Ольга Богомолець Народний депутат України, кандидат в президенти

Ворогів не треба...

13 лютого 2017, 19:37

Читаючи дописи про успіхи реформи охорони здоров'я на шпальтах різних видань – дивуюсь відсутності у багатьох авторів логічного економічного та стратегічного мислення.

Разом з читачами дізнаюсь про те, що з бюджету в місяць на практику сімейного лікаря буде виділятися 35 000 грн. Що лікар за ці гроші буде лікувати 2 000 пацієнтів, кожен з яких має обрати свого сімейного лікаря і підписати з ним договір. Зарплата такого лікаря буде становити 11 000 грн – 30% від виділеної суми. Все це обіцяє профільне Міністерство...

А далі так хотілось би, щоб журналісти-просвітники поставили представникам Міністерства охорони здоров'я України такі прості питання:

- А хто буде допомагати лікарю вести прийом?

Медсестра потрібна? Без неї як він зможе сам вкластися в 20 хвилин прийому: і тиск поміряти, і температуру, і анамнез зібрати, ще й ін'єкції зробити пацієнтам денного стаціонару?

А медсестра коли має приходити на роботу? Як мінімум за годину (краще за дві) до приходу лікаря, і йти з роботи на годину пізніше. А це означає, що одному лікарю, щоб нормально працювати, потрібні як мінімум дві медсестри – одна на першій зміні, одна на другій.

А яку зарплату буде отримувати одна медсестра? А дві?

А хто буде прибирати під час і після прийому пацієнтів, мити вбиральню (точніше дві – одну для тих же пацієнтів, іншу для персоналу)? Прибиральниця! А скільки вона буде отримувати зарплатні? А хто буде табелювати і виплачувати персоналу гроші за роботу?

А хто буде вести бухгалтерію і облік приходу пацієнтів, щоб в кінці місяця отримати від держави кошти? Комп'ютерна програма, сама – автоматично? А можна її побачити?

Скільки часу буде витрачати персонал на введення до реєстру інформації про одного пацієнта?

А як можна буде подзвонити і записатися до лікаря на прийом?

Кому і з котрої до котрої години дзвонити, а у вихідні? Хто трубочку буде брати? Сам лікар прямо під час прийому пацієнтів? Чи медсестра – яка однією рукою ін'єкцію робитиме, а другою слухавку триматиме? А хто буде платити за телефон? Скільки?

А за інші комунальні послуги? Скільки?

А скільки буде коштувати оренда приміщення, щоб там відповідно до вимог, були необхідні зручності: гардеробна для персоналу, вбиральня для пацієнтів, окремо вбиральня для персоналу, кімната для очікування, приймальна лікаря, процедурна, кімната персоналу.

А якщо лікар буде змушений економити кошти і всю цю роботу виконуватиме сам? Яка буде якість цієї роботи?

Чи буде лікар тоді мати час і натхнення читати нові книжки про лікування гіпертонії???

Чи буде лікар виходити на прийом в суботу? Чи буде їздити до вас на інший кінець міста??? А хто компенсовуватиме витрати на дорогу?

А хто і де буде купувати туалетний папір, мило, дезінфекційні засоби, ліки першої необхідності? А за які гроші?

Як у вас з математикою?

Скільки грошей залишилось, щоб лікар-підприємець міг сплатити державі податок приватного підприємця? А чи захоче він бути ФОПом і згідно нових правил від Кабміну щоквартально сплачувати по 2 100 грн., в незалежності чи отримав прибуток чи ні?

Запитайте у Міністерства...

Бо це є їх пряме завдання – рахувати кожну копійку, і не робити поспіхом кроків, які можуть зруйнувати залишки того, що ще працює...

І тут я готова до вашого обурення... А чого ви самі не запитаєте? Це ж ваша відповідальність, як депутата?

На останньому засіданні парламентського Комітету з питань охорони здоров'я було винесено на розгляд питання щодо реформи первинної ланки охорони здоров'я, натомість профільний заступник міністра не прийшов, зіславшись на участь в конференції, а інші представники МОЗ, які мали озвучити принципи змін у роботі сімейного лікаря, не змогли дати відповідь на наші прості питання.

1. Де і як людині знайти свого нового супер-героя – сімейного-лікаря?

2. Якщо майбутній пацієнт все ж таки знайшов свого "нового" лікаря прямо у своїй районній поліклініці і підписав з ним контракт, а лікар раптом ногу зламав чи інфаркт у нього стався (лікарі також люди) – що тоді робити всім 2 000 його пацієнтам???

3. Чи готові люди за відсутність територіальної прив'язки і такий вільний вибір лікаря заплатити – неможливістю викликати лікаря додому?

Реформа первинної ланки не готова, і спроба втілювати її одночасно по всій території України приведе, на мій погляд, до повного колапсу системи – не тільки охорони здоров'я, а і остаточної втрати довіри населення до реформ і влади...

І я ще раз повторю те, що казала Премєр-міністру в Уряді на презентації даної реформи від МОЗу – вектор обрано правильний, але інструментів для втілення наразі немає.

Не можна продавати людям квитки на Інтерсіті до Парижу, якщо навіть колію ще не проклали...

Хороші ідеї (те, що вони скопійовані в інших, не є смертельним) при неадекватній реалізації – шлях до тотальної недовіри будь-яким позитивним змінам і не тільки МОЗу, а і владі вцілому.

Спочатку потрібно створити інструменти – електронний реєстр лікарів, електронний рецепт, електронний реєстр пацієнтів, електронний реєстр аптек, затвердити стандарти лікування, випробувати все програмне забезпечення, навчити лікарів новим навичкам роботи і стандартам лікування, забезпечити їх необхідним устаткуванням, порахувати скільки це все коштує державі і на що реально вистачає коштів! І все це вже прописано в Постанові Верховної Ради від 21 квітня 2016 року 1338-VIII "Про Рекомендації парламeнтських слухань на тeму: Про рeформу охорони здоров'я в Україні"., які має виконувати профільне міністерство...

Хіба можна починати експерименти над хворими по всій країні? Якщо Уряд і Прем'єр-міністр дуже хочуть – розпочніть експеримент по втіленню "реформ" в пілотному регіоні.

Ідеально, щоб це була Вінницька область – звідки Прем'єр скоріше, голосніше і гостріше почує про реальну ситуацію...

І питання на останок...

А лікар же має підписати 2 000 договорів з пацієнтами? А пацієнти поговорити зі своїм лікарем?

На спілкування з одним пацієнтом і роз'яснення йому всіх особливостей договору, відповідальності сторін і специфіки роботи потрібно витратити хоча б 15 хвилин? 15 хвилин множимо на 2 000 пацієнтів, отримуємо 30 000 хвилин або 500 годин, що дорівнює 62.5 робочих днів. Це той час, який буде потрібен лікарю, щоб тільки підписати договори зі своїми пацієнтами... Що будуть в цей час робити хворі???? Чекати в електронній черзі 3 місяці???

А ті заклади охорони здоров'я і поліклініки, які безперечно варто критикувати і разом з тим вдосконалювати, які раніше надавали людям допомогу – залишаться без фінансування... Що буде з ними без світла і опалення? Що буде з людьми, медсестрами, лікарями, які в них працювали?

Непродуманими діями можна легко розвалити те, що є і не створити щось краще...

Діагноз: Без економіки, жорстких розрахунків і реальних грошей ніякого покращення доступності в якості лікування для пацієнтів не відбудеться.

Що робити: Команді МОЗ повернутися до виконання розроблених Комітетом з питань охорони здоров'я і затверджених Верховною Радою рішення Парламентських слухань, де чітко і ясно прописано які 25 кроків потрібно зробити профільному міністерству в наступні 3 роки – для поступової, безболісної, якісної і зручної для людей адаптації системи охорони здоров'я до європейських стандартів і переходу на медичне страхування всіх громадян України!

powered by lun.ua
Коментарі — 109
Elena Kutsenco _ 17.02.2017 13:32
IP: 104.199.6.---
Пані Олю, дякую Вам за чесну позицію в відстоюванні системних змін. Важка, але дуже потрібна праця. Ви праві, надумані стартегії розсипаються на самих простих питаннях.
Але я би запропонувала показати інший вимір суспільству, запропонованої комітетом, стратегії сучасною мовою. Читаючи 25 кроків, можна побачити гарні тези, обгрунтовані висновки, але не має чіткої стратегії та стратегічної мапи дій, та кількосних показників результатів пропонованих дій. Стара традиція показувати точну статистику " як воно є зараз", а потім рішення без жодної цифри, як показник змін поточного стану. Маємо це міняти. Успіхів та наснаги.
Микола Загородній _ 15.02.2017 22:11
IP: 37.52.72.---
Пані Олю, слухаю Ваші виступи у ВР, ток-шоу і читаю підготовлені Вами прожекти щодо реформи охорони здоров"я.Чому б Вам нестати міністром охорони здоров"я і на практиці реалізувати Ваше бачення організації охорони здоров"я в Україні.Пропозиції щодо міністра були, але Ви відмовилися.Реалізували б принцип- "взяла і зробила" Статус депутата забеспечує Вам право на нищівну критику, різноманітні поради, преставлять свої прожекти тощо.Так зручніше і немає відпоівдальності.
Yaroslav Yurkiv _ 15.02.2017 20:16
IP: 104.199.6.---
Zorjn Schkurko:
Yaroslav Yurkiv:
Zorjn Schkurko:
lohik:
:
Как хохлов торкнуло требование МВФ, все здешние хохло/пузые выпали в осадок, потеряли дар речи и засунули свои поганые языки в жопу!!!!
хи-хи-хи
Что нибудь про свою паРашу раскажи, Сємижопов!...Про уровень вашей медициньі...Поделись опьітом...
Недалеко от меня в районном городе г. Лиски, построили больницу по размеру как Воронежская областная и представь за эти три года. Под г. Острогожском построили Дом Престарелых с фасада можно подумать, что это Большой Театр.
Справді театр зневаги до своїх родичів.
В Україні, особливо, Західній, в Грузії... діти не відправляють своїх родичів на "гастролі" с глаз далой, а опікуються ними вдома до їх кончини.
– Там одинокие пожилые люди живут.
Не існує адінокіх пажилих людєй, є брошенниє, як собаки.
Vjatcheslav Polozun _ 15.02.2017 15:35
IP: 104.199.9.---
А мені хочеться продовжити запитання Вам Ольго Вадимівно, на яке багато медичної спільноти замовчує.Що буде КНП " КДЦ" яких в Києві наплодили? І до якого рівня надання медичної допомоги відноситься?
Anatol Zubenko _ 15.02.2017 15:09
IP: 104.199.39.---
Anatol Zubenko:
Zorjn Schkurko:
lohik:
Да Брат и они своего добьются, потому что за них Великая Россия, посмотри как американцы бросили своих ополченцев в Сирии, так же и с вами будет.
Просто посмотри на мир не вашими хотелками, а реальными вещами, ваши друзья грузины то же прыгали как козлята, а получилось что хрен без соли доедают.
На Рассеи 2 млн. детей воспитываются без родителей, в Китае на 1,5 млрд-200 тыс. да, великая рассея...
Посмотри Кончаловского...Он же вроде тебя, правду режет...
lohik _ 15.02.2017 13:53
IP: 46.118.141.---
Zorjn Schkurko:
lohik:
"Когда в России наши руки возьмутся за большой труд. А не з оружием в руках будут захватьівать чужие земли" (Герцен).
– А у хохлов были писатели или поэты?
Тьі не увиливай...А дай ответ на вопрос Герцена
lohik _ 15.02.2017 13:51
IP: 46.118.141.---
Zorjn Schkurko:
lohik:
"Когда в России наши руки возьмутся за большой труд. А не з оружием в руках будут захватьівать чужие земли" (Герцен).
– А у хохлов были писатели или поэты?
В украіінців повно своіх поетів і письменників...Ти іх не знаєш, бо, видго, ти неграмотний...
Kostyantin Naduty _ 15.02.2017 13:43
IP: 176.38.57.---
Важко визначитись чи варто взагалі взаємодіяти з МОЗ в сподіванні отримати якийсь зворотній звязок, тим більше конструктивний. Слово "ризики" там сприймається чи не як символ протидії "реформі". Будь які, навіть абсолютно обгрунтовані, альтернативи "накуховареному" у МОЗ "вузьким колом обмежених осіб" також. Це яскравий вияв прагнення абсолютної ДОМІНАЦІЇ, з опорою на ексклюзивну підтримку згори й промивання мозку суспільства шляхом створення надзвичайних позитивних очікувань щодо швидкого покращення. У такому форматі успіх реформи неможливий навіть теоретично. Повітряний замок впаде і розібється вщент, як тільки захитається цвяшок на якому він висить або почнуть лопатися мильні бульбашки обіцянок. Нажаль ця руїна торкнеться кожного українця. У т.ч. руїна у свідомості, бо будь кому з наступників актуалізувати реформу, навіть з огляду на її життєву необхідність, буде знову дуже важко. Втілення ідеї депопуляції України набуде тяглості вже незалежно від "успіху реформи". Команда ж "реформ
Anatol Zubenko _ 15.02.2017 12:14
IP: 146.148.21.---
Zorjn Schkurko:
lohik:
Да Брат и они своего добьются, потому что за них Великая Россия, посмотри как американцы бросили своих ополченцев в Сирии, так же и с вами будет.
Просто посмотри на мир не вашими хотелками, а реальными вещами, ваши друзья грузины то же прыгали как козлята, а получилось что хрен без соли доедают.
На Рассеи 2 млн. детей воспитываются без родителей, в Китае на 1,5 млрд-200 тыс. да, великая рассея...
lohik _ 15.02.2017 11:51
IP: 46.118.141.---
"Когда в России наши руки возьмутся за большой труд. А не з оружием в руках будут захватьівать чужие земли" (Герцен).
Anatol Zubenko _ 15.02.2017 11:31
IP: 94.153.158.---
Zorjn Schkurko:
lohik:
Zorjn Schkurko:
А почему москали не дали чеченцам в Чечне независимость от паРаши?...
Они её и не просили, им нужно было жить на деньги РФ, но со своими законами шариата.
Там были "хаттабы" и другие найменцы США.
Вот они своего и добились, ты думаешь и в попучленцы своего добьются?
lohik _ 15.02.2017 11:27
IP: 46.118.141.---
Zorjn Schkurko:
lohik:
А почему москали не дали чеченцам в Чечне независимость от паРаши?...
Они её и не просили, им нужно было жить на деньги РФ, но со своими законами шариата.
Там были "хаттабы" и другие найменцы США.
То же самое сейчас на Донбассе...Только законьі и найманцьі там уже из паРаши...
lohik _ 15.02.2017 11:22
IP: 46.118.141.---
Zorjn Schkurko:
lohik:
Да, да, Зєрдоленко...Шахтерьі с отбойньіми молотками?...
Удивительно, но они этими молотками гоняют хохлов по котлам как бешеных псов!
А малазийский гражданский самолет "шахтерьі" также сбили с отбойного молотка?...
lohik _ 15.02.2017 11:19
IP: 46.118.141.---
Zorjn Schkurko:
А почему москали не дали чеченцам в Чечне независимость от паРаши?...
lohik _ 15.02.2017 11:14
IP: 46.118.141.---
Zorjn Schkurko:
Да, да, Зєрдоленко...Шахтерьі с отбойньіми молотками?...
grom2468 _ 15.02.2017 09:47
IP: 130.211.103.---
Zorjn Schkurko:
lohik:
:
Как хохлов торкнуло требование МВФ, все здешние хохло/пузые выпали в осадок, потеряли дар речи и засунули свои поганые языки в жопу!!!!
хи-хи-хи
Что нибудь про свою паРашу раскажи, Сємижопов!...Про уровень вашей медициньі...Поделись опьітом...
Недалеко от меня в районном городе г. Лиски, построили больницу по размеру как Воронежская областная и представь за эти три года. Под г. Острогожском построили Дом Престарелых с фасада можно подумать, что это Большой Театр.
А внутри скульптура петуха из говна!
lohik _ 15.02.2017 09:30
IP: 46.118.141.---
Zorjn Schkurko:
lohik:
Zorjn Schkurko:
А психов и алкоголиков у вас в каком городе лечат?...Тебе явно порв туда на стационар...
Да ты не злись, скоро и вас всех вылечат, в этом году не замёрзли, так в следующем замёрзните у вас просто денег нет на газ и уголь. А уж как голод начнётся типа голодомор, так здоровье у вас сразу поправиться, ведь всем известно лечит – голод и холод.
Все у нас есьь, Запєрдоленко!...Есть только однпа беда – рашистские окупантьі напали на Украину и развязали войну на нашей земле...Каждьій день из российского оружия рпшистьі ведут обстрельі, где гибнут наши люди...Никто не думал, что придет такая беда от москалей...
lohik _ 15.02.2017 09:22
IP: 46.211.152.---
Zorjn Schkurko:
А почему престарельіе у вас не живут дома?...Нечем им зимой в избах топить или некому за ними ухаживать?... В Украине в каждом сельском доме газ и тепло
lohik _ 15.02.2017 09:07
IP: 46.211.155.---
Zorjn Schkurko:
А психов и алкоголиков у вас в каком городе лечат?...Тебе явно порв туда на стационар...
Yaroslav Yurkiv _ 15.02.2017 09:04
IP: 104.155.104.---
Zorjn Schkurko:
lohik:
:
Как хохлов торкнуло требование МВФ, все здешние хохло/пузые выпали в осадок, потеряли дар речи и засунули свои поганые языки в жопу!!!!
хи-хи-хи
Что нибудь про свою паРашу раскажи, Сємижопов!...Про уровень вашей медициньі...Поделись опьітом...
Недалеко от меня в районном городе г. Лиски, построили больницу по размеру как Воронежская областная и представь за эти три года. Под г. Острогожском построили Дом Престарелых с фасада можно подумать, что это Большой Театр.
Справді театр зневаги до своїх родичів.
В Україні, особливо, Західній, в Грузії... діти не відправляють своїх родичів на "гастролі" с глаз далой, а опікуються ними вдома до їх кончини.
lohik _ 15.02.2017 09:01
IP: 46.118.141.---
Сімейний лікар нічого не змінить...Це той же самий дільничний терапевт...Кошти треба направляти в оперативну діагностику...А не фінансувати койкомєста...Населення повинно платити лікарям не в кишеню хабарі, а офіціально через Банк на рахунок лікарні...Незаможним слоям надавати субсидіі на лікування так само як на комунпослуги...
lohik _ 15.02.2017 08:47
IP: 46.118.141.---
:
Как хохлов торкнуло требование МВФ, все здешние хохло/пузые выпали в осадок, потеряли дар речи и засунули свои поганые языки в жопу!!!!
хи-хи-хи
Что нибудь про свою паРашу раскажи, Сємижопов!...Про уровень вашей медициньі...Поделись опьітом...
Сергій Олексійович Бут _ 14.02.2017 22:47
IP: 176.112.1.---
mihaylenco:
... А тут є одна штука. Ринкові відносини. Ввести абонплату. Скажімо, 100 грн. на місяць. Огляд – 1 грн. за хвилину. З виїздом до клієнта – 2 грн. Хоче лікар заробити – буде працювати. Хоче клієнт мати пристойне здоров'я, то потратить гроші на лікаря, а не на пиво, чи цигарки. Наприклад, в мене на цигарки йде до 300 грн. на місяць. А може б краще їх потратити на лікаря, якому довіряєш?
Ні фіга собі – 300 грн./міс... На вітер... "Форменноє" безобразіє... Я, наприклад, вже 15 років як "завязав", а до того 30 років палив...
Олег Турчин _ 14.02.2017 21:53
IP: 78.159.41.---
Пані Ольга бажає ставити палки в колеса.
Стільки зайвих слів про фінансування.
А чому б просто не подумати їй, що зараз на все те, що вона перераховує, теж треба гроші і їх теж недостатньо. А фінансування буде збільшено, а якщо все оптимізувати, то буде краще. хоч трохи, а буде.
І це початок.
Гірше може бути тільки через о ту протидію таких, як пані Ольга і всякий "золотих рук", як пан Борис, відомий кардіолог.
На всі поставлені запитання в статті є відповіді. Вони вже давались неодноразово.
Якщо слухати таких, то й через 3, й 5, й 10 років будемо там, де ми й є.
До речі 25 років вже готувались до реформи. Хочете продовжити підготовку?

Все, що треба робити давно відоме. Треба тільки робити, чи не заважати.
Spirito _ 14.02.2017 21:42
IP: 93.74.43.---
-...Уникальное отделение Института рака не имеет должного помещения.,
...в Министерстве здравоохранения Украины говорят,что тратиться на это
не рационально,ведь институту должны построить новый корпус.Зато врачи говорят,что пациентов
спасают именно сейчас, -
(маємо довгобуд в Охматдиті;
не дочекались лікарні майбутнього)
- Страсті довкола наймолодшого доктора наук в Україні – блог
...Нині вона разом з іспанськими колегами працює над експериментальним
підтвердженням своїх обрахунків. -
"до європейських стандартів і переходу на медичне страхування"
простіше: ринкова економіка – це капіталізм, а в Україні без ринкової зарплати для пересічних.
Наприклад, в США Обама провів реформу у медобслуговуванні,а Трампу вона не сподобалась чимось.
Зарплати мають узгоджуватись із цінами на всі потреби,чого не сталося за 25 років руху
у "світле" капіталістичне майбутнє.
А люди вже не вірять ніяким політикам,в т.ч. і проєвропейським.
Корупція1374 Aтака Путіна1254 Свобода слова572 Зеленський44 Україна та Європа1105
ОСТАННІ ЗАПИСИ
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter