Про єврооптимізм та європесимізм
Я не знаю, чи читають наші політики Еріха Кестнера, але його слова "Бути оптимістами – наш обов'язок!" сприймають вкрай рідко.
Послухав виступ Григорія Немирі на 5 каналі, де він заявив про "найбільш жорстку для України" резолюцію, яку у четвер прийме Європарламент. Взагалі не розумію, навіщо все змальовувати у негативних тонах – за принципом "чим гірше, тим краще"? Навіщо всю українську зовнішню політику видавати лише у стилях (як казав класик украсучлітератури) "екшн, фікшн, горрор та еррор"? Можна по-різному дивитися на склянку води – хтось її бачить напівпорожньою, а хтось – напівповною.
Я оперативно зв'язався зі своїми друзями у Брюсселі. Переживаю: невже все дійсно так погано? "Навпаки", – говорять мені. По Україні вдалося досягти серйозний компроміс.
Насамперед вдалося пом'якшити критичну риторику проекту й розділити питання підтримки з боку ЄП Угоди про асоціацію з Україною та критики щодо справи проти Юлії Тимошенко.
Суттєві досягнення нової резолюції – якщо відкинемо зовнішню атрибутику – очевидні.
По-перше, це збереження підтримки з боку Європарламенту перспективи завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію та її парафування до кінця року.
По-друге, збереження положення про визнання перспективи членства України в ЄC та посилання на статтю 49 Лісабонського договору – саме той момент, якого так добивалася Україна, говорячи, що без перспективи членства сама угода про асоціацію втрачає зміст.
По-третє, є непряме визнання неправильності рішення про перенесення візиту Віктора Януковича до Брюсселя, який міг дати можливість обговорити гострі моменти та викласти аргументи з боку ЄС, а одночасно отримати на ці аргументи контраргументацію.
По-четверте, заклик до Ради ЄС та Єврокомісії щодо призначення нової дати візиту Президента України до Брюсселя, а також щодо "відновлення конструктивного діалогу, який може привести до парафування Угоди про асоціацію".
По-п'яте, підтвердження з боку Європарламенту проведення Саміту Україна-ЄС у грудні.
По-шосте, привітання успішного завершення переговорів між Україною та ЄС щодо економічної частини Угоди про асоціацію.
Чи все так погано, Григорію Михайловичу? Чи просто, як казала Лисиця у байці Езопа, "виноград зелений"?
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.