Свобода слова на ICTV: враження від вчорашнього ефіру
Насамперед, Свобода слова Куликова, як на мене, цілком заслужено здобула перемогу на "Телетріумфі-2009". Порівняно з своїми конкурентами шоу Савіка Шустера на ТРК "Україна" і Ганни Безулик з "Я так думаю" панові Андрію завжди вдавалося і тримати тонку інтригу, і не вдаватися до відвертих маніпуляцій.
Що стосується вчорашнього ефіру, то зважаючи на скандальну тему з падінням гривні очікувалися гострі дискусії і розкриття. Ні першого, ні другого глядачі не побачили, хоча з урахуванням запрошених гостей – Петро Порошенко, Арсеній Яценюк, Юрій Бойко і Сергій Соболєв – можна було розраховувати на високий градус дискусії.
Я завжди з інтересом дивлюся ефіри лідера ФЗ. І не лише тому, що сам він цікавий як спікер (конкуренцію йому в країні за красномовством складе 2-3 політиків). Але й тому, що в промовах Яценюка останнім часом чітко простежується вплив російських методологів.
Цікаво, як Яценюк слово в слово озвучує прописані йому тези одразу на кількох різних ефірах. Я спеціально чиіав розшифровки і виходило так, що на "Эхе Москвы" і на ТВі він слово в слово повторював тези і про ЧФ, і про газ, і про ЄП.
Росіяни вправно натаскали Арсенія Петровича і спостерігати за ним – справді задоволення. Перед кожним ефіром, я переконаний – вони готують для нього перелік приблизних питань, які йому можуть поставити експерти.
Особливо це помітно, коли йому треба йти від незручних питань. Учора йому задали принаймні два неприємних запитання. Одне – про те, чому він йде в Президенти, якщо сам каже, що не знає, як побороти кризу. А друге – про те, чому він як депутат, не подає антикризових законопроектів і чому відмовився в кризовий час піти на посаду глави Нацбанку. Предметної відповіді на ці питання суспільство так і не почуло, крім типової для Арсенія Петровича фрази "те, що ви питаєте, людям не цікаве".
Це при тому, що сам Арсеній Петрович каже, що має план боротьби з кризою. Зрештою, і виборці Яценюка, і експерти нетерпляче чекають цього документа. Мені здається, що якраз це і є своєрідним лакмусовим папірцем на неготовність Яценюка довести свій професіоналізм в економічній та банківській сферах і намагання втекти від будь-якої відповідальності у важкий для країни час.
Я вирішив переконатися, чи правда Яценюк-депутат сумлінно виконує свої обов'язки законотворця. Зрештою, він направду може не ходити, яка каже сам, у Раду, бо вона заблокована. Але писати закони – то інша справа.
На офіційному сайті Верховної Ради видно, що останній документ від А.П.Яценюка зареєстрований апаратом ВР 3 вересня ц.р. і боротьби з кризою він ніяк не стосується (див. скріншот сторінки).
А останній антикризовий законопроект від Яценюка значиться аж 24 жовтня 2008 року – майже рік тому назад. Називається він "про заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи". Сподіваюся, що весь цей рік нардеп Яценюк провів над написанням практичного антикризового плану для країни. І ми побачимо невдовзі детальний фаховий документ, а не 4 лаконічних ініціативи з білбордів, які назвати планом язик не повернеться.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.