Арсен Аваков Міністр внутрішніх справ

ДОБРОБАТИ

14 вересня 2016, 12:04

Вийшла друком правильна книжка.

Зовсім скоро у Львові вона буде представлена публіці на Форумі видавців у суботу 17 вересня о 17:00 у Палаці мистецтв.Написав декілька сторінок передмови до цього першого видання:

СЛОВО ДО ЧИТАЧІВ

Добробати. Це слово за роки російської агресії у нашій країні швидко знайшло той глибокий сенс, що зробило його зрозумілим кожному громадянину і патріоту України.

Це зараз журналісти і публіцисти грають асоціаціями, вкладаючи додатковий зміст у складне словосполучення "добровольчі батальйони", в якому, кажуть, ДОБРО – найвагоміша складова. Напевно так і є...

Добровольці прийшли до добровольчих батальйонів спеціального призначення Міністерства внутрішніх справ України – підрозділи, які ми змушені були створити, відповідаючи викликам часу – і зазвичай з добром!

Йшли перші дні після перемоги Революції гідності.

... Розпочалася анексія Криму, сепаратисти почали розгойдувати український схід.

Стало зрозуміло, що Збройні сили України, практично зруйновані владою Януковича, перебувають у жалюгідному стані, внутрішні війська і міліція деморалізовані – чинити опір агресору і сепаратистам мали змогу лише лічені підрозділи.

Потрібно було робити щось неординарне та ефективне. Олександр Турчинов, котрий на той час виконував обов'язки Президента країни, зібрав тодішніх прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, секретаря РНБО Андрія Парубія, виконуючого обов'язки голови Адміністрації Президента Сергія Пашинського, військових. Був присутній і я, міністр внутрішніх справ.

- Реагувати на загрози практично нічим, все тріщить по швах, – розпочав нараду

Турчинов. -Будемо формувати батальйони територіальної оборони – потрібно різко збільшити кількість боєздатних підрозділів, розкривайте резерви, викликайте на службу досвідчених офіцерів із запасу, рахунок йде на дні!

Арсенію, – звернувся він до прем'єра, – знаю, що скарбниця порожня, але все має бути забезпечено – гроші, паливо... Думайте!

- Арсене, – звернувся він до мене, – нарощуй спецпідрозділи, оперативно.

Чекаю конкретних пропозицій і дій.

Події розвивалися стрімко. Дуже швидко стало зрозуміло, що ставка на батальйони територіальної оборони, що формуються за рахунок призову на службу у військкоматах, повною мірою себе не виправдала – бойові підрозділи дуже складно і довго формувалися, були не достатньо боєздатні.

Саме тоді і виникла ідея формування нових спецпідрозділів МВС – тільки з добровольців. Отже, і службовці, і міліціонери, які пішли в запас, і хлопці з Самооборони Майдану, і просто патріоти з "гражданки" – тільки на добровільній основі!

Мотивовані, котрі швидко навчаються і не пасують перед будь-якими труднощами тих перших тижнів.

По всій країні я розіслав відповідні інструкції та накази. Робота розпочалася, при цьому дуже оперативна і незадокументована. Геть архаїчні бюрократичні процедури і фільтри – так ризикуємо, але час того вимагав!

Перший добровольчий батальйон Нацгвардії було сформовано безпосередньо на Майдані – поставили намет для вербування і через два дні в Нових Петрівцях уже запрацював тренувальний табір. Неабияк тут спрацювали Андрій Парубій та Микола Величкович, величезну роботу виконали чимало інших наших майданівців.

У цій книзі зібрано багато фактів, спогадів і міркувань – звичайно не повних, подекуди і неточних ще повною мірою. Занадто гаряче ще, немає часу ні на ретельний аналіз, ні на вивірені деталі цього феномена, якими стали добровольчі батальйони в Україні.

Час усе розставить по місцях. Ще будуть і дослідження та монографії, проте це видання важливе й актуальне сьогодні, як ніколи – у наш все ще непростий час...

Не потрібно обожнювати чи ідеалізувати добробатовців – вони не боги і не судді, не фахівці всіх сфер і не моралізатори.

Вони просто хлопці і дівчата, які, незважаючи на смертельні погрози, не відаючи, чим закінчиться для них та чи інша бойова операція, не сховалися, а в найважчий момент – встали на захист України! Вони заслуговують на повагу всі – і ті, хто загинув, і ті, хто поранений, і ті, хто повернувся неушкодженим!

Не всі в багатотисячній армії добровольців були врешті-решт героями. Це теж правда. Були розформовані "Шахтарськ" і "Торнадо". Взагалі було різне. Така природа людини, такий її світ. Він не чорно-білий, і не завжди переважають світлі й сонячні фарби. Але незважаючи нінащо – нікому не дозволю огульно засуджувати той самий розформований мною ж "Шахтарськ"! Тим, хто не пам'ятає або не знає, нагадаю – а я ніколи цього не забуду! – в атаці під Іловайськом загинуло 17 "шахтарців". Віддамо честь і належне бійцям!

Мені не подобається, коли під добробатовців, одягнувши камуфляж, маскуються крикуни, фарисеї. Мені не подобається, коли по одному вчинку одного добробатівця, судять про всіх. Мені хочеться, щоб якомога більше людей знало правду, а не міфи – правду і реальні факти про подвиг добробатовців. Вони на це заслуговують!

Сподіваюся, презентована

вам книга допоможе в цій благородній справі.

Арсен Аваков,

міністр внутрішніх справ України

powered by lun.ua
Коментарі — 42
grom2468 _ 14.09.2016 14:29
IP: 104.199.19.---
Cletus Anacletus:
valsh01:
А что только при Путине Россия защищает свою страну от врагов!???
Путин Крым вернул – слава и честь ему, но и до него Россия была Великой Державой!!!
В этот день 17 лет назад по приказу неизвестного был взорван дом на Каширке. Рейтинг неизвестного после этого резко вырос.
grom2468 _ 14.09.2016 14:16
IP: 104.199.4.---
Cletus Anacletus:
"Прожиточный минимум повысили в России на 180 рублей"

ГУЛЯЙ, РВАНИНА! СВЕРХДЕРЖАВА ОСЫПАЕТ ДЕНЬГАМИ РОССИЯН! ЗАКАЗЫВАЙТЕ САМОЛЕТЫ!
valsh01 _ 14.09.2016 14:05
IP: 176.119.90.---
Александр 1:
valsh01:
Ви неуважні. Я написав, що саме правдиві книжки про добробати дуже потрібні. Наскільки правдива ця, яку презентував Аваков, поки що не знаю. Але не маю звички охаювати все наперед. У кожного свій суб'єктивний погляд, але чим більше буде таких книжок, тим легше буде створити об'єктивну картину
Так и вы, вроде, не совсем внимательно прочитали мой комментарий)) В нем я недвусмысленно написал, что книги про войну от Авакова – это лубок и пиарная ретушь, вместо правды. Уже внимательно прочитав его предисловие, можно с большой долей вероятности предположить, что роль Авакова, Турчинова и НФ там будет значительно преувеличена, а роль добробатов в войне – значительно откорректирована (тем кто читал "Малую землю" Брежнева должно быть понятно, о чем я говорю)) Настоящую историю добробатов напишут сами добробатовцы – после победы, когда придут с войны и осмотрятся, отойдут от плевков власти на них, выйдут из СИЗО
Сашко Чорний _ 14.09.2016 13:39
IP: 146.148.29.---
коли українці візьмуть владу по справжньому, пане міністре, вас повісять. бо коли на сході мусарня почала переходити на бік ворога ви своєю бездіяльністю тому сприяли по максимуму.
і ви ще будете дякувати за вірьовку на шиї бо вона вас врятує від тих, хто вам сашка білого хоче пригадати.
Vladimir Khotenko _ 14.09.2016 13:34
IP: 80.249.227.---
А вот еще из истории добробатов: жалко только фото нельзя в комменты вставлять – забавная вышла бы штука. Вернее, две штуки. Еще точнее: два брата-комбата Янголенко из Харькова. вот новость 2014 года: "С двумя нашими батальонами я бы мог зачистить Донецк".

А вот новость годичной давности – сентябрь 2015 – Апелляционный суд оставил комбата "Слобожанщины" Андрея Янголенко, подозреваемого в подготовке покушения на министра внутренних дел Арсена Авакова, под стражей. Суд отказал народным депутатам, желающим взять комбата на поруки, но установил возможность внесения залога...

Так что, скорее всего, увлекательная получилась книга про добробаты.
Александр 1 _ 14.09.2016 13:25
IP: 188.163.12.---
valsh01:
... Правдивые книги про войну, которые вышли под патронатом Авакова... или Турчинова... или Порошенко... Вам то самому не смешно от того, что вы написали?
Ви неуважні. Я написав, що саме правдиві книжки про добробати дуже потрібні. Наскільки правдива ця, яку презентував Аваков, поки що не знаю. Але не маю звички охаювати все наперед. У кожного свій суб'єктивний погляд, але чим більше буде таких книжок, тим легше буде створити об'єктивну картину того, що трапилося. Без сумніву можна сказати, що цим можновладцям та нашому народу випали на долю найважчі випробування у сучасній історії України.
Vladimir Khotenko _ 14.09.2016 13:10
IP: 104.199.4.---
Интересно, конечно, увидеть хотя бы оглавление.

Есть ли там глава, посвященная легендарному (кстати, ныне депутату Рады) Семену Семенченко?
В девичестве – Гришину? Так сказать, описан ли достаточно подробно творческий путь комбата "из грязи в князи"?

Я думаю, тут как раз отдельная глава должна быть посвящена.
valsh01 _ 14.09.2016 13:10
IP: 176.119.90.---
Уважаемые МOДЕРAТОРЫ "Украинской Правды"! Неужели у Вас нет возможности более энергично отслеживать московитских троллей и банить их прямо в обсуждениях? Понимаю, что они, как клопы, появятся снова под другими никами, Но создайте, пожалуйста, для них режим, когда им будет не комфортно тут находится. Ведь от этих доходяг так воняет тухлятиной, что противно иногда открывать комментарии к блогам и статьям на сайте
valsh01 _ 14.09.2016 13:01
IP: 176.119.90.---
Cletus Anacletus:
valsh01:
А что только при Путине Россия защищает свою страну от врагов!???
Путин Крым вернул – слава и честь ему, но и до него Россия была Великой Державой!!!
Сначала хотел что-то ответить, но решил просто и без затей -

П Т Н – П Н Х!
valsh01 _ 14.09.2016 12:58
IP: 176.119.90.---
Cletus Anacletus:
Александр 1:
Насправді мало хто знає та розуміє, наскільки жахливим та загрозливим був той час для країни. Правдиві книжки на цю тему дуже потрібні. Героям слава!
А ещё песни нужны, как каратели с "Торнадо" и инщих, насиловали женщин и детей и при этом кричали в экстазе "Слава Украине!" Слава Украине!" "Слава Украине!"
Вы забыли рассказать, как украинские каратели патриотичных снегирей насиловали, закусывали донецкими младенцами, а потом издевались над русскоговорящими женщинами, заставляя их петь украинские песни. Многие из этих женщин сошли с ума. А некоторые родили, даже не будучи беременными
valsh01 _ 14.09.2016 12:51
IP: 176.119.90.---
Александр 1:
Насправді мало хто знає та розуміє, наскільки жахливим та загрозливим був той час для країни. Правдиві книжки на цю тему дуже потрібні. Героям слава!
Правдивые книги про войну, которые вышли под патронатом Авакова... или Турчинова... или Порошенко... Вам то самому не смешно от того, что вы написали?
valsh01 _ 14.09.2016 12:47
IP: 176.119.90.---
Cletus Anacletus:
Вместо того что бы вести диалог с Донбассом, который не принял переворот в Киеве,пан Турчинов сразу послал туда танки и самолёты убивать "непослушный" людей.
Армия Украины не смогла по приказу Турчинова расстреливать свой народ и тогда Коломойский за свои деньги начал нанимать с улицы уголовников и бродяг в "добробаты".
Эти отморозки, получив оружие, стали без разбора убивать,грабить, насиловать население Донбасса, пока народ не восстал против этого произвола фашистов и националистов.
По приказу США эти головорезы должны быть расформированы и преданны суду, США не хочет теперь марать руки об этот сброд, но народ не забудет этого и суд над ними будет!!!
Свежая новость агенства ТАСС – "Путин помирает, ушицы просит". Все ольгинские тролли срочно мобилизованы на рыбалку, чтоб наловить рыбки для великого кормчего. Бегите срочно туда, а то день не засчитают и не заплатят за него
Александр 1 _ 14.09.2016 12:42
IP: 188.163.12.---
Насправді мало хто знає та розуміє, наскільки жахливим та загрозливим був той час для країни. Правдиві книжки на цю тему дуже потрібні. Героям слава!
Vladimir Khotenko _ 14.09.2016 12:36
IP: 130.211.51.---
valsh01:
Как странно, что "демократ" Аваков оставил открытыми комментарии в этом своем блоге. На него как-то непохоже)) Думаю, что эта ошибка его пресс-службы скоро будет исправлена))
Судя с языка написания – однозначно, "помiчник" отметился и скоро исправится. Иначе пан добродий узнает о себе много нового.
Kirill Korzhenko _ 14.09.2016 12:35
IP: 95.134.232.---
Интересно, а что их ждет в мирной жизни? участь кишенькових добробатов? Кукловоды Аваковы, непременно найдут им применение.
Максим Чарушниковв _ 14.09.2016 12:33
IP: 46.211.204.---
Добровольцям честь і хвала назавжди.

а аваков нехай пояснить активізацію обстрілів позицій добровольців і жертви наших героїв напередодні і в день спроб звільнення яценюка.

і шалені воплі нф про війну в ці дні
valsh01 _ 14.09.2016 12:16
IP: 176.119.90.---
Как странно, что "демократ" Аваков оставил открытыми комментарии в этом своем блоге. На него как-то непохоже)) Думаю, что эта ошибка его пресс-службы скоро будет исправлена))
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter