Арешт у прямому ефірі
Дві топ-новини середи. Президент прийняв відставку дніпропетровського губернатора Ігоря Коломойського та прямо на засіданні уряду було арештовано керівника державної служби з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського і його заступника Василя Стоєцького. І якщо відео з першої події продемонструвало мало емоцій, то друге вже стало хітом мережі, за один день набравши майже 400 тис переглядів.
Ще ніколи в історії сучасної України арешти не відбувалися у прямому ефірі. Тим більше арешти чиновника в ранзі міністра. Тим більше під час засідання уряду.
Судячи з відомих фактів, ініціаторами чистки апарату уряду виступили дві людини. Арсеній Яценюк та Арсен Аваков. Поки що це виглядає як найбільш сильна та ефективна антикорупційна ініціатива уряду. До речі, по цьому та іншим відео було видно, як напряглися обличчя багатьох чиновників. Будемо вважати, щеплення від корупції відбулося успішно:)
Чому це було зроблено настільки публічно? Очевидно, на цю ідею наштовхнув досвід Грузії. Там арешти чиновників найвищого рангу після приходу до влади Михаїла Саакашвілі теж відбувалися максимально відкрито. Фігурантів корупційних проваджень арештовували під телекамери часто на робочому місці, під час нарад.
Але то була маленька Грузія. Для великої України такі речі незвичні. Судячи з реакції соцмереж, люди вимагають продовження банкету. Тобто нових гучних арештів. Якщо це буде одноразова акція, або не дай Боже, якийсь Печерський суд завтра відпустить Бочковського та Стоєцького під смішну грошову заставу, сьогоднішній успіх може обернутися провалом.
Ситуацію з довірою людей може змінити тільки продовження практики відкритих та гучних арештів. Це свого часу усвідомив Сааакашвілі, і йому вистачило політичної волі карати навіть своїх соратників. Якщо шоу триватиме, воно поб'є рейтинги всіх п'ятничних ток-шоу.
До речі, пане Аваков, арешти можна проводити прямо у ефірі Куликова, Шустера та Кисельова. Може тоді бажання займатися популізмом у багатьох чиновників та політиків стане менше.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.