30 червня 2021, 12:27

Налагоджена профілактика та високотехнологічне лікування раку в Україні

Заходи з профілактики інфекційних хвороб (передусім вакцинація) допомагають зберегти життя та здоров'я мільйонів людей. Також вони дозволяють зекономити чимало державних коштів, які вкрай потрібні для лікування неінфекційних хвороб. Перш за все, на лікування онкології.

Чому це актуально

У 2020 році Україна стала другою країною в Європі за темпами поширення раку. В Україні щороку виявляють близько 160 тисяч нових випадків злоякісних новоутворень, 1000 з яких – діти. Захворюваність на рак збільшується через старіння населення та інші фактори (екологія, спосіб життя тощо). Це означає, що сотні тисяч родин в країні стикаються з проблемою раку, і ніхто не застрахований від цього. За статистикою, протягом життя кожен 3-4 чоловік і кожна 6 жінка може захворіти на рак.

Щоб не втрачати через рак своє населення, в тому числі, працездатного віку, Україна повинна створювати сучасну систему онкологічної допомоги. Кваліфікованих спеціалістів вистачає – справа за матеріально-технічною базою. Успіхи в напрямку трансплантології доводять, що Україна здатна сягати висот розвинених країн світу в медичній галузі.

Сучасне лікування раку

Лікування раку у більшості людей асоціюється зі складними довготривалими операціями та хіміотерапією, яка дає важкі побічні ефекти та значно погіршує якість життя. Адже під вплив потрапляють і здорові клітини. Насправді, в розвинених країнах світу вже протягом довгого часу для ефективного та комфортного лікування ракових пухлин застосовується сучасна радіохірургічна система Кібер Ніж.

Цей роботизований пристрій здатен проводити високоточне безопераційне лікування новоутворень, в якій би частині тіла вони не знаходились. Кібер Ніж визначає локалізацію пухлини та спрямовує максимальну дозу випромінення клітинам пухлини, при цьому навантаження на здорові тканини і органи мінімальне. Тому пацієнт переносить таке лікування комфортно та майже без побічних ефектів – ані болю, ані крові під час процедури немає. Просто ювелірна точність та майже космічні за своїм рівнем технології!

Лише уявіть, що лікування раку триває протягом 8-20 хв. за сеанс, і по завершенню операції пацієнт може йти додому і повернутися до звичного життя, відновлюючи здоров'я поза лікарнею. В свою чергу, у держави немає потреби витрачати кошти на його утримання в лікарняних стінах. 1-5 сеансів дозволяють отримати гарні клінічні результати, на досягнення яких треба було б від 10 до 40 сеансів звичайної променевої терапії.

Як Україні наблизитися до світових стандартів лікування

Застосування Кібер Ножа відповідає міжнародним протоколам лікування раку. Це перевірена роками та численними дослідженнями альтернатива хірургічному втручанню та традиційній променевій терапії.

Наприклад, в лікарнях Польщі працює 3 таких апарата, в Туреччині – 11, в Італії – 9, в Японії – 29. Вони знаходяться у державній власності.

А що в Україні? В Україні лише один Кібер Ніж (приватна клініка). Зважаючи на статистику захворюваності, потреба складає 100 Кібер Ножів. Почати треба хоча б з 25 (по одному на регіон).

Зрозуміло, що побудувати та оснастити Центр Радіохірургії – це питання не з дешевих. За оцінками експертів, мова йде про 10-15 млн. доларів. Реальним інструментом для реалізації сучасної системи онкологічної допомоги в Україні може стати державно-приватне партнерство. Для інвесторів тема медицини (тим більше, лікування раку) – це золота жила, а відчуваючи підтримку з боку держави, бізнесу простіше гарантувати свою відповідальність. Диференційований підхід до цінової політики послуги дасть можливість забезпечити лікуванням людей з різною фінансовою спроможністю. Можливість сплатити лікування через страхову компанію стане альтернативою дороговартісному лікуванню за кордоном.

Та головна цінність – це людські долі. Один Центр Радіохірургії зможе пролікувати орієнтовно 50 пацієнтів на день. Це 1500 пацієнтів на місяць та більше 18 000 – на рік. Це близько 100 тис. пацієнтів за 5 років. Тобто 100 тис. родин, яким повернули звичне життя без страшної хвороби. За це варто боротися.

Радіохірургічна система Кібер Ніж – це приклад технологій лікування майбутнього, доступний вже зараз. Однак застосування високих технологій в галузі має стати для Україні пріоритетом.

Влада, громадськість та медики створюють План післявоєнного відновлення медичної галузі України

Варварська війна росії проти України вже забрала тисячі людських життів та призвела до руйнувань промислових, соціальних, освітніх, транспортних об'єктів, медичної та телекомунікаційної інфраструктури, житлового та аграрного фондів тощо...

Війна в Україні – виклик для епідемічної безпеки усієї Європи

24 лютого 2022 року розпочалося повномасштабне військове вторгнення російської федерації в Україну. Збройний конфлікт призвів до загибелі людей, поранень, серйозних руйнувань і пошкоджень інфраструктури та житлового фонду...

Допомогти людям вижити – новий виклик для місцевої влади в умовах війни

Війна росії проти України поставила цілі міста, селища та села на межу гуманітарної катастрофи. Коли наші Воїни-захисники щодня ведуть запеклу боротьбу за Україну на передовій, водночас сотні тисяч українців борються за шанс вижити в умовах обстрілів, браку їжі, води та ліків, за відсутності комунікацій...

Якщо пацієнт не може дістатися до вакцини, то вакцина має йти до пацієнта

Доступність вакцин проти COVID-19 повернула людям можливість вільно дихати – в прямому та в переносному сенсі слова. Та оскільки маємо справу з респіраторним вірусом, поява нових штамів є передбачуваною...

Місток між регіонами в боротьбі з COVID-19: Коаліція за вакцинацію

Україна наближається до показника 40% вакцинованого двома дозами дорослого населення. Досягнення такого рівня для кожної країни світу до кінця 2021 року є вкрай важливим, щоб призупинити активну циркуляцію вірусу...

МОЗ розширює співпрацю з громадськістю в напрямку розвитку імунопрофілактики

Тема вакцинації залишається в українському суспільстві однією з дискусійних. Вважаю це неприпустимим. Адже питання імунопрофілактики стосуються не лише окремого громадянина, але, перш за все, безпеки та здоров'я нації, сталості системи охорони здоров'я, безпеки держави в цілому...