Денис Богуш Політтехнолог, експерт в сфері стратегічних комунікацій

Нові стратегічні партнери України: Індія, Китай, Японія, Бразилія

23 червня 2008, 11:23

Шлях до Євросоюзу, до НАТО, відносини з Росією – це в останній час, в галузі зовнішніх відносин, теми постійних дискусій в нашій країні.

Керівництво держави та українська політична "еліта" в проміжках між внутрішніми війнами один з одним періодично аргументують свою позицію проросійськими, антиросійськими, проєвропейськими, пронатовськими або антинатовськими інтересами України.На мою думку, потрібно звернути увагу на інші напрямки в зовнішній політиці, економічних відносинах і стратегічно підійти до цієї теми.

Якщо порівняти ріст економіки, інновацій, інвестицій, технологій в країнах Європи та Росії з однієї сторони та Китаю, Індії, Японії і Бразилії з іншої – виникає зовсім нова картина майбутніх світових лідерів. Те, що роблять останні для свого шаленого розвитку, має бути дуже цікаво для молодої держави Україна.

Якщо замислитись, що потрібно для стратегії розвитку України в зовнішніх пріоритетах – так це переключити увагу українського суспільства від старих штампів: "Росія або Європа", "НАТО – антиНАТО" до нових підходів до стосунків з майбутніми світовими лідерами.

Є держави, яким цікава Україна, але мають бути держави, які цікаві для України. Це можна побачити на показниках прямих іноземних інвестицій. Найбільше інвестують в Україну – Німеччина, Кіпр, Нідерланди, Австрія, Велика Британія. До речі, Росія і США, не так вже і багато вкладають в економіку України. Хто з цих країн зацікавлений, щоб Україна шалено розвивалась та мала надсучасні технології? Правильно – ніхто. Україна ім потрібна як маловпливова, малорозвинута, безпечна, неконкурентноздатна держава, яка може бути ринком для збуту товарів з однієї сторони, та країни дешевої сировини, робочої сили з іншої. Я вже не говорю про звалище застарілої техніки та різних відходів.

Україну повинні цікавити перспективні країни. Якщо зараз почати вивчати досвід та налагоджувати тісніші контакти з Китаєм, Індією, Бразилією, Японією, можна ще встигнути в світовий потяг розвитку. До речі, перелік не закінчується переліченими країнами. У всіх країн можна брати, те, що потрібно Україні. Наприклад, Японія – надсучасні технології, Індія – розвиток технопарків, Бразилія – аграрні технології тощо. Це має бути елементами стратегії розвитку і стратегії національних інтересів України.

А так Україна інвестує в Кіпр, Кіпр інвестує в Україну. Гроші ходять по колу.

В країні ходять з прапорцями та кульками "НАТО – ні!", Європа каже – "заждіть, не готові", відносини з Росією обмежуються Севастополем та цінами на газ.

Щоб ми так і не залишились в театрі абсурду та становищі "цирк поїхав, а клоуни залишились"...

Ще статті:

Стратегічний пакет для України

Майбутнє іміджу України

powered by lun.ua
Коментарі — 24
dieMeinung _ 19.07.2008 03:37
IP: 85.176.46.---
___ sevryuk,
Безработній,
Петер_Харьков:

100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dieMeinung _ 19.07.2008 03:25
IP: 85.176.46.---
Я ризикну одну дуже просту, але прозору АБВГД-істину: Україна потрібна Європі, АЛЕ Україна ПОЗА НАТО! Ми, нажаль, географічно, знаходимось не в Балтиці. Скільки коштує НАТО Польщі в ЄС! Дуже дорого! Польщі це коштує втрату стратегічної налагодженої співпраці з Німеччиною! ПДЧ – це інша річ. Нехай росіяни опускають самі себе, забороняючи Україні ПДЧ. Але нехай офіційна Україна поставить на ПДЧ крапку, і ця крапка має бути дуже жирною, щоб зрозумілою в ЄС.

Шановний політтехнолог, не відволікайте народ своїми штучками від "насущного". Вони їздять на заробітки або в Польщу, Італію та таке інше, або, власне, до Росії. А Японія чи Індія – це рейдерськи-бізнесове та піарівське. Воно присутнє, але на другому плані, так як Єгипет був десятиліттями стратегічним партнером Польщі, про що не знає сьогодні жодний пересічний поляк.

Китай – це окремий випадок. Тут тема, знову ж таки, економічна. Тому що пересічний китаєць полюбляє співати російську Катюшу, Калінку та гімн радянського Союзу.
ПетроПетрович _ 29.06.2008 23:47
IP: 92.113.0.---
Дуже правильна думка!Дозволю собі уточнити,що Україні потрібні не просто співпраця,особливо з Японією та Китаєм,а довгострокові договори з цими країнами про взаємодопомогу у випадку початку воєнних дій проти наших країн інших держав...
katrinethegreat _ 25.06.2008 11:42
IP: 91.124.131.---
Статья по-моему бред какой-то

Україну повинні цікавити перспективні країни. Якщо зараз почати вивчати досвід та налагоджувати тісніші контакти з Китаєм, Індією, Бразилією, Японією, можна ще встигнути в світовий потяг розвитку.
Ладно ещё с Японией,но Китаєм, Індією, Бразилією?!?!?
Флинт _ 24.06.2008 19:58
IP: 217.87.58.---
Уважаемый Денис. Наши производители, в частности металлурги, добивают Промышленное наследие СССР. Сколько было введено доменных печей, прокатных станов, коксовых батарей? Одна, кажется. У меня впечатление, что "хозяева" заводов мечтают стать хозяевами Челси или Яхты длиной 500 метров, но не инвестировать в новые технологии. Добьют до ручки наследие советских времен, а дальше... И это настроение идет с самого верху, от президента и его свиты. Трава буде, конечно, расти и дальше, но это будет полынь.
gard _ 24.06.2008 17:04
IP: 92.113.33.---
Юрик. Как осколок империи Украина может учиться у чисто иммигранского сверхгосударства Америки? Вы никогда не будете ТАК жить! А пока Вы учитесь. Братья азиаты возмуть мир в свои руки и просто сотрут Вас резинкой с карты.
sevryuk _ 24.06.2008 16:04
IP: 213.130.25.---
У справі партнерства з новими світовими лідерами другого плану (Китаєм, Індією, Бразилією) Україна має потужнішого за себе конкурента – Росію. Гра в "багатополярний світ", мережевий світ регіональних лідерів – це російська гра, Україна не має шансів у цій грі переграти Росію. Співробітництво – так, але як основа стретегії – ні.
ЮРКО_НЕРОЗУМНИЙ _ 23.06.2008 20:53
IP: 77.121.157.---
Автор нічого не пише, що УкраЇна за волею своЇх керіників (Кравчук,Кучма і Ющенко), котрі не радились зі своЇм народом, на жаль, обрала латиноамериканський шлях свого розвитку (характерна ознака -концентрація основних богатств країни у невеличкої купки заможних і сверхзаможних людей-олігархів,кволого малого і середнього бізнесу,подавляючої більшості малозаможної і незаможної частки населення при всесильной ніким не контроліруемой владі бюрократії і залежной судовой – а тому і продажной гілці влади). А це в свою чергу породжуе зневіру і апатію у людей, а ніяк не творчий ентузіазм у більшості населення, а останне і є базісом єкономічного прішвидшенного розвітку суспільства, його прогресу. Мене завжди дивує, що та частина української інтелігенції, котра прихильна до нині діючого президента, не може прозріти і стати на сторону блоку "Батьківщини", ПРП і СДП. Це єдина на сьогодні сила, що пропонує європейську модель розвітку України, ту – яку обрали для себе країни Балтії. І розкол країни (політичний) проходит не по смузі Схід – Захід, а – виключно за шляхом розвітку, тому і становітся зрозумілим намагання поеднати в "широкої коаліції" і ПР і блок Литвина і значну частину заможних і сверхзаможних фігурантів НУ, що очолює Презідент.
А з якими країнами будувати тісні стосунки не суть важливо, головне, щоб це відповідало національним інтересам, а вони (інтереси) в сучасному світі не є константою.
Андрей-с-Востока _ 23.06.2008 20:50
IP: 92.112.223.---
23.06.2008 16:37___ Ten
Технологическая разведка у нас конечно практически не работает, но я, если честно, не совсем понимаю как она может работать.
А зачем нам технологическая разведка? У нас ещё не используются даже те технологии, которые уже давно раскрыты и используются в других странах. Речь идёт об элементарной модернизации оборудования.
Yuri_D _ 23.06.2008 20:43
IP: 91.124.110.---
Вчитися, і не технологіям (це прийшло б само собою), а організації системи функціонування демократичного суспільства, все ж таки краще у найкращих вчителів, а не учнів, нехай і успішних. Це все ж таки в першу чергу США, в меншому ступені – Європейські розвинені країни, ще в меншому – Японія (не люблю слово "менталітет", але різниця всеж таки занадто велика). Знову ж таки – чому Індія, червоний Китай (де середній рівень далеко не такий вражаючий), а не Тайвань? І взагалі, чому в України – десь чув – біля 50!!! офіційно оголошених стратегічних партнерів, причому абсолютно полярних в цивілізаційному плані?
darvan _ 23.06.2008 19:02
IP: 91.124.23.---
і все таки головні партнери не там
gard _ 23.06.2008 17:09
IP: 92.113.81.---
Еще в 90-х когда я говорил, что будущее Украины в Юг-Восточной Азии и Латинской Америке собеседники крутили у виска. До сих пор не доходит. А время упущено навсегда! Увы. Одно слово – холопы с Окраины.
Ten _ 23.06.2008 16:37
IP: 91.124.226.---
Я конечно согласен с автором, что мы мало уделяем внимания отношений с Китаем,Индией,Бразилией. Но это не значит, что этим можно заменить отношиния с ЕС, США, или РФ. Это разные процессы и не надо мешать котлеты и мух в одну кучу! Технологическая разведка у нас конечно практически не работает, но я, если честно, не совсем понимаю как она может работать. Т.е. государство в лице СВР должно добывать сведенья для частных корпораций? Да, так сейчас действет РФ и Китай, но только не в интересах частных корпораций, а в интересах гос. корпораций. Но у них другая модель развития, государственный капитализм. А то, что нас нигде не хотят видеть сильными, богатыми и независмыми так это факт известный, никто себя не обманывает. Только мы сами сможем добится того что хотим, никто нам ничего не подарит ни ЕС, ни США, ни РФ, ни Китай, ни Бразилия, ни Индия, ни Япония!
профи _ 23.06.2008 16:06
IP: 77.122.133.---
еще США и Финляндия
профи _ 23.06.2008 16:05
IP: 77.122.133.---
Если так размышлять, то технологии Кореи, Сингапура, Тайваня нам тоже совсем не помешают.
Но что делать, если правящая элита так далеко не смотрит...
Денис Богуш _ 23.06.2008 15:49
IP: 77.122.133.---
Vlad_iz_Kharkova

В том то и дело, что нам должно быть дело до тех технологий, которые эти страны используют для того чтобы так стремительно развиваться. Ясное дело, что им до нас нет дела. Мы активно должны работать в этих направлениях. Искать эти технологии, может с помошью разведки в том числе)))
А с соседями – Россией, Польшей, Белоруссией, Словакией, Венгрией, Турцией и т.д. дружить и поддерживать всякое сотрудничество.
Речь идет о технологиях, за счет которых Украина будет развиваться. Кстати, инвестиции – работают только тогда, когда в проектах заложен высокий процент инновационных технологий.
Деньги могут быть откуда угодно (Кипр, Германия, Австрия) но технологии из Японии, Индии и т.д. Какая-то часть инноваций в Украине есть, но это должны быть современные разработки. Спросите любого научного работника – делится ли Россия своими технологиями в русско-украинских проектах?
лоліта _ 23.06.2008 15:19
IP: 217.24.165.---
"Найбільше інвестують в Україну – Німеччина, Кіпр, Нідерланди, Австрія, Велика Британія. До речі, Росія і США, не так вже і багато вкладають в економіку України."

А автор часом не зі статистики взяв ці данні?!:-)))

В мене ця "форма брехні" викликає сумнів. В Кіпрі зареєстровано маса офшорних компаній наших і російських співвідчизників (колишніх). Те ж можна сказати про Австрію, Англію і Німеччину... У всякому випадку, ті компанії, що належать Ахметову, Коломойському, Пінчуку, Абрамовичу, Березовському теж мають "прописку" у цих цивілізованих країнах. То ж як це позиціонувати – як інвестиції цих країн? Ци може, вірніше сказати, володарів цих компаній, які таким чином, всього навсього, повертають "очищенні" від податків кошти в місце свого перебування (інтересів, бізнесу...)?!
Vlad_iz_Kharkova _ 23.06.2008 14:26
IP: 195.26.93.---
Автор подменяет понятия. Бразилии, если по методике смотреть, вообще нет дела никакого до Украины. Но так получилось, что мы живем в Европе, а не в Латинской Америке. Поэтому смотреть надо на соседей. Никто не будетмешать Украине становиться высокоразвитым государством, ни Германия, ни Англия. И Китай с Бразилией не будут помогать. Только сами, если будем смотреть по сторонам и брать положительные примеры. Не технологии, в первую очередь, их должны брать субъекты бизнеса. А примеры организации жизни, внутренних отношений. А вот для этого НАТО очень удобно. ЧТобы примеры видеть не со стороны, а изнутри.
Peter_kharkiv _ 23.06.2008 13:48
IP: 145.62.32.---
kstati naschet otnoshenij s Rossiej avtor lukavit, on bez somneniya znaet, chto ee vlianie na protsessy v Ukraine sovsem ne ogranichevaetsya flotom i gazom... Privedennye primery – lish' dva (effektivnyh) rychaga iz ochen' bogatogo arsenala sredstv, kotorymi nash severnyj sosed pol'zuetsya dlya shantazha i postepennogo dostizheniya svoih geopoliticheskh tselej...
Peter_kharkiv _ 23.06.2008 13:43
IP: 145.62.32.---
V tom, chto sil'naya Ukraina nikomu krome samih ukraintsev ne nuzhna – eto soversenno verno. A vot otveta na vopros chem Ukraina mozhet zainteresovat' perechislennyh potenchial'nyh partnerov – neponyatno. I zachem im pomogat' Ukraine? Na samom dele, eti strany (krome Yaponii) – nashi pervejsjie konkurenty v bor'be za inostrannye investichie i tehnologii, a sami oni v nas vkladyvat' ne budut, poskol'ku zainteresovany v razvitii svoej sobstvennoj ekonomiki.
Peter_kharkiv _ 23.06.2008 13:33
IP: 145.62.32.---
Avtor vse sil'no uproshchaet
Безработный _ 23.06.2008 12:28
IP: 77.121.13.---
Индия, Китай – поскорее вылетай...
профи _ 23.06.2008 12:14
IP: 77.122.133.---
даааа... очень свежая и оригинальная идея!
думаю, руководство страны так стратегически не думает...
а надо бы.
автору – респект!
Хархама _ 23.06.2008 11:55
IP: 194.63.142.---
Почитал статью и подумал, разве Украина не является куском развалившейся империи, который принял международную субъектность исключительно ради того, чтобы быть инкорпорированным в дургую империю? Если это так, то автору уже не о чем беспокоится.
Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291 Корупція1443 Зеленський75 Мовне питання189
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter