11 березня 2010, 14:48

Імідж України: можливі перемоги і поразки

Спробую на тлі політичних баталій поговорити про стратегічні речі. Про імідж України з точки зору перемог і поразок.

Про стан з міжнародним іміджем України вже багато говорилося, писалося, приймалися державні і бюджетні програми (навіть виділялися якісь кошти ), а за багатьма показниками імідж нашої країни погіршується. Туристичні потоки в Україну знижуються, інвестиційні рейтинги погіршуються і, відповідно, ці потоки знижуються. Посилюється процес імміграції в інші країни та виїзд на заробітки.

Конкуренція під час світової кризи росте, 200 країн все більше конкурують не тільки за ресурси, ринки, кадри, а і за увагу, повагу, відомість в сучасному світі.

В епоху інформаційних та постінформаційних технологій нематеріальні активи, знання, іміджі і бренди легко конвертуються в туристичні і інвестиційні потоки в країни (навіть в міста). Тому і країни вкладають мільярди доларів (США-1,5 млрд, Китай – 6 млрд.) в подібні іміджеві програми.

Для України це питання вкрай важливе останні роки. Як покращити цей стан?

По-перше, знаючи реальний стан з міжнародним іміджем України в різних країнах (дослідження) – необхідно уявити ідеальну картину, або те, як ми бажаємо виглядати на міжнародній арені. На жаль, в різних країнах настільки викривлено сприймають Україну, з такою кількістю негативних стереотипів, що найкращою стратегією було б, спочатку, донести реальний образ, як бачимо його ми. І це не є простим завданням, навіть при спланованій професійній діяльності на протязі 5 років.По-друге, треба вважати що найбільше впливає на імідж і позиціонування держави. Найбільше впливають – перемоги і поразки на міжнародній арені (!). Тобто в рік є близько 10-20 міжнародних "знакових" подій (конкурси, змагання, виставки, військові події, олімпіади, презентації проривних технологій, тощо) в яких змагаються провідні країни. І до переможців – найбільший фокус уваги міжнародного співтовариства.

Наприклад, олімпіада, – всі говорять про переможців (перші три місця), десь 10 перших місць в світових рейтингах – це учасники, які могли бути переможцями, а інші – лузери. А якщо країни немає в таблиці вище 10 місця – немає в увазі світового співтовариства. Про переможців пише світова преса, обговорюється першість спортсменів і першість країни.

.

Спробуємо проаналізувати декілька найближчих міжнародних подій з цієї точки зору.

Зимова олімпіада у Ванкувері 2010 Офіційний сайт олімпіади0-0-0. Повна поразка України. Команда країни приймала участь – і не здобула жодної медалі.

Поїздка Януковича в Брюссель

Зустрічі на найвищому рівні в Європі. Зустрічі з президентом ЄС Германом Ван Ромпеєм, президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, президентом Європарламенту Єжи Бузеком та Верховним представником із закордонних справ і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон. Можна назвати перемогою – авансом (плюс). Але частина обговорення про цей візит в міжнародній пресі – "ляпи" Януковича (мінус).

Поїздка Януковича в Москву

Зустрічі на найвищому рівні з Президентом РФ Дмитром Медведєвим та Прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним. (Віктора Ющенка так не приймали).Поки перемога-аванс покращення україно-російських відносин (плюс). Але яка ціна буде покращення цих відносин? Які перемоги Януковича будуть в відстоюванні українських національних інтересів?

Євробачення 2010 (травень, Норвегія) Офіційний сайт

Чи зможемо ми перемогти на Євробаченні в цьому році в Норвегії? Нагадаю, що в цьому році будуть змагатись 39 країн в прямому ефірі Європи.

Тільки факти:

Представника України, Василя Лазаровича на "Євробачення-2010" обрали без глядацького голосування."Було вирішено, щоб не створювати ажіотажу довкола конкурсу "Євробачення", обрати представника шляхом внутрішнього голосування", – пояснив президент Національної телекомпанії України Василь Ілащук".

"Музичний директор НТКУ Олена Загороднюк абсолютно конкретно визнає, що Вася і не був найкращим претендентом на "Євробачення-2010". "Ні, не найкращим, просто перевага була надана йому. Тому що декілька років поспіль це були у нас дівчата. Але ж є ще й співаючі чоловіки. І взагалі вони ще є у світі. Треба ж про це нагадати".

Поживемо-побачимо.

ЕКСПО 2010 в Китаї (травень, Шанхай) Офіційний сайт

Чи зможемо м перемогти і бути найкращими на цій міжнародній виставці?

ЕКСПО-2010 – це 70 мільйонів відвідувачів, з всіх країн світу і 200 міжнародних учасників. Ця виставка – найкраща можливість вигідно позиціонувати Україну в світі.

Тема ЕКСПО-2010 "Найкраще місто – найкраще життя" і презентаціями моделей моделей міст та гармонійного міського життя від різних країн світу.

Презентація досвіду розвитку міст, з передовими ідеями, новими підходами до місць перебування людини, способу життя і праці в новому часі.

До речі, як Росія готується до цієї виставкиУкраїнський павільон (Дякую – KVolodymyr)

Офіційний сайт України на ЕКСПО 2010

.

ЄВРО 2012 (Україна – Польща) Офіційний сайт

Хочу бути переконаним, що Україна зможе:

По-перше, достойно провести цей чемпіонат, на який в Україну, по прогнозам, приїдуть 400 000 вболівальників.

По-друге, мати від проведення цієї події користь у вигляді туристичних і інвестиційних потоків.Тут поки що все в наших руках.

Чи можливо приймати бюджет країни без програми Уряду?

Сьогоднішня ситуація з Державним бюджетом України показує що у країни немає стратегії. Тільки на рік і тільки у вигляді бюджету. Це не новина, адже Уряд Дениса Шмигаля давно працює без власної програми...

Вірусна загроза 2022

Коли розпочалася паніка у зв'язку з розповсюдженням нового вірусу по планеті в кінці 2019 на початку 2020 року, багато хто подумав, що це сезонний вірус по типу "пташиного або свинячого грипу", або навіть, простого грипу і за пару місяців він сам зникне без допомоги вакцин і різних карантинів...

ЧИ МОЖЛИВИЙ НОВИЙ ПОЛІТИЧНИЙ ПРОЕКТ В УКРАЇНІ?

Вибори – це стратегічна гра, але дуже різна для всіх, хто приймає участь. Одні вирішують і стратегічно контролюють процес, а інші – тільки споглядають, і не все бачать...

УКРАЇНА-2020: ВІДСУТНІСТЬ ЛОГІКИ

Україна вже більше ніж півтора року живе з новим президентом і новою владою. Президентом, який "із простого вчителя став Президентом", депутатів, які пишалися тим, що вони не були в політиці, державному управлінні і не мають досвіду...

ДЕНЬ ДИСКРЕДИТАЦІЇ ГІДНОСТІ

Сьогодні в Росії вже святкують проведення вдалої інформаціонної спецоперації по дискредитації Майдану Гідності і гордості українців за подвиг Небесної сотні...

ШОУ РОЗСЛІДУВАННЯ

Прийшли часи коли розслідування кримінальних справ проводять як шоу, з великим екраном, спікерами для телевізору і суд не має значення... І Президент України до суду (!) зовсім не тисне на слідство (!)...