11 березня 2010, 14:48

Імідж України: можливі перемоги і поразки

Спробую на тлі політичних баталій поговорити про стратегічні речі. Про імідж України з точки зору перемог і поразок.

Про стан з міжнародним іміджем України вже багато говорилося, писалося, приймалися державні і бюджетні програми (навіть виділялися якісь кошти ), а за багатьма показниками імідж нашої країни погіршується. Туристичні потоки в Україну знижуються, інвестиційні рейтинги погіршуються і, відповідно, ці потоки знижуються. Посилюється процес імміграції в інші країни та виїзд на заробітки.

Конкуренція під час світової кризи росте, 200 країн все більше конкурують не тільки за ресурси, ринки, кадри, а і за увагу, повагу, відомість в сучасному світі.

В епоху інформаційних та постінформаційних технологій нематеріальні активи, знання, іміджі і бренди легко конвертуються в туристичні і інвестиційні потоки в країни (навіть в міста). Тому і країни вкладають мільярди доларів (США-1,5 млрд, Китай – 6 млрд.) в подібні іміджеві програми.

Для України це питання вкрай важливе останні роки. Як покращити цей стан?

По-перше, знаючи реальний стан з міжнародним іміджем України в різних країнах (дослідження) – необхідно уявити ідеальну картину, або те, як ми бажаємо виглядати на міжнародній арені. На жаль, в різних країнах настільки викривлено сприймають Україну, з такою кількістю негативних стереотипів, що найкращою стратегією було б, спочатку, донести реальний образ, як бачимо його ми. І це не є простим завданням, навіть при спланованій професійній діяльності на протязі 5 років.По-друге, треба вважати що найбільше впливає на імідж і позиціонування держави. Найбільше впливають – перемоги і поразки на міжнародній арені (!). Тобто в рік є близько 10-20 міжнародних "знакових" подій (конкурси, змагання, виставки, військові події, олімпіади, презентації проривних технологій, тощо) в яких змагаються провідні країни. І до переможців – найбільший фокус уваги міжнародного співтовариства.

Наприклад, олімпіада, – всі говорять про переможців (перші три місця), десь 10 перших місць в світових рейтингах – це учасники, які могли бути переможцями, а інші – лузери. А якщо країни немає в таблиці вище 10 місця – немає в увазі світового співтовариства. Про переможців пише світова преса, обговорюється першість спортсменів і першість країни.

.

Спробуємо проаналізувати декілька найближчих міжнародних подій з цієї точки зору.

Зимова олімпіада у Ванкувері 2010 Офіційний сайт олімпіади0-0-0. Повна поразка України. Команда країни приймала участь – і не здобула жодної медалі.

Поїздка Януковича в Брюссель

Зустрічі на найвищому рівні в Європі. Зустрічі з президентом ЄС Германом Ван Ромпеєм, президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, президентом Європарламенту Єжи Бузеком та Верховним представником із закордонних справ і політики безпеки ЄС Кетрін Ештон. Можна назвати перемогою – авансом (плюс). Але частина обговорення про цей візит в міжнародній пресі – "ляпи" Януковича (мінус).

Поїздка Януковича в Москву

Зустрічі на найвищому рівні з Президентом РФ Дмитром Медведєвим та Прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним. (Віктора Ющенка так не приймали).Поки перемога-аванс покращення україно-російських відносин (плюс). Але яка ціна буде покращення цих відносин? Які перемоги Януковича будуть в відстоюванні українських національних інтересів?

Євробачення 2010 (травень, Норвегія) Офіційний сайт

Чи зможемо ми перемогти на Євробаченні в цьому році в Норвегії? Нагадаю, що в цьому році будуть змагатись 39 країн в прямому ефірі Європи.

Тільки факти:

Представника України, Василя Лазаровича на "Євробачення-2010" обрали без глядацького голосування."Було вирішено, щоб не створювати ажіотажу довкола конкурсу "Євробачення", обрати представника шляхом внутрішнього голосування", – пояснив президент Національної телекомпанії України Василь Ілащук".

"Музичний директор НТКУ Олена Загороднюк абсолютно конкретно визнає, що Вася і не був найкращим претендентом на "Євробачення-2010". "Ні, не найкращим, просто перевага була надана йому. Тому що декілька років поспіль це були у нас дівчата. Але ж є ще й співаючі чоловіки. І взагалі вони ще є у світі. Треба ж про це нагадати".

Поживемо-побачимо.

ЕКСПО 2010 в Китаї (травень, Шанхай) Офіційний сайт

Чи зможемо м перемогти і бути найкращими на цій міжнародній виставці?

ЕКСПО-2010 – це 70 мільйонів відвідувачів, з всіх країн світу і 200 міжнародних учасників. Ця виставка – найкраща можливість вигідно позиціонувати Україну в світі.

Тема ЕКСПО-2010 "Найкраще місто – найкраще життя" і презентаціями моделей моделей міст та гармонійного міського життя від різних країн світу.

Презентація досвіду розвитку міст, з передовими ідеями, новими підходами до місць перебування людини, способу життя і праці в новому часі.

До речі, як Росія готується до цієї виставкиУкраїнський павільон (Дякую – KVolodymyr)

Офіційний сайт України на ЕКСПО 2010

.

ЄВРО 2012 (Україна – Польща) Офіційний сайт

Хочу бути переконаним, що Україна зможе:

По-перше, достойно провести цей чемпіонат, на який в Україну, по прогнозам, приїдуть 400 000 вболівальників.

По-друге, мати від проведення цієї події користь у вигляді туристичних і інвестиційних потоків.Тут поки що все в наших руках.

П'ять безпекових сценаріїв російської війни в Україні на 2024-2025 роки: наслідки та політичні рекомендації західним партнерам (GLOBSEC)

Вийшло важливе дослідження майбутніх сценаріїв цієї війни у #globsec Приймав участь в цьому дослідженні. Це дослідження організувала Юлія Осмоловська з командою GLOBSEС https://www...

VICTORY MATRIX OF UKRAINE 2023

Denys Bohush and the "8 owls" analytical group Ukraine, Kyiv, March 2023 Forecasting is still possible Looking into the future and predicting events and scenarios in our time is a very thankless business...

МАТРИЦЯ ПЕРЕМОГИ УКРАЇНИ 2023

Денис Богуш та аналітична група "8 сов" Україна, Київ, березень 2023 Прогнозування можливе Заглянути у майбутнє та прогнозувати події і сценарії в наш час, дуже невдячна справа...

Розмінування української території (слухання у Конгресі США)

130 000 кв. км української території на сьогодні забруднено вибуховими пристроями та заміновано. За даними Гельсінської комісії Конгресу США та українців, щоб її очистити, знадобиться понад 20+ років і понад 73 мільярди доларів...

ЩЕ РАЗ ПРО 9 КІЛЕЦЬ І ГАРЕМ ПУТІНА

Те, що росіян на цій війні називають орками, а росію – мордором, команда путіна вирішила зробити собі на користь. Так як у творі "Властелин колец" є єпізод, що утворилося Братство з дев'яти персонажів для боротьби зі злом, то вони вирішили це використати...

50 підземних заводів та антипутінська коаліція

Що є Перемогою України? Таке питання звучало вчора на форумі "Розвиток подій у російсько-українській війні: оцінки експертів" Який організувала Академія Фольке Бернадотта та Центр безпекових досліджень "СЕНСС"...