Ольга Богомолець Народний депутат України

День пам'яті та примирення

08 травня 2017, 19:318 та 9 травня в останні роки стають днями примирення всередині українського суспільства.

З кожним днем все менше і менше живих свідків тих днів і подій – носіїв історичної пам'яті...

З кожним роком все менше сутичок і публічних звинувачень між прихильниками лівих та правих ідей, що були ледь не традицією відзначення Дня Перемоги у 90-х – 2000-х роках.

Мабуть, допоки серед нас буде жити останній ветеран тієї жахливої війни, нам не слід відмовлятися від святкування Дня Перемоги 9 травня. Для тих, хто справді на собі відчув усі тяготи і перемоги Другої світової – цей день на все життя залишатиметься водночас гірким, радісним, трагічним і величним. І вшанувати їх подвиг саме 9 травня – це щонайменше, що може зробити влада.

А для нас із вами – сучасників та підростаючого покоління, варто доєднатися до європейської спільноти, котра саме 8 травня вшановує Victory in Europe Day, бо ж саме саме 8 травня 1945 року о 23:01 за європейським часом набула чинності капітуляція нацистської Німеччини.

Тому на найближчі роки, на мій погляд, 8 і 9 травня мають стати єдиним Днем. Днем Перемоги та пам'яті, примирення і справедливості, віри і торжества Добра над злом.

А ще у ці дні корисно згадувати історію та її уроки, щоб не повторювати її помилок.

Колись нас вчили, що не було Другої світової, а була лише окремо взята Велика Вітчизняна війна СРСР проти нацистської Німеччини. З огляду на офіційні сьогоднішні документи є ризик, що наших внуків вчитимуть, що не було ніякої агресії Росії, а була лише антитерористична операція на сході. Між ким і ким?

Наших батьків вчили не помічати фактів, що Друга світова почалася саме після поділу Польщі між Німеччиною та СРСР.

Що буде написано в підручниках наших онуків про Крим?

Згадуючи Перемогу 45-го нам чомусь "скромно" забували розповісти всю гірку правду про ціну, якою вона нам дісталася. Нас не спонукали задумуватися, чому Радянський Союз зазнав найбільших людських жертв. За чотири роки війни з нашої сторони загинуло більше 25 мільйонів чоловік – на кожного знищеного нациста припадає понад 7 наших загиблих. Надто дорога ціна за перемогу...

А сьогодні у нас є тисячі загиблих і тисячі дітей сиріт, які втратили своїх батьків у війні – між ким і ким?

А чому фінансуючи військові видатки АТО Уряд "скромно" недофінансовує військову медицину і реабілітацію поранених?Це сумні факти, але заради гідного життя майбутніх поколінь українців від них не варто ховати голову в пісок.

І наостанок, ніколи не забуваймо, що скільки б нас – людей Землі – не намагалися розділити грошима і стінами, політиками й ідеологіями, війнами і зрадами, а ми живемо і кожен несемо особисту відповідальність за посіяне зерно зла, ненависті, недовіри, брехні і розбрату...

Потрібно пам'ятати і вчити всі уроки минулого, але жити майбутнім. Кожній війні колись приходить кінець...

Доземний уклін живим захисникам нашої Батьківщини і вічна пам'ять загиблим...

Слава Украіні!

Коментарі — 121
grom2468 _ 11.05.2017 13:00
IP: 35.187.47.---
"9 мая – день победы Колымы над Бухенвальдом".
Ua Gall _ 10.05.2017 14:02
IP: 35.189.200.---
Alexey Mikhaylov:

Говорят что СССР был союзником Германии.Но это неправда...

Если бы не Ленин,не был б Муссолини,если бы не Сталин,не было б Гитлера,УПА,Арм.Край...
А теперь скажи-ка.гаЗпадин,мне;кто и зачем готовил немецких танкистов в Казани,лётчиков -в Липецке,артиллеристов и химиков – в Саратове.Кто и зачем разрешил немецким конструкторам проектировать танки и подводные лодки в Ленинграде?Кто пустил конструкторов фирмы"Юнкерс" в Фили,ась?Кто помогал Гитлеру сырьём и продовольствием завоёвывать Европу?...
ПОШЁЛ ВОН,ПРОВОКАТОР-ФАШИСТ!
Хайль Йоська!ХайльПутлер
grom2468 _ 10.05.2017 11:29
IP: 35.189.201.---
- СССР единственная из победивших Германию стран, которая отправила своих фронтовиков, сразу после 9 мая, в лагеря ГУЛАГ в Сибири.
grom2468 _ 10.05.2017 10:52
IP: 35.189.200.---
3 июня 1941 года секретным решением Политбюро одобрило "из особых запасов" дополнительно поставить в Германию тысячи тонн стратегического сырья, необходимого военной промышленности: медь, никель, олово, молибден и вольфрам. Некоторые виды сырья Советский Союз специально покупал в других странах и поставлял Германии. Это были редкие металлы и каучук, без которого бы моторизованные части вермахта через несколько недель остановились.

Между 1939 и 1941 годами Сталин поставляет Гитлеру 1.5 миллион тонн нефти, 1.5 миллион тонн зерна и несколько тысяч тонн каучука, древесины, фосфатов, железа и других металлических руд, в частности, хрома, марганца, и платина. Именно это
торговое соглашение с СССР помогло Германии преодолеть блокаду.

Последний эшелон с советским зерном в Германию прошёл через Западный Буг на Тересполь 22 июня 1941 года, за 1 час 15 минут до нападения на СССР. Кстати за него до сих пор не заплатили.
grom2468 _ 10.05.2017 10:51
IP: 35.189.201.---
В феврале 1940 года в Москве подписали новый договор между СССР и Германией. В соглашении предусматривалось, что СССР будет поставлять в Германию 1 000 000 тонн фуражного зерна и бобовых, 900 000 тонн нефти, 100 000 тонн хлопка, 500 000 тонн фосфатов, 100 000 тонн хромовых руд, 500 000 тонн железной руды, 300 000 тонн чугуна, 2 400 кг платины, 11 000 тонн меди, 3000 тонн никеля, 950 тонн цинка, 500 тонн молибдена, 500 тонн вольфрама, 40 тонн кобальта. Эти и другие материалы были перевезены через советский и польские территории, и это позволило нацистской Германии обойти британскую морскую блокаду.

Немецкое военное командование получило согласие Москвы заправлять подводные лодки и боевые корабли флота Германии на советских базах. СССР также помог Германии избежать британских военно-морских блокад, обеспечивая базу подводных лодок в северной части Советского Союза в Мурманска.
grom2468 _ 10.05.2017 10:50
IP: 35.187.14.---
1 сентября 1939 года считается началом Второй Мировой Войны. А кто реально помогал Гитлеру?В 1940 году больше половины советского экспорта уходило в Германию. В общей сложности Гитлер получил от Сталина нефть, зерно, медь, никель, олово, молибден, вольфрам и кобальт – стратегически важные материалы, без которых военная промышленность Германии остановилась бы. Ни в одной другой стране нацисты бы этого не купили.Жизненно важными для Германии были поставки советского продовольствия. Почти треть немецкого населения работала в сельском хозяйстве, но страна не могла себя прокормить. Военные победы 1940 года не уменьшили зависимость Германии от поставок из Советского Союза. Немцы поставили вопрос об удвоении поставок зерна, которые уже достигли 1 миллиона тонн в год. И получили согласие – Сталин и Молотов проводили политику умиротворения Гитлера и шли на серьезные уступки в торгово-экономических делах.
LYCIV_OLGA _ 10.05.2017 09:31
IP: 104.199.51.---
(закінчення)
Отже – ЗАРАЗ, в наших сучасних/конкретних історичних умовах, ВЖЕ НЕМАЄ ВСІХ ТИХ КОЛИШНІХ ВОРОГІВ, "ВОЮВАТИ" НІКОМУ І НЕМА З КИМ!
А всім нам вкрай необхідно ВЧИТИСЯ БУТИ УКРАЇНЦЯМИ! А для цього дуже важливо усвідомлювати, створювати, поширювати та пропагувати саме україноцентричне бачення історії, у якому – лише і тільки – Україна є "центром відліку" і оцінки всіх історичних подій! (А окремі історії України у складі других держав будуть тільки одними з частин великої Історії України) При такому україноцентричному баченні історії – буде вже неможливо ділити наших предків на "наших" і "не наших" по тому – хто з них у чиїх лавах колись воював, навіть одні з другими. І ЗАРАЗ ми однаково шануємо їх всіх (кого з гордістю, кого з сумом) тільки тому, що всі вони українці і всі вони билися не за/проти тодішніх режимів, а ЗА Україну, як вони ТОДІ її розуміли...
ВІЧНА ПАМ"ЯТЬ УСІМ ЗАХИСНИКАМ УКРАЇНИ!
руслан49 _ 10.05.2017 09:29
IP: 37.52.17.---
Djekson Benderva:
LYCIV_OLGA:
Все у кого родственники погибли в ВОВ, праздновали победу, те как ты бендерва, конечно не могут праздновать победу, вам нужно отмечать поражение и идеология тут ни причём.
"Родственники погибли и они праздновали это". Ось логіка кацапів.
LYCIV_OLGA _ 10.05.2017 09:28
IP: 35.189.201.---
(продовження)
Але пройшли роки, радянська ідеологія, довівши свою повну неспроможність, тихесенько сконала разом з радянською державою та була викинута на смітник історії. "Війна" радянської та української національно-визвольної ідеологій закінчилася в 1991р. створенням Незалежної України (де синьо-жовтий прапор та тризуб "українських буржуазних націоналістів" стали державними символами України), тобто – тріумфальною, повною і беззастережною перемогою ідей за які боролися всі націоналістичні організації/українські патріоти, які саме тим – в найпершу чергу – заслуговують від нас вічних пошани та пам΄яті! Ось це все і є справжнім Святом та Перемогою (хоч і не остаточною) українського народу! (Про реальне наповнення Української Незалежності конкретним сенсом, як і про те, чому в Україні за 25 років ще не було справжньої української влади – треба розмовляти окремо).
(див.закінчення)
LYCIV_OLGA _ 10.05.2017 09:27
IP: 35.189.200.---
(продовження)
...фактично були ворогами самі собі, – є не їх провиною, а їх (і всієї України) страшним лихом! Тому цей простий логічний та історичний факт (який є фактом в незалежності від того подобається він комусь чи ні), що більшість з наших предків, – які жили ТОДІ та підтримували СРСР, – фактично були ворогами України – не містить нічого для них принизливого чи образливого. І не дає жодних підстав щодо якоїсь зневаги їх ЗАРАЗ! Нам їх нема в чомусь за щось дорікати.
З давніх часів існує принцип – "Якщо хочеш перемогти народ – заміни його героїв на своїх" І совкова пропаганда в цьому була вельми успішною. ТОДІ всі – хто бився зі зброєю у руках проти СРСР – були оголошені ворогами СРСР та всіх "радянських людей".
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 10.05.2017 09:25
IP: 35.189.218.---
(продовження)
Саме тому – всі солдати Червоної/Радянської Армії, зокрема й українці, – які зробили вирішальний внесок у визволення України від "коричневої чуми" (за що всім їм – доземний уклін, вічні пам΄ять та шана), – принесли "на своїх багнетах" вже іншу – "червону чуму" (як і усі, хто трохи раніше "підтримав" червону/більшовицьку навалу), що тоді, в той конкретний історичний період, робило їх усіх, як і все "радянське" – загарбниками/окупантами/ворогами не тільки ідеї Української Незалежності, а й ворогами всього українського/України взагалі, незважаючи на їх визвольну (від німців) місію. А сама РСЧА/РА – тоді була таким самим злочинним інститутом радянського тоталітарного режиму, як і Вермахт – гітлерівського Третього Рейху.
Але те, що українці-прихильники СРСР, як і більшість радянських людей, були ошукані радянською владою, не усвідомлювали своєї зради або легкодухо мирилися з відведеною їм роллю, – тобто... (див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 10.05.2017 09:23
IP: 104.199.51.---
(продовження)
(Про "ціну" перемоги, – іншим разом, але не забуваємо про "український рахунок") Будь-яка перемога над ворогом – завжди – свято. Для всього багатонаціонального радянського народу, – який був ТОДІ, але якого вже немає ЗАРАЗ, – це подія безсумнівно була Перемогою! (Хоча й дійсно – "со слезами на глазах")

Але – ЧИ ПЕРЕМОГЛИ УКРАЇНЦІ? ЧИ Є ЩО СВЯТКУВАТИ УКРАЇНЦЯМ? НІ!!! БО УКРАЇНЦІ ОДНОЗНАЧНО ПРОГРАЛИ! Це була трагедія – один тоталітарний режим (за своєю суттю – інтернаціонал-фашистський – радянський СРСР) переміг інший тоталітарний режим (нацистсько-фашистський Третій Рейх) та вдруге запанував в Україні. Жоден тоталітарний режим не може когось визволити – за визначенням!!! Знищували українців – що один, що другий режими, тому зараз сперечатися про те, хто з їх був "менше зло" для українців – чистісіньке блюзнірство! Табори Бухенвальду чи Освенциму були замінені на табори ГУЛАГу. (див.продовження)
руслан49 _ 10.05.2017 09:22
IP: 37.52.17.---
:
В Киеве патриоти нападали на ветеранов ВОВ, били их ногами, разбивали портреты их однополчан, иногда попадало и правнукам ветеранов от проукраинцев, в итоге, полиция армянина Авакова арестовала десять ветеранов и пять правнуков ветеранов ВОВ.
Смерть хохлам!!!
72 роки вже пройшло від закінчення війни, а він ще розказує, що в колонах йшли ветерани ВОВ.
LYCIV_OLGA _ 10.05.2017 09:22
IP: 35.187.182.---
(продовження)
... та підтримки УРСР (де поняття "українська" – формально і майже беззмістовно, тому що УРСР – колоніальна/складова/адміністративна частина СРСР) – з іншого.
ТОДІ всі "націоналісти" і всі "радянські" (в незалежності від своєї національності), були один для одного – ворогами (і ніким іншим) Для будь-якого націоналіста (як носія ідеї створення УССД) будь-який "радянський" (як прихильник і носій ідеології СРСР) був ворогом, а якщо він був – при цьому – ще й українцем, то він був ще зрадником/яничаром/прислужником окупантів. А для будь-якої "радянської" людини – все було – навпаки.
СРСР переміг Німеччину в війні. Для його громадян 1941-1945рр. були Великою вітчизняною війною. Вони йшли у бій за "совєтскую родіну" під червоними прапорами. Але ці люди не воювали за Україну. Вони воювали за СРСР/УРСР. Ніякого відношення їхнє життя до мрій українців та вільної України не мало!
(див.продовження)
LYCIV_OLGA _ 10.05.2017 09:21
IP: 35.189.213.---
ВСІ ЦІ "З НАДРИВОМ" ПИТАННЯ НАВКОЛО 9 ТРАВНЯ ВИНИКАЮТЬ ТІЛЬКИ ТОМУ, ЩО – незважаючи на те, що від дня кончини СРСР і проголошення Незалежності України пройшло вже 25 років, ще й досі якась частина українських громадян перебувають у полоні совкових кодуючих педагогіки та пропаганди, та являють собою наочний приклад "нової історичної спільності" – "радянського народу". У представників цього нового "виду" людини його творці (совкові ідеологи) спромоглися забезпечити відсутність національної свідомості та здібності до мислення, залишивши їм тільки здатність оперувати у своїй повсякденній діяльності лише навіяними їм ззовні совковими штампами і стереотипами.
Наприклад – більшість таких людей не віддають собі звіт в тому, що, – як в часи ДСВ, так і на протязі майже всього ХХ ст., – основне протистояння серед українського народу йшло між двома ідеологіями: створення УССД (Українська Самостійна Соборна Держава) – з одного боку;...
(див.продовження)
mihaylenco _ 10.05.2017 07:24
IP: 93.171.72.---
руслан49
Ось такі настрої в Росії – " Запад опять проиграл", – пишет в РИА "Новостях" Ростислав Ищенко. И продолжает: "Они уже чувствуют, что к колоннам их рейхстагов (!) скоро опять придет русский солдат с мелком".

А що вони можуть протиставити атакам бараноносців?
руслан49 _ 10.05.2017 06:23
IP: 37.52.17.---
Ось такі настрої в Росії – " Запад опять проиграл", – пишет в РИА "Новостях" Ростислав Ищенко. И продолжает: "Они уже чувствуют, что к колоннам их рейхстагов (!) скоро опять придет русский солдат с мелком".
руслан49 _ 10.05.2017 06:11
IP: 37.52.17.---
Вдоволь вчора кацапи натанцювалися на кістках загиблих у війну. Для них війна, це щось на зразок мультфільму. Вони не пережили її страхіття. Фашистами було окуповано лише 3% території РСФСР. Через це кацапи і "празднуют".
Max B _ 09.05.2017 23:16
IP: 35.187.47.---
grom2468:
Портрет Гиммлера в маскве нес Киселев!
Гадкий пропаган.донишка. Предал Геббельса.
grom2468 _ 09.05.2017 21:54
IP: 104.199.51.---
:
mihaylenco:
Vania Tramp
История учит что добро всегда побеждает зло. Когда за день, когда за год, когда за годы, но расплата за поддержку зла всегда приходит. Пример тому – фашизм в Германии. Вот и московиты отлично понимают что наступит возмездие за все их дела. Неотвратимо.

Ні.Не панімають. Ті, які щось панімають, давно звідти звалили.
Сынок, история не учит, она только наказывает неучей.
- вас хохлов наказала история.
Портрет Гиммлера в маскве нес Киселев!
mihaylenco _ 09.05.2017 21:11
IP: 93.171.66.---
Vania Tramp
История учит что добро всегда побеждает зло. Когда за день, когда за год, когда за годы, но расплата за поддержку зла всегда приходит. Пример тому – фашизм в Германии. Вот и московиты отлично понимают что наступит возмездие за все их дела. Неотвратимо.

Ні.Не панімають. Ті, які щось панімають, давно звідти звалили.
Ua Gall _ 09.05.2017 20:28
IP: 95.215.157.---
:
...Смерть хохлам!

Вечная память жертвам депортации крымскотатарского народа!

Откуда пошёл фашизм?
Откуда пошёл нацизм?
У нас сомнения нет-
Загляни в "Ветхий Завет"!.
Если есть сомнения-
Полистай-ка Ленина.
Ну а теперь в наши дни
Ты Путина послушай
Да Чубарова спроси!...
Хайль Йоська!Хайль Путлер!
Vania Tramp _ 09.05.2017 20:16
IP: 87.244.173.---
:
Надеюсь, тебе там перепало? или ты из Московии строчишь? Пабедитель херов...
Vania Tramp _ 09.05.2017 18:45
IP: 87.244.173.---
История учит что добро всегда побеждает зло. Когда за день, когда за год, когда за годы, но расплата за поддержку зла всегда приходит. Пример тому – фашизм в Германии. Вот и московиты отлично понимают что наступит возмездие за все их дела. Неотвратимо. Ходи не ходи с портретами мертвых предков – героев – бандит все равно остается бандитом, вором и падлецом.
mihaylenco _ 09.05.2017 17:39
IP: 93.171.66.---
lohik
Жаль, що путінська Росія переуорилась на фашистську та збройним шляхом окуповує сусідні держави...

Не переймайся. Шкодувати нічого. Вони кращого не заслуговують. Що буде далі? Прочитай "Москва 2042" Войновича.
Корупція1097 Уряд реформ307 Україна та Європа917 Aтака Путіна1112 Свобода слова545
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Сергій Лещенко

Розенблат і Манафорт. Розборки на Печерську

8
Ольга Богомолець

Уряд має вжити екстрених заходів з відновлення людського потенціалу України

Тетяна Попова

Репутація України

9
Ярослав Юрчишин

Антикорупційний суд: такий страшний, такий потрібний

36
Олексій Рябчин

Кадрові питання. Хто буде встановлювати нам тарифи?

4
Тетяна Попова

Чому приховується кількість нападів на журналістів?

9
Сергій Лямець

Как Ахметов получит из госбюджета 28 МИЛЛИАРДОВ! Продолжение утренней темы о погашении долгов ОРДЛО за электроэнергию

13
Мустафа Найем

Радикальная партия Рината Ахметова защищает коррупционеров, контрабандистов и мошенников

20
Юрій Мірошниченко

Обов'язок держави – належне забезпечення мінімальних умов тримання ув'язнених та адаптації їх після звільнення

6
Сергій Лямець

Порошенко спонсирует террористические государства ДНР и ЛНР

34
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter