Ольга Богомолець Народний депутат України

Проти "наркотичних" ініціатив МОЗ виступили громадські організації та Генпрокуратура

18 квітня 2018, 10:06

Громадськість протестує проти планів чиновників МОЗ легалізувати зберігання великих доз наркотиків, яких достатньо для роздрібної торгівлі. До мене продовжують надходити звернення від громадських організацій з усієї України з вимогою не допустити внесення МОЗом до наказу N188 змін, які грають на руку наркомафії.

Громадські організації звертають увагу на те, що головними наркодилерами на низовому рівні є самі наркомани. За рік кожен з них "присаджує" на наркотики ще 5-6 молодих людей, а за деякими даними і 10-15 чоловік. Наркоманія зростає шаленими темпами, внаслідок чого, за даними дослідження інституту Горшеніна, вже кожна десята сім'я в Україні стикнулася з проблемою наркотиків.

Якщо ж дозволити дрібним наркодилерам носити з собою обсяги наркотиків, яких достатньо для роздрібної торгівлі, це матиме непередбачувані наслідки. Скільки тоді один наркоман затягне нових жертв щорічно? 20, 30, 50?

І що тепер: якщо біля школи хтось побачить наркомана з героїном чи "ширкою", його не зможуть навіть затримати? І більше того, у випадку затримання він зможе подати на поліцію до суду?

Сьогодні відбувається дивна ситуація, як у задзеркаллі. Зазвичай, громадськість вимагає від держави лібералізації та послаблень у певних галузях, але наразі все з точністю до навпаки – МОЗ активно нав'язує суспільству легалізацію наркотиків.

Можливо, нова команда "реформаторів" вважає, що збільшення легальних норм зберігання героїну, кокаїну чи опію покращить здоров'я громадян та збільшить їм тривалість якісного і гідного життя?

Я вірю, що спільними зусиллями ми зможемо зупинити МОЗ та відстояти своє право на вільне та гідне життя без наркотиків.

Наразі триває збір підписів під депутатським запитом до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою вжити всіх заходів для недопущення внесення змін до наказу N188, вже понад 20 депутатів з різних фракцій підтримали мій протест.

Мої колеги також намагаються відстояти право українців на життя без наркотиків – депутат Андрій Немировський звернувся з відповідним депутатським зверненням до Генеральної прокурори. У відповіді Генпрокуратури зазначено, що запропоновані МОЗом розміри зберігання наркотиків не узгоджуються з тими, що розраховані на підставі наявної міжнародної практики, яка базується на визначеній добовій дозі за даними Міжнародного комітету з контролю за наркотиками ООН. Генпрокуратура не підтримує зміни, запропоновані МОЗ.

Отже, перед нами – звичайна недолуга спроба, прикриваючись знову таки, заклинаннями про "реформи", обманним шляхом протягнути рішення в інтересах наркомафії. Але ми цього не допустимо.

Закликаю всіх громадян висловити свій протест проти їхніх ініціатив, які сприятимуть поширенню наркоманії в Україні.

Корупція1205 Уряд реформ357 Aтака Путіна1145 Україна та Європа982 Річниця Майдану74
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter