12 липня 2019, 08:30

Принципи узгодження діяльності донорів для підтримки впровадження електронної охорони здоров'я



Значні досягнення, спрямовані на забезпечення покращення здоров'я, економічної та гендерної рівності, а також досягнення Цілей Сталого Розвитку, потребуватимуть більшої координації між донорами, які фінансують eHealth.

Дуже важливо і нагально донорам довести свої інвестиції до цифрових стратегій охорони здоров'я країни, які підтримують національні стратегії охорони здоров'я. Це необхідно для того, щоб дозволити країнам здійснювати комплексний підхід до зміцнення систем охорони здоров'я, посилення та розширення надання якісних медичних послуг, а також для поліпшення даних (і спроможності використовувати їх) для покращення результатів охорони здоров'я.

Дотримуючись Принципів Цифрового Розвитку та працюючи через існуючі глобальні та регіональні зусилля, донори будуть:

1.Співпрацювати

Співпрацювати з метою узгодження інвестицій з національними стратегіями електронної охорони здоров'я.

2. Визначати пріоритети національних планів

Визначати пріоритетність інвестицій у національні плани, які включають "цифрові глобальні рішення", та уникати спеціально розроблених систем.

3. Оцінювати витрати

Залучення на ранніх етапах для визначення і кількісної оцінки довгострокових витрат на експлуатацію, обслуговування і підтримку цифрових систем охорони здоров'я для забезпечення сталої участі країн.

4. Відстежувати та вимірювати

Прозоро відстежувати інвестиції, прогрес, досягнення та успіхи у цифрових системах охорони здоров'я.

5. Зміцнення навичок донорів

Зміцнення технічних навичок донорів та основних можливостей, включаючи усвідомлення принципів цифрового розвитку.

Водночас донори інвестують у:

6. Національні стратегії

Створення та розвиток національної стратегії електронної охорони здоров'я, політики та регуляторної бази у галузі. Стратегії включають такі компоненти, як архітектура, стандарти, інвестиційні рамки, захист конфіденційності, а також детальні плани дій та моніторингу.

7. Зрілий континуум

Системи на рівні, що відповідає прогресу країни у процесі цифровогї зрілості.

8. Кадровий потенціал країни

Стійкий потенціал країни для лідерства у сфері цифрового здоров'я, управління, впровадження, нагляду, глобального прийняття та координації донорів.

9. Глобальні рішення

 Масштабовані, стабільні, доступні, сумісні та доказові цифрові продукти глобального здоров'я, які відповідають пріоритетам країни.

10. Спільне та рівноправне навчання

Мережі обміну інформацією між різними зацікавленими сторонами та рівноправне навчанням на національному та регіональному рівнях з метою сприяння координації та узгодженню діяльності з впровадження.

Принципи цифрових інвестицій / Принципи узгодження діяльності донорів для цифрової охорони здоров'я – розпочато на Всесвітньому Саміті Здоров'я в Берліні 16 жовтня 2018 року. Нижче наведені агенції та організації що схвалили ці Цифрові інвестиційні принципи.

Влада, громадськість та медики створюють План післявоєнного відновлення медичної галузі України

Варварська війна росії проти України вже забрала тисячі людських життів та призвела до руйнувань промислових, соціальних, освітніх, транспортних об'єктів, медичної та телекомунікаційної інфраструктури, житлового та аграрного фондів тощо...

Війна в Україні – виклик для епідемічної безпеки усієї Європи

24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне військове вторгнення російської федерації в Україну. Збройний конфлікт призвів до загибелі людей, поранень, серйозних руйнувань і пошкоджень інфраструктури та житлового фонду...

Допомогти людям вижити – новий виклик для місцевої влади в умовах війни

Війна росії проти України поставила цілі міста, селища та села на межу гуманітарної катастрофи. Коли наші Воїни-захисники щодня ведуть запеклу боротьбу за Україну на передовій, водночас сотні тисяч українців борються за шанс вижити в умовах обстрілів, браку їжі, води та ліків, за відсутності комунікацій...

Якщо пацієнт не може дістатися до вакцини, то вакцина має йти до пацієнта

Доступність вакцин проти COVID-19 повернула людям можливість вільно дихати – в прямому та в переносному сенсі слова. Та оскільки маємо справу з респіраторним вірусом, поява нових штамів є передбачуваною...

Місток між регіонами в боротьбі з COVID-19: Коаліція за вакцинацію

Україна наближається до показника 40% вакцинованого двома дозами дорослого населення. Досягнення такого рівня для кожної країни світу до кінця 2021 року є вкрай важливим, щоб призупинити активну циркуляцію вірусу...

МОЗ розширює співпрацю з громадськістю в напрямку розвитку імунопрофілактики

Тема вакцинації залишається в українському суспільстві однією з дискусійних. Вважаю це неприпустимим. Адже питання імунопрофілактики стосуються не лише окремого громадянина, але, перш за все, безпеки та здоров'я нації, сталості системи охорони здоров'я, безпеки держави в цілому...