Інна Богословська Український політик, кандидат в президенти

Держава проти громадян

15 серпня 2018, 13:53

Нещодавно сімдесятитисячне місто Новомосковськ залишилося без води на 8 діб через несвоєчасні фінансові розрахунки між місцевим та обласним комунальними підприємствами. За словами заступника мера Дніпра, 95% жителів Новомосковська сплачують за воду своєчасно. Натомість "Новомосковськ водоканал" віддавав постачальнику води менше половини цих платежів і накопичив таким чином борг у мільйони гривень. Бюрократи нічого не робили для вирішення проблеми, аж поки активна громада сформулювала порядок денний і змусила владу реагувати.

Більш жахлива ситуація склалася у Гвардійському та Черкаському – там близько десяти тисяч мешканців без води вже третій місяць поспіль. Катастрофічно зношений водопровід, і гроші, які потрібні на його ремонт, виглядають астрономічно для бюджету невеличких військових містечок. Після пікетування місцевої та обласної влади воду дали, але не всім, і лише 2 години на день. До 1 жовтня мають розробити проект, а до кінця року провести тендер на виконання робіт по капітальному ремонту водопроводу. Чому такого проекту немає досі – дуже актуальне питання.

Насправді такі ситуації для України є досить побутовими. Адже сучасна державна система працює вкрай неефективно...

2014 рік показав, що громадяни самостійно можуть впоратись з цілою купою

найскладніших функцій. Від держави суспільство вимагає лише невеликоі кількості твердих правил, однакових для всіх та визначеної спільної мети, до якої громадяни та держава прагнуть.

Збереження країни може бути такою метою. А посилення держави – ні.

Одразу декілька значних світових подій останніх років вказують на те, що світ знаходиться в пошуках нових "несистемних"моделей. Йдеться про боротьбу з диктатом бюрократії – цим дивним багаторічним явищем, яке "приватизувало" систему, як стародавні жреці "приватизували" право звертатися до богів.

Вихід Великобританії з ЄС – це боротьба британців з бюрократією Євросоюзу. Перемога Трампа на виборах в США – це запит американців на людину, що здатна мислити не бюрократичними процедурами, а якимись іншими, більш ефективними категоріями. Євромайдан в Україні також не був протестом проти якоїсь конкретної людини чи партії – це був протест проти застарілої бюрократичної системи, яка заважала людям жити.

Після Майдану Гідності до влади в країні прийшли ті, хто після Майдану 2004 року вже не зміг впоратися з завданням зміни базових правил в українському суспільстві. Люди, що опинилися у керма, були розгублені і не розуміли, які рішення треба приймати. Тоді роль керманича на себе взяло громадянське суспільство. І державна бюрократія змушена була почати працювати в межах порядку денного, який суспільство формувало "на ходу".

З'явилися "Дніпро 1", ДУК ПС та інші добробати – і стало зрозуміло, що просто так віддати шматок території країни, на якому мешкають наші люди, не вийде. Влада змушена була боротися з зовнішнім агресором.

З'явилися волонтери – і всі побачили, що "програти" війну, виправдовуючись нестачею коштів чи фахівців, теж не вийде. Влада почала реформувати сектор національної безпеки та оборони.

Реформа поліції, початок реформування медицини – це все відповідь на громадський тиск і громадські ініціативи. Люди вимагають – держава відповідає. Тобто народ сам, без усіляких складних бюрократичних процедур здатен формувати життєздатні системи і конструкції. Більш ефективні, ніж ті, що так вперто захищають чиновники.

Світ занадто швидко змінюється. Нові "проблемні явища" з'являються в найнеочікуваніших місцях і вимагають миттєвого вирішення. На таке існуюча бюрократична система не здатна. "Євробляхи" – чудовий тому приклад. Люди швидше за державу розробили варіанти вирішення проблеми і активно пропонують їх чиновникам – але ті вперто ховаються за процедурами.

Тобто в Україні нарешті з'явилося громадянське суспільство. І йому не треба пропонувати якісь нові курси. Йому не потрібні "ефективні менеджери" та "міцні господарники". Такі фахівці потрібні на рівні місцевого самоврядування. На рівні ж президента має стати людина, що має тверду волю та самовідданість, щоб створити державу, що не буде заважати громадянам жити, заробляти, розвиватись. І головне: створити такі інструменти зворотного зв'язку з громадянським суспільством, щоб державна влада працювала в інтересах громадян та слугувала ім.

Що справді потрібно – щоб держава перестала заважати. Громадянське суспільство само здатне формувати курс і ефективно керувати процесом. За цим – майбутнє.

powered by lun.ua
Коментарі — 11
Володимир Руденко _ 21.08.2018 14:28
IP: 193.34.92.---
Мысль правильная, но не указано ни одной причины по которой существующая бюрократия отдаст свою власть, ресурсы, влияние простому человеку. Если бы Украину населяли 40 000 000 свободных граждан со своими индивидуальными способностями, возможностями, желаниями и общими национальными ценностями они бы нашли способ эффективного взаимодействия между собой. Но в действительности треть населения которая имеет возможность и желание жить, зарабатывать и развиваться постоянно облагается поборами со стороны сложившейся системы государственного рэкета и ничего не может ей противопоставить. По моему мнению всю политическую, законодательную, экономическую систему нужно изменить (включая Конституцию) поставив во главу угла жизнь, права, обязанности,интересы отдельного человека. Ещё раз акцентирую – не нации, не власти, не партии, не социальных групп, а ИНТЕРЕСЫ ЧЕЛОВЕКА. И тогда всё станет на свои места: новая система в своём фундаменте не позволит бюрократу унижать человека.
Александр 1 _ 18.08.2018 09:39
IP: 188.163.12.---
Остап Шило:
На моєму боці- свідчення 4 (чотирьох) всесвітньо відомих вчених-істориків...
Немає ніяких свідчень "всесвітнє відомих вчених". Вони не виступали у суді під присягою як свідки по справі.

Є посилання одного брехуна (до речі не вченого, а журналіста) Коена на бездоказове ствердження іншого брехуна Макбрайта та на одного літератора (історика-аматора) Царинника – всі "дослідники" Голокоста. А також є посилення ще одного брехуна (вас) на перших трьох.

Це дуже жалюгідне явище дивитись як, начебто, професійний адвокат виявляється абсолютно безпорадним в елементарній справі наведення доказів/фактів.
Александр 1 _ 17.08.2018 22:32
IP: 188.163.12.---
Остап Шило:
Там де порядна людина дискутує з допомогою АРГУМЕНТІВ...
ЧОТИРИ ВІДОМИХ ЗАХІДНИХ ВЧЕНИХ...
Там де один брехун посилається на іншого брехуна (замість наведення фактів), там дійсно немає порядності. Тобто, ви самі собі надали точну характеристику: непорядна людина.

Я спіймав вас на брехні по відношенню до Володимира В'ятровича, ткнув носом де кілька разів – у вас немає жодного факту. Тож не треба продовжувати цей цирк з "відомими західними вченими". Просто достатньо вибачитись за наклеп на порядну людину і стулити пельку.
Александр 1 _ 17.08.2018 15:07
IP: 188.163.12.---
Остап Шило:
...Я свою точку зору на Вятровича обгрунтував думками 4 (чотирьох) західних вчених, ...
Не правда. Було заявлено: "Розумію Вятровича – після того, як він капітально почистив усі архіви...". Це звинувачення підле, нахабне і бездоказове. Потім були з вашого боку жалюгідні намагання виправдатись думкою журналіста Коена, який сам посилається на думку професійного хуцпіста Макбрайта, який заробляє собі на життя на Холокості. Потім ви спробували прикритись ще двома "авторитетами", відомими критиками українського національно-визвольного руху. І жодної спроби довести своє ствердження фактами. Тобто, Ви здійснили злочин. Саме про це я написав.

Більш того, ви здійснили ще один злочин, розпалюючи ненависть до галичан. Як би я був прокурором РФ, то вважав би, що на дві "двушечкі" ви вже на-балувались.
Александр 1 _ 16.08.2018 17:51
IP: 188.163.12.---
Остап Шило:
Ваши дописи все більше нагадують приховані доноси, що були так розповсюджені у науковому середовищі у 1937-38 рр. І гадаю, це не випадково – підсвідомість, просякнута тоталітарним світоглядом грає, наче риба перед дощем...:))
В загалі то за таке розпалювання міжнаціональної ворожнечі, яке робите ви, та ще й під час війни треба було б відповідати хоча б по законам Путіна. Як і за брехню відносно В'ятровича. Тобто, свобода слова не означає свободи безкарного наклепу на чесну порядну людину, яка несе на собі важкий тягар відповідальності за відродження української нації.
Александр 1 _ 16.08.2018 15:49
IP: 188.163.12.---
Остап Шило:
Александр 1 _ До речі, карпатські команчі, як ото Ви, цілком подібні аризонським команчам, бо а) не здатні ужитися з жодним іншим народом. В принципі. б) Власну цивілізаційну відсталість намагаються компенсувати люттю, жорстокістю, згуртованістю, підкоренням "провідникам", небажанням думати взагалі та аналізувати зокрема...в) Розуміючи власну нездатність піднятися до рівня цивілізованих сусідів, намагаються зкинути їх до власного рівня. Чим і займається наша цензура...г) Власну цікавість дуже перебільшують – не може людина постійно дивитися на мавп у зоосаді, хоча спочатку воно точно цікаво...
В Росії за такий допис ви б вже отримали "двушечку".
Дякуйте Богові, що живете в незалежної і вільній Україні, створеною значною мірою саме завдяки галичанам, які найбільшою мірою зберегли українську ідентичність і волю до свободи.
Александр 1 _ 16.08.2018 14:27
IP: 188.163.12.---
Остап Шило:
...фірмова бандерівська лють до інакшодумців, інакшовірців, інакшоплемінників,,,,
З такими, як ви, інакшоплемінниками мені нецікаво, тому що бачу вас наскрізь і відмінно розумію.
Слава Україні!
Александр 1 _ 16.08.2018 12:59
IP: 188.163.12.---
Остап Шило:
А як можно, пане Александре створити громадянське суспільство у державі, одна частка населення якого захлинається від ненавісті до іншої?...
Створимо, навіть не майте сумніву. Головне, щоб такі, як ви, колабораціоністи (п'ята колона) нам не заважали.
Микола Котляр _ 15.08.2018 23:59
IP: 188.190.249.---
Шановна, пані Інна! Так, як скоро вибори, то ви знову "спливли". Годі вже!!! Ми вже вас наслухались і начитались! Кому ви служите на цей раз???
Mark Orel _ 15.08.2018 20:09
IP: 35.235.227.---
Да, гражданское общество в Украине появилось и начало влиять на власть. Только вот кто где тот кандидат в президенты, про которого можно сказать, что он "має тверду волю та самовідданість, щоб створити державу, що не буде заважати громадянам жити, заробляти, розвиватись."?
Александр 1 _ 15.08.2018 18:12
IP: 188.163.12.---
Це великий комплемент владі? Люди вимагають – влада робить. Ідеально, але не зовсім так. Час вимагає – влада робить, як може і як дозволяють обставини. Підтримка з боку людей, звісно, дуже важлива.

І камінь у бік Юлії Тимошенко? (Не потрібні ніякі "нові курси"). Тут я погоджуюсь: нові курси – це просто новий обман. Головне створювати громадянське суспільство, як найбільш ефективний механізм боротьби з корупцією. Як умова швидкого розвитку країни. Хочеш добре жити, бери на себе відповідальність.
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter