наступні реформи будуть іншими?
jurius _ 15.09.2016 00:43
IP: 46.119.58.---
Peter Blood:
може тому немає реформ, що українці замість захисту реформістських законів у стін ВР, замість боротьби проти корупціонерів у стін ГП, судів, АП, замість тиску на владу з метою активізації реформи поліції, запуску реформ ГП та судів колупаються в носі біля компів та шукають неіснуючи проблеми від жидів, грузинів... білорусів?
jurius _ 14.09.2016 23:53
IP: 46.119.58.---
Відсутність піару стосовно реформ в поліції означає що вона остаточно загальмувала. Агов? Реформа жива чи система вже перемогла? Надто багато зараз чути про те, що команда міністра провалила переатестацію колишніх міліціонерів. Це викликає занепокоєння, та питання чи не витіснять старі "мусора" нових патрульних. Тим більше що чути й невдоволення нових патрульних відвертим тиском, який змушує їх миритися з фактичним підпорядкуванням вкрай корумпованим райвідділам. Особисто я хотів би більш прочитати коментарі міністра про причини провалу переатестації, а не опуси про добробати.
jurius _ 14.09.2016 23:42
IP: 46.119.58.---
Cletus Anacletus:
Термин "каратели" больше применим к российской спецуре, прибывшей в Крым и Донбасс. Она имеет слишком большой опыт кровавых провокаций и террактов, прятания за спинами гражданского населения. Доказано Чечней, Дагестаном, Грузией, Молдовой... Этот же опыт успешно был применен на украинских землях. К российским троллям же более применим термин – "верные проститутки Путина", хотя часть пророссийской интернет-аудитории имеют другое название – "полезные идиоты".
hrim _ 14.09.2016 22:15
IP: 193.93.217.---
Не зрозуміло чому так накинулись на Авакова за Вступ до книги ДОБРОБАТИ. Адже. він не Автор.

"Автори – Олег Покальчук (соціальний психолог, Артем Шевченко (представник МВС), письменниці Катерина Гладка та Василина Трофимович (була 2 роки серед добровольців) описали спогади осіб, причетних до створення добровольчого руху та його учасників..."

Такий тезовий Анонс на книгу не дає підстав для критики та осуду наперед ("Не читав. але засуджую" таке вже ми проходили). Навпаки, книгу потрібно прочитати, після чого відкрити дискусію. про що зазначив Алексанлр 1.
sidor _ 14.09.2016 19:27
IP: 77.52.106.---
Бууу-га-га:
А коли чекати вихід книжки про рюкзаки? І чи буде до неї передмова Авакова?
!!!!!!! Бууу-га-га!
sidor _ 14.09.2016 19:22
IP: 77.52.106.---
Vladimir Khotenko:
А вот еще из истории добробатов: жалко только фото нельзя в комменты вставлять – забавная вышла бы штука. Вернее, две штуки. Еще точнее: два брата-комбата Янголенко из Харькова. вот новость 2014 года: "С двумя нашими батальонами я бы мог зачистить Донецк".

А вот новость годичной давности – сентябрь 2015 – Апелляционный суд оставил комбата "Слобожанщины" Андрея Янголенко, подозреваемого в подготовке покушения на министра внутренних дел Арсена Авакова, под стражей. Суд отказал народным депутатам, желающим взять комбата на поруки, но установил возможность внесения залога...

Так что, скорее всего, увлекательная получилась книга про добробаты.
не путайте фаллос с пальцем. Министр ФБ – це внутренняя проблема а очистить донецк от орков и бандюков – це внешняя.
Logic2009 _ 14.09.2016 19:13
IP: 91.196.178.---
СЕМИЖОПОВ (очередной ник Cletus Anacletus) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
==================================================
Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
Tetyana Pikuleva _ 14.09.2016 18:26
IP: 146.148.87.---
Cletus Anacletus:
Договорюватись... Як з Кримом? Не вже всіх за дураків сприймаєш? Чи сам такий...
Бууу-га-га _ 14.09.2016 17:27
IP: 194.50.169.---
Cletus Anacletus:

Диалог о чем и с кем? C теми, кто топтал украинский флаг, развешивал триколоры и кричал "Путен введивойска"? Кто под крики "Ра-си-я!" избивал арматурой и убивал людей на митингах в поддержку целостности Украины? Кто вспаривал живот Владимиру Рыбаку, Юрию Поправко и насыпал туда песок? Кто вырывал зубы и сдирал скальп с Юрия Дяковского?
13м _ 14.09.2016 16:51
IP: 130.211.51.---
"... Олександр Турчинов, котрий на той час виконував обов'язки Президента країни, зібрав тодішніх прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, секретаря РНБО Андрія Парубія, виконуючого обов'язки голови Адміністрації Президента Сергія Пашинського, військових. Був присутній і я, міністр внутрішніх справ...",

посмотрите, у Вас, было ВСЕ, как можно было опуститься до стат. погрешности, о которой говорят социологи уже около года? ((
Adam Viter _ 14.09.2016 16:49
IP: 91.124.207.---
Львівські депутати визнали добровольців учасниками бойових дій
13.вересня 2016 Львівська обласна рада облрада визнала представників добровольчих батальйонів учасниками бойових дій.
Під час пікету депутатів обіцяли звозити в АТО. Ті депутати які не проголосують за це рішення обов'язково будуть відправлення у зону проведення АТО на екскурсію. У залі виникла словесна перепалка, після якої пікетники заявили, що вони нікому не погрожують, але дехто із депутатів не розуміє, що в країні уже більше двох років триває війна. Депутати відправили відповідне звернення у столицю.
Уряд надасть статус учасника АТО добровольцям?
Уряд має намір розробити процедуру надання статусу учасника АТО добровольцям, які загинули або отримали поранення під час боїв на Сході, але не входили до складу офіційних військових формувань? Про це повідомляє Міністерство інфраструктури з посиланням на заяву міністра Володимира Омеляна?
Звільнити від відбування покарання у виді позбавлення волі за дії воєнного стану?
grom2468 _ 14.09.2016 14:55
IP: 104.199.30.---
Cletus Anacletus:
Александр 1:
Насправді мало хто знає та розуміє, наскільки жахливим та загрозливим був той час для країни. Правдиві книжки на цю тему дуже потрібні. Героям слава!
А ещё песни нужны, как каратели с "Торнадо" и инщих, насиловали женщин и детей и при этом кричали в экстазе "Слава Украине!" Слава Украине!" "Слава Украине!"
Две новости о человечности и скотстве:
• Обама обратился к нации в годовщину теракта
• Бесланских матерей арестовали в годовщину теракта!
Бууу-га-га _ 14.09.2016 14:46
IP: 194.50.169.---
А коли чекати вихід книжки про рюкзаки? І чи буде до неї передмова Авакова?
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter