8 квітня 2014, 20:42

Дерегуляція now!

У Білла Клінтона перша виборча кампанія базувалася на гаслі "Це економіка, дурнику" – в тому сенсі, що державі насамперед потрібні економічні реформи, а вже потім – зміни в інших сферах.

Саме економіка дає можливість акумулювати ресурс, який надалі дозволить реалізувати соціальні проекти, інвестувати в науку чи освіту. Говорити про мову або розвиток кіно – дуже цікаво, однак без відповідних ресурсів це залишається пустими балачками.

Якщо не вилікувати економіку – завтра не буде грошей, щоб провести вибори; і вже зараз немає коштів на реформу армії.

Закон про люстрацію або закон про відміну утилізаційного збору не принесуть жодної користі нашій країні, якщо не будуть зроблені інші, важливіші кроки. Вже сьогодні необхідні пакетні голосування по базових напрямах розвитку держави. Серед найбільших викликів можна визначити наступні:

1. Вирішення проблеми "обналу" – корупційного податку. Проблема існує, вона реальна, вона вимірюється в чітких процентах – 6,5 або 8, не має значення. Необхідно легалізувати "обнал", дати державі заробляти ці самі 6,5 або 8 або 11%. Величезні суми продовжують проходити через "контори", а ніхто на високому рівні навіть не пропонує хоча б якогось рішення! Це може бути cпрощення оподаткування, зниження ПДВ до рівня, на якому буде невигідно займатися обналом. Рішення існують, вони дозволять звільнити бізнес від тиску відповідальності і залучать кошти в бюджет.

2. Переведення підприємницької діяльності на заявницький тип. Це означає, що непотрібно збирати дозволи, сертифікати, проходити численні комісії для відкриття бізнесу. Достатньо просто подати заяву і починати працювати, сплачуючи податки державі. А задача Податкової – не карати, а допомагати підприємцям сплачувати податки, консультувати з приводу декларацій та правил. Жодного законопроекту, який би створив такі умови для бізнесу в Україні – не існує. Хоча та сама Польща успішно живе саме за такими правилами.

3. Дерегуляція, причому така ж безапеляційна, як люстрація. Відміна подвійних оплат, державних мит, довідок, відміна дублюючих органів. Введення єдиних рєстрів пацієнтів, учнів, підприємців на всіх рівнях державного апарату. Спрощення процедур отримання документів і т.д. Не повинен Кабмін давати дозвіл на видобуток піску, якщо такій дозвіл дала місцева рада, обласна адміністрація, а також безліч інших паралельних структур. Необхідно демонтувати абсурдну бюрократичну машину, яка знищує нашу державу більше, ніж усі продажні судді разом узяті. Бізнесмени зі мною погодяться.

4. Зняття непотрібних и заборонених в рамках СОТ мит – наприклад, ввізних мит на автомобілі (що також означає оптимізацію збору податків на дороги і з пального – так, щоб вони йшли в цільові фонди на ремонт доріг). Утилізаційний збір – не головний ворог мобільності людей, наші автомобілі – все ще двічі дорожчі за польські або литовські. Автомобільне лобі може бути здолане саме зараз.

5. Антитрастове законодавство – це дуже болюча тема, але якраз сьогодні його його можна протягнути через ВРУ. Здорова конкуренція, можливість розвивати дрібній та середній бізнес – це найперша умова побудови здорової держави! Без ефективного за легітимного знищення монополій будь-які заяви про боротьбу з олігархами – це демагогія, не більше!

Можна почати з цих 5 кроків одужання економіки. Можна написати і 100 кроків, адже проблем дуже багато – одночасно нам потрібно провести податкову реформу, освітню реформу (десь треба брати нових спеціалістів), реформу промисловості та ЖКГ. І сьогодні в програмах кандидатів в президенти мають звучати не загальні фрази про Майдан та відповідальність, але конкретне бачення щодо економічних реформ.

Це треба запускати і реалізовувати, поки є сили і натхнення. Годі балаканини!

powered by lun.ua

Як вижити в інформаційному хаосі

Пандемія коронавірусу виявила багато неусвідомлених раніше проблем людства, держав та індивідів. Так, чи не найбільш сильний вплив на наше майбутнє матиме інформаційний вплив на людей та їхню поведінку...

Стратегічні комунікації з широко заплющеними очима

Роль інформаційних технологій давно зросла в усіх аспектах нашого буремного життя. Особливо це стосується публічної політики. Неправильна комунікація реформ, недостатність інформації для споживачів, помилкове визначення стратегічних пріоритетів – і навіть хороші ініціативи ризикують потонути в хвилях критики...

Чи можливо виграти в інформаційній війні?

Існує коротка і неприємна відповідь на винесене зверху запитання. Неможливо. Так само, як неможливо забезпечити безпеку – затерте словосполучення багатьох офіційних документів, яке перестрибнуло до нас через паркан незалежності з країни абсурду і безглуздя...

#UkraineNow – перемога в Берліні

В п'ятницю в Берліні відбулася церемонія нагородження однієї з найпрестижніших премій в сфері дизайну та реклами – RedDot Award. Для України це був вечір перемог – не тільки визнання бренду UkraineNow, але й Гран-прі, багато нагород best of the best...

#перемога Ukraine NOW

Генрі Форд свого часу сказав: "Коли здається, що весь світ налаштований проти тебе, пам'ятай, що літак злітає проти вітру". Саме такі відчуття були в нашої команди у перші години оголошення про ухвалення Кабінетом Міністрів єдиного бренду Ukraine NOW...

Is Facebook controlled by russians?

Нижче – наше звернення до адміністрації соціальної мережі Facebook щодо фактів подвійних стандартів, ігнорування звернень державних органів, масових блокувань українських користувачів, і що найголовніше – ігнорування звернень щодо блокування публічних сторінок терористичних організацій...