18 червня 2018, 18:51

Українське відродження класичної музики

Сучасна молодь живе у віртуальному світі і не надто цікавиться класичною музикою. Проте саме така музика, написана геніальними композиторами, які без комп'ютерної допомоги чули одночасно поліфонію десятків інструментів і писали музику на живих струнах душі, змушує замислюватися, думати, відчувати, на відміну від багатьох сучасних пісень, які зникають так само швидко, як і з'явилися...

На моє переконання, одним з факторів втрати цікавості до класичної музики з боку молоді є консервативна форма її донесення до людей. Сучасна молодь – швидка, активна, стрімка і візуальна – вона вже не хоче ходити до філармонії, де атмосфера виглядає занадто сталою і консервативною.

Тому для повернення цікавості молодого покоління до класичної музики ми маємо змінити підходи та запропонувати нові формати. Так, як опера відродилася завдяки використанню нових технологій та появі нових жанрів на зразок рок-опер, так і класична музика у новій подачі має знову навернути до себе мільйони юних прихильників.

Саме тому я вирішила створити особливий фестиваль класичної музики, де під відкритим небом, під шелестіння листя, шум водоспаду і спів пташок, на галявині ландшафтного парку "Замку-музея Радомисль" найкращі піаністи України та сусідніх країн зможуть подарувати людям нові відчуття та нове прочитання творів геніального композитора Фридеріка Шопена.

Чому саме Шопен? Його музика, що лунала з розбитого роялю на Майдані у страшну зиму 2013-2014 року, стала для нас символом свободи, боротьби і перемоги, вона надихала нас і додавала сил у найбільш важкі моменти Революції Гідності. Слухаючи його твори, ми продовжуємо нашу боротьбу, щоб жертви, які приніс наш народ, були недаремними.

За чотири роки свого існування це свято гармонії природи і класичної музики стало надзвичайно популярним серед дипломатів іноземних країн, вітчизняних представників культури та мистецтва, політиків, творчої інтелігенції та молоді.

Цієї суботи та неділі – 23 та 24 червня – Фестиваль пройде вже уп'яте. Цього разу він обіцяє бути наймасштабнішим за статусом гостей та виконавців.

В історико-культурному комплексі "Замок-музей Радомисль" у ландшафтному парку на Острові закоханих перед поважними гостями виступлять як відомі віртуози, так і юні таланти – діти-піаністи з усієї України – Луцька, Краматорська, Вінниці, Харкова, Києва, Житомира.

Послухати геніальні вальси, полонези, сонати і ноктюрни приїдуть посли багатьох держав, політики, діячі культури та мистецства, спортсмени та журналісти.

У неформальній обстановці люди, яких об'єднує музика, зможуть поспілкуватися, обмінятися думками та поглядами, знайти шляхи порозуміння та зміцнити дружбу між країнами та народами.

Незмінним партнером фестивалю з 2014 року є Посольство Польщі – країни, яка народила геніального композитора Фридеріка Шопена і впродовж багатьох років залишається одним з найкращих друзів України у Європі.

Ще одним важливим партнером, без якого фестиваль би не зміг відбутися, є компанія In-Jazz YAMAHA, яка привозить і ставить на нашій зеленій галявині свої найкращі у світі роялі для виконання творів Шопена.

Цього року свято класичної музики обіцяє бути надзвичайним, сповненим приємних несподіванок. На випадок сюрпризів від природи у вигляді дощу – організаторами підготовлені дві криті локації прямо у Замку-музеї.

Запрошую всіх, хто захоплюється природою і класичною музикою, до історико-культурного комплексу "Замок Радомисль". Приєднуйтеся до свята та відчуйте неймовірні почуття, які виникають від поєднання творів Шопена з красою природи просто неба.

І так само, як завжди – п'ятий міжнародний фестиваль також буде благодійним. Кошти від продажу квитків підуть на підтримку родин тих, хто загинув, захищаючи Україну під час Революції Гідності та війни на Сході України.

Сподіваюся, що проведення таких фестивалів дозволить не тільки відкривати нові таланти та зближувати через музику країни та народи, але й долучати все більше сучасної молоді до справжнього мистецтва. Адже для побудови сильної, справедливої і розумної держави нам сьогодні так не вистачає справжніх, вартісних цінностей...

powered by lun.ua

Аристократична мода в осінньому Замку

Зазвичай наш традиційний фестиваль етнічної моди – етно-фешн-шоу "Аристократична Україна" проходить влітку. Цього разу він відбувся 25 вересня...

Нам – 10 років!

Сьогодні у історико-культурного комплексу "Замок-музей Радомисль" перший поважний ювілей. 30 вересня 2011 року після урочистого відкриття Замку він прийняв своїх перших відвідувачів...

30 років Незалежності: час віддавати борги

До 30-ї річниці Незалежності підходимо з чітким завданням для влади – не порушувати закони України та нашу Конституцію. Тобто – прийняти нарешті закон про обов'язкове державне медичне страхування і гарантувати своїм громадянам право на життя і здоров'я...

"Шопен-Фест": ми це зробили!

VII фестиваль "Музика Шопена просто неба" пролетів, як чудова мить і став надбанням історії. Єдиний в Україні, а тому унікальний фестиваль класичної музики на відкритому повітрі, котрий проходить уже сім років в Замку-музеі Радомисль, народився в Украіні з великою любов'ю і щороку в ньому бере участь дедалі більше гостей і виконавців...

''ШОПЕН-ФЕСТ'' ПОВЕРТАЄТЬСЯ!

Пандемія COVID-19 перекреслила багато планів. У тому числі тих, що стосувалися культурного життя України. Скасовувалися концерти, переносилися фестивалі...

Вперше в Украіні – Велика Гра найбільш таємничих лікарів

Коли люди говорять "патологоанатом", у них завмирає серце. Адже в уяві більшості з них саме ці лікарі проводять розтини померлих у моргах. Але мало хто знає, що в сучасній медицині патологоанатоми або патологи найчастіше займаються іншими речами...