Ольга Богомолець Народний депутат України, кандидат в президенти

101 млн, 7 місяців і три дитини-сироти: як МОЗ зрештою ''знайшло'' кошти на лікування важкохворих за кордоном

05 жовтня 2018, 10:23

Нарешті нам вдалося досягнути деяких позитивних результатів та змусити Міністерство охорони здоров'я зробити бодай щось на користь людей, а не навпаки.

101 мільйон гривень зрештою було перерозподілено та спрямовано на порятунок життя пацієнтів, тобто 30 важкохворих зможуть таки отримати лікування за кордоном, яке їм наразі вкрай необхідне.

Нагадаю, що вся ця епопея з приховуванням грошей МОЗ тривала майже 7 місяців. Ще у квітні я отримала відповідь від Міністерства фінансів на мій лист щодо залишку сотень мільйонів гривень на рахунках Міністерства охорони здоров'я, які ніяк не використовувались. Водночас з цим, ми мали величезну чергу з людей, яким терміново потрібна була медична допомога, отримати яку вони могли лише за кордоном. Тож ми спільно з головою правління Національного руху "За трансплантацію" Юрієм Андрєєвим та пацієнтами почали боротьбу.

За ці довгі 7 місяців протистояння з цинічними чиновниками деякі хворі, на жаль, померли. Під стінами МОЗ і досі стоїть намет родини Скрипових. Батько трьох дітей – Володимир – помер нещодавно, у вересні. Діти залишилися сиротами. Зайвий доказ того, що для цинічних чиновників життя людини нічого не варте.

Мене не перестає обурювати ставлення, яке демонструють чиновники МОЗ до простих українців. Весь цей час вони відверто брехали, що рішення про перерозподіл коштів необхідно виносити на голосування Верховної Ради. Мовляв, міністерство не має права самостійно ухвалювати відповідне рішення.

В останній новині на сайті МОЗ сказано, що грошей для лікування людей більше нема, а насправді знову обман, адже тією самою постановою МОЗ вирішило виписати своїй команді премії за "надскладну" роботу у розмірі 4,5 млн гривень. Уявіть, скільки за ці кошти можна було врятувати людей...

Премію молода команда виписала собі тоді, коли під стінами самого МОЗ понад 40 діб у наметах жили люди, у яких без необхідного лікування з кожним днем шансів вижити ставало все менше. Навіть зараз, попри похолодання, родичі хворих, на яких грошей знову "не вистачило", продовжують жити в цих наметах.

Відвертий саботаж допомоги людям та нарахування мільйонних премій керівництвом Міністерства охорони здоров'я викликає огиду і обурення. Згідно з офіційними даними, у МОЗ залишаються невикористаними до кінця цього року 900 млн. грн., а ще за даними Рахункової палати чиновники мають повернути 279 мільйонів гривень авансу, які у 2016 році перерахували міжнародним організаціям на закупівлю ліків. Ці гроші досі не використані. Проте їх теж ніхто не поспішає повертати. Мабуть, розраховують, що можна буде виписати собі ще одну премію у кілька десятків мільйонів.

Весь цей цинізм та знущання відбуваються на тлі заборгованості по зарплатах перед медиками, яка постійно зростає і наразі вже досягла понад 100 млн грн, зірваного постачання медикаментів, на яке було виділено 6 млрд з державного бюджету, та остаточного руйнування залишків системи охорони здоров'я, яке у МОЗ гордо іменують "реформами".

Здавалось би, уряд має негайно реагувати на проблемні питання і боротися за життя людей. Однак Прем'єр-міністр Володимир Гройсман робить зачарований вигляд та приховує правду, розповідаючи з екранів телевізорів, що начебто в країні все і так гаразд. Наче люди не бачать, що коїться навкруги! Через таку цинічну брехню та показне небажання впроваджувати обов'язкове медичне страхування і проводити справжні, дієві реформи, прірва і недовіра між владою і людьми тільки зростають. Єдиний шанс на виживання і метод порятунку людей – повна політична кастрація брехунів, псевдопатріотів, олігархів і корупціонерів, які, прикриваючись гаслом "реформ", нехтують найдорожчим – життям українців.

powered by lun.ua
Коментарі — 2
Mykola Stasiuk _ 05.10.2018 11:51
IP: 35.235.227.---
Коментар видалено автором блогу
Ростислав Гирин _ 05.10.2018 11:21
IP: 46.211.45.---
МОЗ перераспределил деньги и направил их, в том числе, на программу лечения за границей. Есть какие-то обоснованные причины приписывать это достижение не собственно министерству, а сторонним организациям, которые якобы его заставили?

Что касается 4,5 млн гривен на премии, то представлять сколько можно было спасти людей не нужно. Элементарная же математика: за 101 миллион лечим 30 человек, значит 4,5 млн – одного человека и еще миллион с небольшим остается.
Зеленський62 Україна та Європа1122 Корупція1413 Aтака Путіна1279 Свобода слова578
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter