Ольга Богомолець Народний депутат України

Монстр ХХ століття...

26 квітня 2017, 17:45

26 квітня 1986 року і всі наступні вечори разом з усіма моїми однокурсницями – студентками 3-го курсу медичного університету – проводила на Хрещатику, відпрацьовуючи злагоджені кроки і художні рухи в святковій колоні, яка готувалась до проходу Хрещатиком 1 травня.

"Мір, труд і май" був у кожному подиху.

27 квітня моїх батьків – лікарів викликали до воєнкомату і вклеїли червоний вкладиш у військовий квиток, попередили про заборону виїзду з Києва та необхідність при першій потребі прибути на мобілізацію.

1 травня 1986 року після успішного художнього проходу святковим Хрещатиком та наступні два дні ми дружньо і патріотично садили картоплю в Київській області (куди нам дозволили виїхати)...

В цей час вокзали і аеропорти були переповнені людьми, які намагалися вивезти дітей подалі від небезпеки...

Наступний тиждень після свят разом з іншими студентами ми самовіддано і гордо працювали в лікарнях, переважно на митті машин швидкої допомоги, які поверталися з Чорнобильської зони...

В Чорнобильській зоні – в самому Чорнобилі та в Прип'яті вже після закінчення медичного інституту два роки я працювала волонтером, лейтенантом медичної служби Регістру МВС України. Періодично, вахтенним методом надавала дерматологічні консультації в складі медичних бригад. Це, мабуть, був мій перший свідомий волонтерський досвід – без думок про отримання посвідчення і про кар'єрний ріст...Цьогоріч День пам'яті про чорнобильську катастрофу вперше відзначають у всьому світі.

Рівно 31 рік минув з того часу, як 26 квітня назавжди стало рубіконом для сотень тисяч сімей. І хоч Чорнобильська трагедія найбільше болить у людей, що проживають на пострадянському просторі, проте наслідки її і сьогодні відчуває все людство.

Міжнародний день пам'яті Чорнобиля для мене не просто чорна дата в календарі. Я мала за честь особисто бути знайомою із першими ліквідаторами техногенної катастрофи, що назавжди змінила світ і Україну. Герої, що гасили пожежу та долали її наслідки, йшли на цей подвиг за покликом серця, не думаючи про нагороди, відзнаки, пільги. Вони розуміли, що жертвують своїм здоров'ям, більшість з них вже пішли з життя. Гостру променеву хворобу майже ніхто з них не пережив.В наступні роки після аварії, я особисто, неодноразово бувала в чорнобильській зоні. Вже не як волонтер, а як старший науковий співробітник Міністерства охорони здоров'я відповідала за аспекти досліджень морфологічних наслідків для шкіри від впливу радіологічного ураження внаслідок Чорнобильської катастрофи. А в інші дні – з концертами авторської пісні – лікувала і тіло і душу...

Дякую громаді міста за відзначення мене знаком почесного громадянина міста Славутич. Стільки всього пов'язано з тим часом і подіями!... Дякую і всім тим людям, які були поряд тоді, коли небезпека дихала в обличчя...

За офіційними сухими даними статистики – протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина, а променева хвороба вразила 134 мешканців, хоча в інших доповідях йдеться мінімум про 300. Незалежні експерти стверджують про те, що жертвами Чорнобильської катастрофи за увесь час стали від 25 до 100 тисяч людей. Для розуміння масштабів катастрофи вдумайтесь у ці цифри: в Україні райони, які юридично мають статус постраждалих та забруднених, займають територію близько 50 тисяч кв. кілометрів – це приблизно як територія Боснії та Герцеговини. Сама ж зона відчуження, що вважається мертвою територією, займає 2600 кв. кілометрів, а це за розмірами площа Люксембургу. Основні елементи, такі як цезій, радій та плутоній, період напіврозпаду яких становить 10 тисяч років, нікуди не поділися й досі містяться у ґрунті, в рослинах та листі.

31 рік минув, однак навіть півстоліття для ядерної катастрофи це не термін. У покоління "дітей Чорнобиля" уже з'явилися власні діти – "онуки Чорнобиля". Так серед українців зросла частка онкологічних і непухлинних захворювань, таких як серцево-судинні захворювання, церебровоскулярні ураження судин серця, мозку, інші неспецифічні захворювання...

На жаль, і сьогодні станція і зона навколо неї залишаються бомбою "уповільненої" дії, як з екологічної, так і з точки зору загрози тероризму, яка зважаючи на події на сході країни потребує особливої уваги.

P.S.Зараз увесь світ стежить за грою нервів і м'язів між Північною Кореєю та США. У день найбільшої ядерної катастрофи людства політикам і світовим лідерам варто задуматись до яких жахливих наслідків можуть призвести експерименти чи не дай Боже застосування зброї масового ураження.

"Монстру ХХ століття":

Кричали: "Біс!",

пишались зробленим,

Прогрес любили над усе.

Летить лелека над Чорнобилем – Нікому діток не несе.

Ми – атомні заложники прогресу,

Вже в нас нема ні лісу, ні небес.

Так і живем: від стресу і до стресу, Читаєм чорну азбуку ЧАЕС".

Ліна Костенко

P.S.

Музика і звуки Чорнобиля у виконанні чудового українського композитора Євгена Хмари

https://www.youtube.com/watch?v=qvO35qESnuQ&feature=share

Коментарі — 36
Logic2009 _ 27.04.2017 21:53
IP: 91.196.178.---
Yury Ivanov:
Ватное хамло, бабушке своей "тыкайте".
Ни умом ни знаниями не доросли.
О Вас Чехов давным-давно написал.
Читайте "Жалобную книгу".
hrim _ 27.04.2017 21:28
IP: 193.93.217.---
Фёдор Стрелец:
Anatol Zubenko:
Ты прав, я конечно не могу всё в точности рассказать, но это я слышал от самих атомщиков с Чернобыля, сейчас живущих в Нововоронеже.
...

Питання не в тому який "експеримент" ставили та чому він вийшов з-під контролю. Питання в тому чому на АЕС ставили "експеримент"?
Хто працював на підприємствах, де було представництво воєнпредів, знає, що експерименти там – це табу. Навіть незначне відхилення від технології жорстко каралось. А на АЕС, де технологічна дисципліна значно вища, ніж навіть на "номерних" заводах, експерименти взагалі – це на рівні злочину.
Тому не варто розглядати технічну суть експерименту, а право на експеримент взагалі.
Ivan Petrov _ 27.04.2017 20:16
IP: 77.120.197.---
"Нам не забыть тот взрыв, Чернобыльский разлом...
Катастрофа планетарного характера, раз¬делившая мир на "до" и "после" Чернобыля и нанесшая нокаутирующий удар ядерной энергетике, произошла в ночь на 26 апре¬ля 1986 года на 4-м энергоблоке Чернобыльской АЭС. Взрыв реактора выбросил в окружающую среду огромное количество радиоактивных веществ. Остатки активной зоны расплавились и растеклись по подреакторными помещениями. Окружающая 4-й энергоблок территория была завалена фрагментами начинки реактора и частей строительных конструкций. Радиоактивное облако накрыло огромные территории. Страх перед последствиями Чернобыля охватил весь мир. "
Anatol Zubenko _ 27.04.2017 19:49
IP: 94.153.158.---
Andrey Kononenko:
Anatol Zubenko:
Andrey Kononenko:
Институт будущего Романенко задаёт интересные вопросы:
"Что наши власти думают по поводу исчерпания ресурсов атомных энергоблоков, начиная с 2020-2021 годов с пиком к 2030-2035, какова стратегия замещения?
Где Украина собирается брать средства при условии, что строительство одного энергоблока стоит 10 млрд долларов и продолжается 10 лет, а атомная энергетика составляет 50% генерирующих мощностей?"
Есть такая статья расходов-амортизация, вы не слышали?
И сколько накопилось в амортизационном фонде, приколист вы наш?
Просто все у вас сводится к затратам государства. А любые производства сами должны решать проблемы модернизации, и решают...
mihaylenco _ 27.04.2017 13:35
IP: 104.199.59.---
Anatol Zubenko
Земляк, у тебя с украинским лучше, только вот слово- халатность, режет слух...

Перепрошую, недбалість. А халатність, то – ватність. Чия – признаватися соромно. Але вже коли помітили, куди подінешся. Сам в цьому розписався.
Andrey Kononenko _ 27.04.2017 12:49
IP: 188.163.73.---
Anatol Zubenko:
Andrey Kononenko:
Институт будущего Романенко задаёт интересные вопросы:
"Что наши власти думают по поводу исчерпания ресурсов атомных энергоблоков, начиная с 2020-2021 годов с пиком к 2030-2035, какова стратегия замещения?
Где Украина собирается брать средства при условии, что строительство одного энергоблока стоит 10 млрд долларов и продолжается 10 лет, а атомная энергетика составляет 50% генерирующих мощностей?"
Есть такая статья расходов-амортизация, вы не слышали?
И сколько накопилось в амортизационном фонде, приколист вы наш?
Logic2009 _ 27.04.2017 10:04
IP: 91.196.177.---
СЕМИЖОПОВ (ник Фёдор Стрелец) – НАЦИСТСКАЯ СКОТИНА
Безмозглое с деьмом в голове. Два числа перемножить не способен а прёшься в атомную
энергетику. О русском молчу – арабскую поговоргу записал в русские.
==================================================

Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Тупая безмозглая невежда гадит текстами не имеющими
ни малейшего отношения к темам блогов.
СЕМИЖОПОВ, ПОДАВИСЬ ЗАРАБОТКОМ.
ВСЮ НОЧЬ СКОТИНЕ БУДУТ СНИТЬСЯ УБИТЫЕ В ДОНБАССЕ
КРОВОЖАДНЫМ ПИГМЕЕМ ПУТЛЕРОМ.
КРОВЬ НА ТВОИХ РУКАХ, КОТОРЫМИ БЕРЁШЬ 30 СРЕБРЕНИКОВ.
Anatol Zubenko _ 27.04.2017 09:41
IP: 104.199.57.---
Фёдор Стрелец:
Anatol Zubenko:
Фёдор Стрелец:
Anatol Zubenko:
- Антошка, это аварийная станция и она может работать хоть когда, но главное, что бы она работала при отключении реактора, что бы насосы воду гоняли для охлаждения реактора и работали органы управления.
Да, но она должна работать параллельно, значит переключатель все-таки должен быть...
Не смеши меня сынок, но наверное там догадались поставить, автомат или на крайняк ручной рубильник.
- даже если одновременно поступит ток от АЭС и от дизеля, то это электоромеханические проблемы, а не реактора, он не выдаёт напряжение, он банально греет воду.
Он и хотели попробовать сколько станция будет давать ток на инерционном ходу, но не успели запустить дизель.
Ага, а то они не знали, пятиклассники работали там, все там давно рассчитано, а вот что не сработало, правду вряд ли мы когда узнаем, я только это хотел сказать...
Grigory Horoshevsky _ 27.04.2017 09:34
IP: 213.111.208.---
Anatol Zubenko:
Уважаемый, я не учитель украинского языка, и моя цель не учить, а обратить внимание на духовные ценности, потому что причина всех аварий и бед человека в этом.
Anatol Zubenko _ 27.04.2017 08:54
IP: 94.153.158.---
Фёдор Стрелец:
Anatol Zubenko:
- Антошка, это аварийная станция и она может работать хоть когда, но главное, что бы она работала при отключении реактора, что бы насосы воду гоняли для охлаждения реактора и работали органы управления.
Да, но она должна работать параллельно, значит переключатель все-таки должен быть...
Anatol Zubenko _ 27.04.2017 08:17
IP: 94.153.158.---
:
Ruslan Aleksandrov:
hrim:
...Є версія, ...

Єксперементували з приводу перехіду турбини на режим "холостий хід". Турбіна, як вісь маятника у годиннику, знаходиться у двух підшипниках. Після зняття нагрузки пішов дісбаланс турбини з руйнуванням контуру охолодження реактора.
Не так.
- Процесс такой: когда АЭС работает, то все механизмы запитаны электричеством от её работы, а когда её отключают, то заводят дизельгенератор, что бы обеспечить электричеством все нужды станции.
Но при остановке реактора, турбина по инерции долго крутится и вырабатывает электричество ещё долго, вот эти " кулибины" и решили самовольно испытать этот процесс: вырубили реактор, а дизель не завели, по началу она давала ток, но потом остановилась и станция оказалась обесточена и процесс охлаждения прекратился, и в принципе остановилось всё, в реакторе пошёл необратимый процесс и произошёл взрыв.
А я слышал наоборот-рано завели, кто прав?
Anatol Zubenko _ 27.04.2017 08:03
IP: 35.187.182.---
mihaylenco:
Grigory Horoshevsky
Про причину аварії дізнаєтесь, переглянувши мою сторінку на Facebook.

Треба чітко розмежувати три процесси:
1. аварія, та її причини.
2. хід усунення аварії, та її наслідків;
3. захист населення.

Це дуже різні речі. 1 – може бути як халатністю, так і злочинними діями. 2 – однозначно, подвиг. 3 – однозначно, злочин.
Земляк, у тебя с украинским лучше, только вот слово- халатность, режет слух...
Anatol Zubenko _ 27.04.2017 08:00
IP: 104.199.57.---
Andrey Kononenko:
Институт будущего Романенко задаёт интересные вопросы:
"Что наши власти думают по поводу исчерпания ресурсов атомных энергоблоков, начиная с 2020-2021 годов с пиком к 2030-2035, какова стратегия замещения?
Где Украина собирается брать средства при условии, что строительство одного энергоблока стоит 10 млрд долларов и продолжается 10 лет, а атомная энергетика составляет 50% генерирующих мощностей?"
Есть такая статья расходов-амортизация, вы не слышали?
Logic2009 _ 26.04.2017 22:44
IP: 91.196.178.---
Володимир Миронченко:
"- О плановых работах тут речи нет, они утверждаются сверху, но этот "эксперимент" был самодеятельностью хохлов."

Ну ты и упрямый, ХОТЬ И НЕ ОЧЕНЬ УМНЫЙ.
Кстати назовись хоть собачьей кличкой,
а то как-то неудобно с "некто" общаться.
А он себе давно ник выбрал "Вован Запердоленко".
Я его величаю Семижопов.
=============================================
Был во времена Петра Первого купец по фамилии СЕМИЖОПОВ.
Фамилия стала поводом для шуток над онным, и он решил поменять.
Подал прошение царю дабы тот позволил изменить на более
благозвучную.
Пётр наложил резолюцию:
"Просьбу удовлетворить, повелеваю уменьшить до трёх".
Купец почёл за издевательство, и менять не стал.
=====================================================
Потомка этого купца Вову Семижопова отправил пигмей Путлер гадить на УП.
Grigory Horoshevsky _ 26.04.2017 22:40
IP: 213.111.208.---
Причина аварії не халатність робітників і вчених, це вже наслідки того, що відреклись від Бога, в своєму безумстві провівши парад поклоніння сатані перед катастрофою. Дивіться фільм, викладений на Facebook.
mihaylenco _ 26.04.2017 21:50
IP: 104.199.51.---
Grigory Horoshevsky
Про причину аварії дізнаєтесь, переглянувши мою сторінку на Facebook.

Треба чітко розмежувати три процесси:
1. аварія, та її причини.
2. хід усунення аварії, та її наслідків;
3. захист населення.

Це дуже різні речі. 1 – може бути як халатністю, так і злочинними діями. 2 – однозначно, подвиг. 3 – однозначно, злочин.
Володимир Миронченко _ 26.04.2017 21:01
IP: 35.187.182.---
:
Дурик ватный,
В НКВД не было полковников, а были
Комиссары государственной безопасности 3-го ранга.
И за шо вам бабки платят.
Останешся без премии,, точно, а то и выгонят за безграмоту.
Ruslan Aleksandrov _ 26.04.2017 20:56
IP: 77.52.54.---
hrim:
......Є версія, ...

Єксперементували з приводу перехіду турбини на режим "холостий хід". Турбіна, як вісь маятника у годиннику, знаходиться у двух підшипниках. Після зняття нагрузки пішов дісбаланс турбини з руйнуванням контуру охолодження реактора.
Grigory Horoshevsky _ 26.04.2017 20:54
IP: 213.111.208.---
Про причину аварії дізнаєтесь, переглянувши мою сторінку на Facebook.
Володимир Миронченко _ 26.04.2017 20:45
IP: 104.199.59.---
:
Сынок, ты мне во внуки годишься,
а учишь истинам жизни.
А бабки за повтор не получишь.
Вот так то. милый тролчик, такой манюсенький.
Володимир Миронченко _ 26.04.2017 20:32
IP: 91.231.229.---
:
Парень, ну не повторяйся (пост 17:56), давай новенькую дезу.
Елена Величко _ 26.04.2017 20:18
IP: 178.93.136.---
Знайшла їх імена в інеті.
Олексій Ананєнко, Валерій Беспалов, Борис Баранов.
Стаття- " Три человека,спасшие миллионы" (интернет, русск.)
Andrey Kononenko _ 26.04.2017 20:15
IP: 188.163.73.---
Институт будущего Романенко задаёт интересные вопросы:
"Что наши власти думают по поводу исчерпания ресурсов атомных энергоблоков, начиная с 2020-2021 годов с пиком к 2030-2035, какова стратегия замещения?
Где Украина собирается брать средства при условии, что строительство одного энергоблока стоит 10 млрд долларов и продолжается 10 лет, а атомная энергетика составляет 50% генерирующих мощностей?"
hrim _ 26.04.2017 20:10
IP: 193.93.217.---
Володимир Миронченко:
hrim:
Так, я теж від деяких спеців чув таку версію,
вважаю, що вона має право на існування.
...

Доказів прямих, напевно, не знайдуть. Адже, кремль ніколи письмових наказів такого рівня злочинності ніколи не підписував. Проте непрямих є достатньо багато. Наприклад, дивним для світової громадськості були закриті суди над виконавцями "експерименту". Запрошених зарубіжних кореспондентів не пускали на жодне засідання, окрім на кінцеве, де зачитували вирок. Уся інформація про "експеримент" до сьогодні "розмита". Адже, якщо це аварія, тоді всі уми людства мали б доступ до неї, щоб не повторилось. Однак кремлівський МОНСТР СТОЛІТТЯ мав інші плани. Вони й зараз продовжуються.
Елена Величко _ 26.04.2017 20:09
IP: 178.93.136.---
Нещодавно прочитала у газеті,що треба було терміново злити радіоактивні речовини та пішли три чоловіка. Вони знали,що йдуть на смерть. Нажаль не записала їх прізвища, їх не згадують,а їм треба дати героїв.
Тож пані Ольго попіклуйтесь про їх пам"ять. Та не знаю чи стоїть там стела з загиблими та тими, -хто гасив.
Світла пам"ять усім,хто загинув та віддав життя за інших.
ONLINE
Корупція1100 Aтака Путіна1113 Україна та Європа918 Уряд реформ307 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter