Ольга Богомолець Народний депутат України, кандидат в президенти

Уроки Ічні

12 жовтня 2018, 09:35

Невідкладна поїздка в Ічнянський район Чернігівської області, де трапилася трагедія та вибухнув черговий військовий склад, змушує адекватну частину суспільства робити свої висновки. Чи зробить свої висновки держава і ті, хто нею зараз керують?

Першим та найголовнішим завданням моєї поїздки звичайно була боротьба з наслідками трагедії, а саме збереження життя і здоров'я людей, контроль доступу постраждалих до необхідної медичної допомоги, допомога територіальній громаді, психологічна підтримка та доставляння необхідної медичної гуманітарної допомоги постраждалим.

Окремо хочу подякувати відповідальним українським виробникам (ВБО "Благодійний фонд "Фармак",АТ "Київський вітамінний завод", ТОВ "ІнтерХім") за благодійну допомогу необхідними ліками, яку ми оперативно надали практично в кожний опорний евакуаційний пункт та місцеву лікарню, відповідно до кількісті евакуйованих.

Серед цивільного населення поранених та загиблих немає. Водночас, за попередніми даними, житло майже 1000 осіб пошкоджено або зруйновано.

Ці два факти свідчать про те, що евакуація людей з населених пунктів була проведена швидко, вчасно, ефективно, за що маємо подякувати всім службам територіальних громад, оперативному штабу та особисто його керівнику Свириденко Юлії Анатоліївні, виконувачу обов'язків голови обласної державної адміністрації, місцевій владі, всім медикам, освітянам, особовому складу ДСНС, СБУ, МВС та всім людям, які вночі вийшли на допомогу постраждалим. Було відкрито всі школи, садочки, лікарні, залучено додатковий транспорт. Всі організатори процесу евакуації з гордістю наголошували: знаєте, чому ми так гарно спрацювали? Тому що рік тому саме тут було проведено навчання з оперативного реагування на надзвичайну ситуацію та всі служби вже були злагоджені. Ми знали всі евакуаційні шляхи, всі маршрути, всі точки, куди вивозити людей і як це робити. І саме ця злагодженість в роботі служб дозволила обійтись без людських втрат серед цивільного населення.

На початку 2015 року я була ініціатором проведення таких навчань, і разом з усіма службами ми провели аналогічні навчання також в Київській і Миколаївській областях, що абсолютно не достатньо для гарантування безпеки стратегічних об'єктів і людей в Україні. Тому урок перший, який мав би бути зроблений Кабміном і нашою центральною владою, – це необхідність проведення навчань з реагування на надзвичайні ситуації в усіх районах і територіальних громадах, де розташовані небезпечні об'єкти – склади боєприпасів, хімікатів та нафтопереробних продуктів, заводи та інші об'єкти суспільної небезпеки.

З небезпечної зони за кілька годин було евакуйовано понад 12 тисяч місцевих жителів, в тому числі пацієнти ічнянської лікарні та всі пацієнти з обмеженими можливостями хоспісного відділення. До лікарень протягом наступної доби через погане самопочуття та отруєння димом звернулось майже 60 осіб, всім була надана необхідна допомога, були залучені психологи.

Однак у будь-якому разі наслідки цієї трагедії ще проявлять себе. Адже подібні випадки серйозно забруднюють довкілля і, як наслідок, можуть спричинити шкоду здоров'ю людей, які проживають на цій території.

Під час спілкування з сотнями постраждалих більшість людей обурювала відсутність своєчасної комунікації. Старші люди не розуміли, що відбувається. В перші кілька годин містяни та жителі найближчих сіл думали, що розпочалась війна, панікували, ховалися у підвалах, не могли зв'язатися зі своїми родичами, бо не мають мобільних телефонів, деякі родини ночували з дітьми на полях, у посадках тощо. Попри те, що місцева влада давала максимум інформації по телевізору, більшість місцевих мешканців не могли цього побачити, адже в цей час вже в паніці знаходилися на вулицях і починали виводити та вивозити дітей, батьків, родичів з обмеженими можливостями. Все це буде мати певні наслідки – психологічні проблеми і розлади, спровоковані інсульти, інфаркти, гіпертонічні кризи. Колись в давнину для системи попередження та оповіщення запалювали смолоскипи та вогнища, пізніше били у дзвони на церквах, коли дзвони поскидали з дзвіниць, почали бити в рейки, потім запрацювали гучномовці, а сьогодні запропонована система оповіщення СМС не є дієвою, адже сільське населення старшого віку не має таких засобів комунікації. Якщо ми хочемо збудувати реально сильну державу – у нас мусить існувати незалежна система вуличного оповіщення, тоді люди зможуть отримати сигнал про небезпеку, дізнатись, що мають робити, а що ні, як вони будуть евакуйовані – тоді не буде паніки та зайвих втрат. Урок другий, який має винести центральна влада – це розробити та запропонувати єдиний державний інструмент комунікації з людьми під час масової небезпеки.

Нагадаю, це вже шоста, і, на жаль, мабуть не остання пожежа на складах з боєприпасами за останні роки. Понад рік тому подібна надзвичайна подія трапилася у селі Калинівка Вінницької області – вибухнуло понад 100 тонн боєприпасів. До цього вибухали військові склади під Маріуполем. Більш як 20 тисяч осіб було евакуйовано під час вибухів на військових складах Харківщини. У 2015 році те ж саме коїлось на складах Луганщини, не можна не згадати і пожежу на нафтовому сховищі Київщини.

Але за попередні "проколи" – нищення державного стратегічно важливого та коштовного майна, на яке були витрачені сотні мільйонів, а, можливо, й мільярдів коштів платників податків, а також за кошти, які витрачаються потім на ліквідацію наслідків, – ні з одної особи з високих кабінетів погони "не злетіли". Нарікати на виконавців, при тому, що явище вже стало системним – керівництву вже має бути соромно. Проблема в організації роботи, доборі кадрів, професійності та відповідальності. І поки ми самі не навчимося нести відповідальність за нашу країну та нашу безпеку – ніяке НАТО нам не допоможе.

Вважаю, що сильна країна повинна гарантувати своїм громадянам безпеку та гідне життя. Якщо це не можуть зробити нинішні чиновники, то їх потрібно змінювати на інших, на професіоналів та патріотів, які у своїх вчинках керуються християнською мораллю.

З першочергових питань, які мають бути пріоритетними, важливо, щоб запрацювала ліквідаційна комісія, щоб всі ті, хто залишилися без житла, отримали гідні умови для проживання, щоб в усіх школах та садочках, які приймали велику кількість постраждалих, була проведена дезінфекція, щоб вони могли відновити звичайний режим роботи. І, звичайно, це питання має проконтролювати Прем'єр-міністр, бо за відсутності призначеного міністра охорони здоров'я – він особисто відповідає за роботу Міністерства охорони здоров'я.powered by lun.ua
Коментарі — 16
Сергей Мовчан _ 29.10.2018 23:10
IP: 35.235.227.---
Бабу Олю понесло...
Leonid Hrabovsky _ 29.10.2018 05:05
IP: 35.235.231.---
Індра:
Браво, добре прокоментували помилки!
Ніг Блек _ 16.10.2018 22:17
IP: 94.244.158.---
Vitaliy Borschyk:
Спочатку дайте визначення "нормальної медицини".
САНДРО _ 12.10.2018 12:53
IP: 176.115.101.---
Igor Kobbler:
Це я для Кобблера пишу

Далі.
3. В царині продажу ліків в европейстьких країнах є таке поняття як РЕІМБУРСАЦІЯ.
Тобто,держава визначає перелік життєво необхідних ліків для населення, визначає доступну ціну, а різницю між цією ціною та затратами постачальника йому компенсує.
Тому можна купити в Польщі чи Румунії такі ліки дешевше ніж вони вартують навіть у виробника.
Я сподіваюсь що Ви в змозі це зрозуміти.
А фарм. продукт це продукція високої технології та діючи речовини, які входять до брендових препаратів дуже дорого коштують.Хто хоче дешевше- тому до бабки -знахарки.

4, і насамкінець. Навіть, як Ви кажете, нікчемні ящики з вітамінами та дешевими ліками роздають населенню, то вони теж мають вартість, втілюють працю трударів, і щоб їх навіть привезти у село чи якесь місто треба і гроші, і пальне і транспорт.
Тому давайте, будь ласка з повагою до чужої праці

Якщо можете як дідусь Хотабич забезпечити все це лише волосинкою з бороди- будь ла
САНДРО _ 12.10.2018 12:40
IP: 176.115.101.---
Зазвичай не відповідаю особам з закритими профілями, але на цей раз зроблю ввиключення.
Може оператор ботомережі щось зрозуміє.

1.Богомолець не має ніякого відношення до міфічної фармамафії, тому до неї не може бути якісь закидів. А ось про Супрун ще можна поміркувати.

2.Контроль закупок ліків хай проводять усі кому заманеться, хоч міжнародні, хоч громадські, хоч експертні організац. А імпортувати повинні тількі професійні, обізнані на фармацевтику та на зовнішньоеконом.діяльність фірми.Інакше будемо отримувати не те що треба. та будемо борскатися в цій тематиці не один десяток років
перед тим як звинувачувати українські ліки Ви б попросилися на екскурсію чи на Дарницю, чи на Фармак, чи на Інтерхім, чи на Лбвівські, чи харквськи фірми, які виготовляють чудові, якісні, необхідні продукти. На імпортному обладненні, в умах високої чистоти та культури виробництва
А інфляція, підвищенні мін. заробітної плати зробили так, що й укр.і коштують вже по 300-900грн за упак.
Igor Kobbler _ 12.10.2018 11:52
IP: 194.44.160.---
фоткм з ящиками-це для бухгалтерії, що довезли? сміхота та й годі. так фотографуються волонтери, які привезли харчі в забитий дитячий будинок в африці
Igor Kobbler _ 12.10.2018 11:50
IP: 194.44.160.---
САНДРО:
фотки з коробками ліків суперові! безкоштовно! Ура? А які успіхи в політиці пониження цін на ліки, які в Україні дорожчі вдвічі втричі. ніж у сусідній Польщі? Що на це кажуть вельмишановні депутати і керівники і власники фармацевтичних фірм, які сидять на потоках, тут кинули пару ящиків ліків?
Чому оригінальний Плавікс-життєві ліки після інфаркту у Польщі в два з половиною рази дешевші? В Литві у три рази?
Звичайно. можна купувати українські зроблені з тальку, крейди і ще якоїсь хрені. Приймати до посиніння аж поки кров не застигне в жилах.
А чому пані ОЛЬГА проти контролю закупок ліків авторитетними міжнародними організаціями? Прищемила Супрун хвоста фармакомафії?
гонорар приймаю лише порошенками і тортпми рошен
САНДРО _ 12.10.2018 11:17
IP: 176.115.101.---
Дякую паны Ольго!
НЕ звертайте уваги на ці виверти проплачених ботів,у котрих закриі профілі у ФБ (за винятком Федір БоховчукVasyl MykhalchukСамков Михайло)

Головне, що люди отримали допомогу з медикаментів, увагу. та добре слово,
І вони вдячні за це.
А те що" Ах, злые языки страшнее пистолета!" еще Грибоедов говорил, тот который Александр Сергеевич
Індра _ 12.10.2018 11:10
IP: 94.76.81.---
МОВА: 1) Уроки Ічні -- по-українськи це так: Наука Ічні (в нашій мові нема слова "урок"); 2) хімія -- по-українски це хемія; 3) Кабмін -- по-українськи це Кабінет Міністрів; 4) склади боєприпасів -- по-українськи це зброярна (склад – такого слова нема в укр. мові, натомість є комора); 5) в паніці знаходилися на вулицях ---- по-українські це так: в паніці перебували на вулицях (знаходилися=знаходили себе – дієслово зворотної дії, калька з неструктурованої московської мови) і т.д.
Федір Боховчук _ 12.10.2018 11:07
IP: 35.235.227.---
Как же нам не хватало мнения коррупционера-косметолога по-поводу хранения боеприпасов
Ростислав Заплатинський _ 12.10.2018 10:59
IP: 213.174.0.---
коли ж ви закінчете з тою показухою людських проблемах???? Звісно в вас (принципово з маленької) їх немає... живете в розкоші...
Alex Biriukovych _ 12.10.2018 10:33
IP: 176.38.130.---
Виктор Волик:
Согласен на 100%
Vasyl Mykhalchuk _ 12.10.2018 10:27
IP: 188.247.103.---
Говорила, говорила про вибухи на складах, а закінчила уколом на адресу Супрун. Як у анекдоті про невістку.
Виктор Волик _ 12.10.2018 10:26
IP: 217.77.215.---
Тетя, занималась бы ты лучше своей мордомазкой.
Vitaliy Borschyk _ 12.10.2018 10:11
IP: 79.110.131.---
Якщо ти медик, то пиши про ліки і медицину, а про склади боєприпасів, напишуть інші спеціалісти. Краще скажіть коли в нас буде приватна чи страхова медицина нормальна?
Самков Михайло _ 12.10.2018 09:41
IP: 46.211.121.---
Зміна одних популістів на інших не має сенсу. Сильною державу потрібно створити, а не лише проголосити, як фактично пропонує автор.
Корупція1337 Зеленський21 Україна та Європа1086 Порошенко2 Свобода слова568
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Саша Дрік

За півроку Міноборони направило в правоохоронні органи 167 матеріалів на сотні мільйонів гривень

4
Олексій Братущак

Що не так з вимогою Зеленського зібрати позачергове засідання Ради

8
Михайло Жернаков

Громадські організації закликають Президента розблокувати судову реформу

2
Костянтин Матвієнко

Українська влада має вжити екстрених заходів безпеки в умовах розгортання прямого збройного протистояння Туреччини і Росії

20
Сергій Лямець

Засланные казачки, или Как экс-владелец "Дельта Банка" Николай Лагун пытается уйти от Джеймса Бонда

1
Володимир В’ятрович

Інформаційне роззброєння України.

10
Євген Бистрицький

ЗАПАХ ЛАЙНА

58
Олеся Яхно

О зависимости РФ жить чужой жизнью – жизнью Украины

9
Ігор Головань

НАБУ вдруге зобов'язали розслідувати записи "Трубу прорвало"

4
Олексій Братущак

''Дєдушка'' Зеленського. Що не так з Тігіпком?

32
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter