Скільки ж в Криму громадян Росії?
Готовність Росії "захищати" своїх "соотечественников", продемонстрована Москвою у Південній Осетії, поставила перед українською владою надскладне завдання. Як протидіяти можливому російському плану "Спасем соотечественников в Крыму"? Особливо коли влада в Києві до кінця не знає, скільки ж кримчан тримають у шухлядках червоні паспорти з двоголовим орлом.
МЗС України не володіє офіційними цифрами стосовно того, скільки ж в реальності кримчан оформили подвійне громадянство. Неофіційні дипоматичні канали повідомляють, що станом на початок літа таких у Криму налічується вже понад 100 тисяч. При загальній кількості населення півострова у 2,5 мільйона, це виходить понад 4% кримчан.
Причому йдеться не про власне громадян РФ з числа військовослужбовців та членів їх сімей. А саме про кримчан, які володіють в більшості двома паспортами. Специфіка ситуації у тому, що абсолютна їхня більшість проживає у Севастополі та Сімферополі. Невеликі анклави людей з подвійним громадянством також живуть в Алушті, Феодосії, Керчі. В сільській місцевості їх практично немає.
Сьогодні зустріти російський триколор у Криму можна набагато частіше, ніж український. Переконатися в цьому може кожен, подорожуючи вулицями Сімферополя, Алушти, не кажучи про такі міста як Коктебель та Судак, де російський прапор майорить ледве не на кожному четвертому будинку.
Щоправда, пояснення цього дещо інше. У Судаку та Коктебелі "материкові" росіяни скупили до половини нерухомості. Особливо це стосується славнозвісних кримських еллінгів – будиночків для катерів, вартість яких сягає півмільона доларів. Відпочиваючи у серпні в Коктебелі, я нарахував загалом до 50 російських прапорів і прапорів міста Москви лише в своєму районі.
Окремим аспектом кримських росіян за паспортом є те, що основна їз маса – це військові відставники та члени їх сімей. Тобто люди, які в разі військової мобілізації в Росії, можуть бути у будь-який момент викликані на призовні пункти. Які саме? Далеко ходити не треба – їх організують тут же, у Криму.
Треба нагадувати, що ці резервісти залишаються ще й громадянами України?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.