Ольга Богомолець Народний депутат України, кандидат в президенти

Україна стала найбільш олігархічною країною Європи

13 лютого 2019, 16:58

Олігархічна система, збудована "попередниками" і вдосконалена нинішньою владою, призвела до того, що по рівню концентрації коштів у руках кількох обраних – ми удвічі перегнали Росію і втричі – Польщу. І водночас український народ став найбіднішим народом Європи.

Так, за словами віце-президента Всесвітнього банку з питань Європи та Центральної Азії Сирілла Мюллера 3 найбагатших українці сконцентрували у свої руках 6% ВВП країни. І це – дуже оптимістичні оцінки.

Загалом, згідно з даними дослідження журналу "Фокус" спільно з інвестиційними компаніями, 100 найбагатших людей України володіють активами у 26 мільярдів доларів, що складає 1/3 сукупного держборгу країни або 68% бюджету на 2019 рік.

Але треба зауважити, що в ході дослідження оцінювалися лише офіційні декларації та активи без урахування тіньових схем, власної нерухомості та готівки. І тому ми сміливо можемо збільшувати ці цифри втричі.

Звідки взялися ці десятки мільярдів доларів у людей, які ще 25 років тому були звичайними громадянами, такими як усі? Звісно, вони їх не надрукували. Якщо в когось стало занадто багато грошей, то в когось їх не стало взагалі. Це – награбовані і вкрадені гроші в людей і держави за допомогою хитромудрих схем.

Це – наші мізерні зарплати, жебрацькі пенсії, розбиті дороги, це знищена економіка та соціальна сфера, це занепад медицини, освіти, науки, культури. І все це – заради збагачення кількох людей.

Для того, щоб народ не міг скинути це ярмо, створена ціла система контролю – політичного, економічного, юридичного та медійного.

Через своїх депутатів, міністрів та президентів вони проводять потрібні для них рішення, через підконтрольні суди – закривають нам рота, а через власні телеканали – обдурюють нас та відвертають нашу увагу від головних причин проблем у країні. А потім – купляють наші голоси на виборах і продовжують свій олігархічний шабаш.

Черговий шанс зламати цю систему Україна отримає в ході виборів, що наближаються. Так, приводів для оптимізму небагато, адже пропаганда з підконтрольних олігархам телеканалів добряче промиває мізки людям з тим, щоб вони знову обрали тих, хто нас обкрадав всі ці роки.

Але я все ж сподіваюся, що багато українців усвідомлюють: тільки змінивши політичні еліти та відсторонивши олігархів від влади ми зможемо, нарешті, відновити справедливість у країні та збудувати державу для людей, а не для купки обраних. Іншого шляху в нас немає, і ми ніколи не відродимо Україну, не скинувши олігархічного ярма.

powered by lun.ua
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter