Тимофій Бадіков Громадський діяч

Запорізький ДОЗ – проти здоров'я?

30 жовтня 2018, 12:59

До громадської організації "Батьки за вакцинацію", виконавчим директором якої я є, надходять чисельні звернення батьків із Запорізької області, що бажають вакцинувати дітей поза календарем зареєстрованими в Україні вакцинами (від грипу, вітряної віспи, пневмококової інфекції тощо) та захистити їх від максимальної кількості небезпечних інфекційних захворювань. На жаль, батьки вказаної області зіткнулись з кричущою та абсолютно неприпустимою ситуацією: місцевий обласний Департамент охорони здоров'я, посилаючись на наказ N595 від 16 вересня 2011 року, відмовляє батькам у щепленні вакцинами, купленими власним коштом: у державних медичних закладах підпорядкованих ДОЗ, батьків відправляють до приватних медзакладів! Враховуючи вкрай невелику кількість таких медичних закладів, обмежену кількість вакцин у них, а також чималу вартість обстеження лікаря та власне процедури вакцинації, даний наказ Запорізького обласного Департамента охорони здоров'я є, фактично, порушенням права дітей на здоров'я та захист від вакцинокерованих інфекцій.

Імунопрофілактика є питанням національної безпеки – це офіційна позиція МОЗ України та Кабінету Міністрів України в цілому. За словами в. о. Міністра охорони здоров'я України Уляни Супрун, вакцинація є "найбільш успішною та економічно ефективною профілактичною стратегією, що дозволяє попередити 28 тяжких інфекційних захворювань". Згідно наказу МОЗ України від 16 вересня 2011 року N595 (у редакції наказу Міністерства охорони здоров'я України від 11 серпня 2014 року N551), громадяни мають право зробити рекомендовані щеплення, що не закуповуються за кошти державного бюджету, вакцинами, які зареєстровані в Україні, в лікувально-профілактичних закладах за направленням лікаря.

З метою привернути увагу на цю неприпустиму ситуацію звертаюсь до суспільства в цілому і особисто до Директора Департаменту охорони здоров'я Запорізької облдержадміністрації Вікторії Іванівни Клименко – як доктор медичних наук Ви, як ніхто, маєте розуміти важливість вчасної імунопрофілактики, особливо з огляду на сезон грипу, що наближається. Прошу звернути увагу на цю абсурдну ситуацію Кабінет Міністрів України, МОЗ України, Центр громадського здоров'я України та представників ЗМІ та громадськості. Епідемічна ситуація в Україні не залишає нам вибору – ми маємо разом відстоювати право наших дітей на захист від вакцинокерованих хвороб. Це питання нашої спільної безпеки та нашого спільного добробуту.

powered by lun.ua
Коментарі — 3
wed _ 31.10.2018 00:13
IP: 35.235.227.---
Olga Kravtsova:
wed:
Відразу видно, що не тямите про що пишете. Вакцину купують в аптеках, і без холодильника на руки її не дадуть з аптеки. Якщо в аптеці холодильник буде відсутній на момент одержання вакцини, то холодильник мають дати в кабінеті щеплень, для транспортування з аптеки в кабінет.
зізнаюсь, вакцин не купував в аптеках ні разу... проте відмову медпрацівників з таких причин в інших країнах – чув на власні вуха і теж читав, що це не виняткове явище
проте може справді в Україні значно краще і з дотримуванням вимог і з холодильниками – сперечатися не буду з так тямущою персоною
Olga Kravtsova _ 30.10.2018 23:30
IP: 35.235.227.---
wed:
Відразу видно, що не тямите про що пишете. Вакцину купують в аптеках, і без холодильника на руки її не дадуть з аптеки. Якщо в аптеці холодильник буде відсутній на момент одержання вакцини, то холодильник мають дати в кабінеті щеплень, для транспортування з аптеки в кабінет.
wed _ 30.10.2018 22:54
IP: 35.235.227.---
"відмовляє батькам у щепленні вакцинами, купленими власним коштом: у державних медичних закладах підпорядкованих ДОЗ"

не надто зрозуміло, чи то держ. мед. заклади відмовляють у щепленні вакцинами, котрі куплені власним коштом (де-не-будь),
чи то відмовляють у щепленні вакцинами, котрі куплені у держ.мед. закладах

цей нюанс може бути важливим, бо принаймні деякі з вакцин вимагають відповідних умов зберігання (напр. при певній температурі), і коли громадяни приносять вакцини, невідомо де і коли (!) куплені, мед.працівник може не захотіти брати на себе відповідальність (щоправда, не знаю, яку він несе в такому випадку і чи взагалі цей випадок добре регламентований), якщо не знає, в яких умовах і як довго ті вакцини зберігалися.
Зеленський3 Донбас5 Корупція1305 Aтака Путіна1200 Україна та Європа1071
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter