Кость Бондаренко Історик та політолог, голова правління Інституту української політики

Новий поворот у "питанні Тимошенко"

04 листопада 2013, 13:36

Сьогодні у ЗМІ з'явилися ряд публікацій, що можуть змінити ставлення Заходу до питання звільнення Юлії Тимошенко як одніє ї з обов'язкових умов підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

Спершу з'являється інформація про те, що запрошена Міністерством доходів і зборів британська міжнародна юридична компанія Lawrence Graham розпочала роботу з повернення в Україну активів, що на сьогоднішній день перебувають на теріторії США та Швейцарії і належать екс-прем'єрам Юлії Тимошенко та Павлові Лазаренку. Судячи з заяв старшого партнера британської фірми Ендрю Віттса, компанія вже розпочала роботу. Враховуючи те, що компанія має солідну репутацію та рідко береться за сумнівні справи, у яких можливий програш, питання поверення в Україну коштів, вивезених за кордон, – це питання часу. Судячи з наявної інформації, Lawrence Graham має великий досвід з повернення складних активів – зокрема компанія мала позитивний досвід співпраці з урядом Бразилії та інших країн.

Мова йде про повернення Україні понад $200 млн., більша частина з яких були вивезені за кордон ще в часи прем'єрства Павла Лазаренка. При цьому одним із розпорядників коштів вважається Юлія Тимошенко, яка у 90-х роках очолювала корпорацію "Єдині енергетичні системи України". За іншими даними, мова йде по значно більшу суму – близько півмільярда доларів. У ЗМІ вже з'явилася інформація про те, що у клопотанні до Держдепартаменту США практично слово в слово повторено позицію американських прокурорів у справі Лазаренка. Саме в цьому процесі Юлія Тимошенко вперше потрапила до поля зору федеральних прокурорів, які говорили про те, що вона була зацікавленою стороною у більшості оборудок Лазаренка.

В рамках справи щодо одного із Швейцарських банків, представники українського уряду наполягають на тому, що Тимошенко, очолюючи уряд у 2005 та у 2008 – 2010 роках, керувала "шахрайськими діями та відмивала гроші у великих обсягах, особисто отримуючи велетенські суми державних коштів". Від Швейцарії вимагають заморозити кошти на рахунках, які – за наявною інформацією – належать Тимошенко чи її оточенню, а після завершення процесу – повернути їх Україні.

Дана інформація вже викликала реакцію в Україні. Так народний депутат, представник Партії регіонів Володимир Олійник зробив заяву про те, що "Тимошенко не можна відпускати до її грошей за кордон". "З нашого боку було би дуже дино відпустити Юлію Тимошенко до її незаконно здобутих і схованих за кордоном статків. Зараз країна не в такому фінансовому стані, що може собі дозволити припинити боротьбу за корупційно набуті гроші Тимошенко і Лазаренка. Люди нас не зрозуміють, якщо ми відпустимо її до її коштів. Тоді ми вже не побачимо ані її, ані вкрадених нею у народу грошей, як ніколи не побачимо в Україні Павла Лазаренка", – резюмував Володимир Олійник.

На тлі дискусій у Верховній Раді щодо внесення поправок у законодавство, які би могли дозволити Юлії Тимошенко виїхати за кордон на лікування, нові обставини можуть перекреслити будь-яку надію на бажаний для опозиції і для Заходу варіант. Тим більше, що опозиція не бажає йти на компроміс із владою у питанні норми щодо "канікул" для ув'язнених. Наполягання на тому, аби взяти за основу слабкий з юридичної точки зору законопроект Анжеліки Лабунської і небажання слухати аргументи протилежної сторони, заганяють саме питання у глухий кут. Вирішити проблему "канікул" не вдається – це, здається, розуміють вже і Кокс із Кваснєвським, які вже перестали розуміти логіку українських політиків – насамперед опозиції.

Початок самого процесу повернення грошей Лазаренка і Тимошенко в даних умовах змусять опозицію перебудовувати лінію поведінки. Цілком можливо, що завтра опозциія буде згодна на будь-який варіант компромісу, але буде пізно, бо запущений механізм переносить справи Тимошенко з внутрішньоукраїнського рівня на рівень міжнародної юрисдикції.

Звинувачення у відмиванні коштів за кордоном – настільки серйозне, що може змусити і західних політиків на деякий час винести проблему Тимошенко за дужки переговорного процесу – принаймні, до з'ясування обставин справи. Якщо Швейцарії та США будуть висунуті офіційні вимоги, та ще й підкріплені висновками британських незалежних юристів – може статися кофуз.

Сьогодні однозначно можна сказати одне: Тимошенко зустріне саміт у Вільнюсі, перебуваючи в ув'язненні.

Щодо позиції Заходу у справі Тимошенко – змінюватиметься ця позиція чи ні, – а також стосовно того, чи буде підписано Угоду про асоціацію в нових умовах, за нових обставин, – питання залишається відкритим.

Принаймні, навіть у випадку непідписання Угоди влада отримує додатковий аргумент: ми не можемо підписати угоду з ЄС до тих пір, доки Захід перешкоджає нам у поверненні народних коштів і доки прикриває тих, хто винен у їх розкраданні.

powered by lun.ua
Коментарі — 193
Анатолий+ _ 06.11.2013 18:55
IP: 95.134.164.---
doktor35:
...пригадай про створення у ВР коаліції ПРіБЮТ і нового проекту конституції,який під столом писали Янукович з Тимошонкою...
Про ПРиБЮТ.Еще никто из "ржавого" отребья не привел ни одного подтверждающего документа.Одни бездоказательные сопли и вопли. И рыгоаналы, которые этих ющенистов сейчас содержат,тоже ссылаются только на голословное заявление своего брехливого Януковича. Где же этот проект "конституции", парафированные статьи, тексты? Их же можно было так красиво использовать против БЮТ. А?
Зато вполне реальны "Меморандум" про ПРиНУ, по которому они дружно проголосовали в ВР за правительство Еханурова, "Универсал", подписанный ПРиНУ и КПУ с СПУ, по которому они так же дружно проголосовали за премьера Януковича, 8 министров у которого было от НУ и по личной квоте Ющенко. А секретарем РНБО он назначил регионалку Богатыреву и все генпрокуроры у него были из ПР.И руководить СБУ поставил Хорошковского из ПР. Вот конкретные факты, а не тупой лепет.
Stepan Kravets _ 05.11.2013 21:26
IP: 89.22.206.---
Останній абзац глибоко нешанованого Костика "підстилки Банкової" цілком видає те для чого ця комбінація Банковою задумувалась:
"Принаймні, навіть у випадку непідписання Угоди влада отримує додатковий аргумент: ми не можемо підписати угоду з ЄС до тих пір, доки Захід перешкоджає нам у поверненні народних коштів і доки прикриває тих, хто винен у їх розкраданні..."
От і вся "краса гри" – 45 мільйонна країна, як розмінна монета для політтехнологів та піарників кримінального клану, що нами зараз керує...
Semen Spak _ 05.11.2013 13:15
IP: 5.104.32.---
Владимир Капитонов:
Нічого іншого від регіоналів не очікував, те що не відпустять Тімошенко було зрозуміло давно. Плани А,Б та інші були розраховани не сьогодні, нам вони їх презентують залежно від часу та обставин. Є тільки одна стратегія- тягнути час та рвати суспільство навпіл різними хибними цілями. Питання до опозиції – невже не бачите та не чуєте, невже такі тупі що не розумієте, закликайте до дій та відпрацьовуйте свої мандати.
Там все прикормленные, толстые и довольные жизнью оппозиционеры. Им оно ни к чему – эту панику разводить. Только если по заказу спектакль надо будет отграть – тогда да. А так никто и дергаться не станет, чтобы тоже за Юлькой по этапу не пойти.
Владимир Капитонов _ 05.11.2013 12:04
IP: 91.195.97.---
Нічого іншого від регіоналів не очікував, те що не відпустять Тімошенко було зрозуміло давно. Плани А,Б та інші були розраховани не сьогодні, нам вони їх презентують залежно від часу та обставин. Є тільки одна стратегія- тягнути час та рвати суспільство навпіл різними хибними цілями. Питання до опозиції – невже не бачите та не чуєте, невже такі тупі що не розумієте, закликайте до дій та відпрацьовуйте свої мандати.
Serzh148 _ 05.11.2013 11:09
IP: 194.44.31.---
Костя, я не узнаю вас в гриме
Tamina _ 05.11.2013 08:05
IP: 37.229.244.---
Кость, что вы постоянно врете? Это не новый поворот, это старая ложь. Последняя, проеденная молью, игральная карта, которую регионалы пытаются вытащить из рукава, чтобы избежать приемлемого для Европы сценария освобождения Тимошенко. "Криминальные дела" якобы открытые против Тимошенко в Швейцарии и США – фейк, который истерически пытается раздуть Банковая, дабы оправдать срыв подписания ассоциации с Украиной. Никаких таких дел нет, не лгите.
azone _ 05.11.2013 06:16
IP: 67.230.143.---
И это все что смогла придумать армада политтехнологов в качестве плана Б?! Теперь ясно почему автор так страдал по поводу кончины Левенца.
kren _ 05.11.2013 01:32
IP: 194.0.206.---
-vts-m-:
kren:
Я думаю що я не знаю,але коли доводиться споглядати,Вами означені явища.якось мимовільно на спомин приходять історії ще зі шкільних часів,в першу чергу від-Дарвіна,Фройда,Ломборзо...
Ви намекаете, что глядя на аватарку Костіка, вспомінается Спіноза ілі, на худой конец, Артур Шопенгауер?
Я думаю що поіменно всіх не перелічиш.але десь так.
-vts-m- _ 05.11.2013 00:10
IP: 91.154.252.---
kren:
Я думаю що я не знаю,але коли доводиться споглядати,Вами означені явища.якось мимовільно на спомин приходять історії ще зі шкільних часів,в першу чергу від-Дарвіна,Фройда,Ломборзо...
Ви намекаете, что глядя на аватарку Костіка, вспомінается Спіноза ілі, на худой конец, Артур Шопенгауер?
kren _ 05.11.2013 00:04
IP: 194.0.206.---
-vts-m-:
kren:
а можлиливо і справді Ломборзо був првий у своїх
класифікаціях,щодо характерних схильнотей індивіда за його зовнішніми ознаками?
А Ви думаете, "какое одухотворенное ліцо " і "какая отвратітельная харя" вознікло на ровном месте?
Я думаю що я не знаю,але коли доводиться споглядати,Вами означені явища.якось мимовільно на спо
мин приходять історії ще зі шкільних часів,в першу чергу від-Дарвіна,Фройда,Ломборзо...
-vts-m- _ 04.11.2013 23:52
IP: 91.154.252.---
kren:
а можлиливо і справді Ломборзо був првий у своїх
класифікаціях,щодо характерних схильнотей індивіда за його зовнішніми ознаками?
А Ви думаете, "какое одухотворенное ліцо " і "какая отвратітельная харя" вознікло на ровном месте?
Валерий Рок _ 04.11.2013 23:46
IP: 37.52.48.---
"Добро пожаловать в крах!" (с) Виталий Портников,сегодня
DoctorUkraine _ 04.11.2013 23:42
IP: 77.123.20.---
Жодної крапки, жодної коми блогам чальонков, калєснічонок, і прочєй україноненависницькій шулупоні!

Українці, поважайте ж нарешті самі себе.

Повний бойкот сміттєблогам патентованих українофобів!
Валерий Рок _ 04.11.2013 23:27
IP: 37.52.48.---
Єдиний раз Тимошенко порушила американський закон, це коли в 2003 році відмовилася свідчити у справі Лазаренка та протягом трьох років боялася в"їхати до США. Але це питання було вирішено ще в 2006 році на її повторному допиті.

Так само ніколи Тимошенко не переказувала гроші на рахунки Лазаренка у Швейцарії. Всі рахунки Лазаренка у Швейцарії поповнювалися транзитом через рахунки Петра Кириченка. Тому вони і були вдвох засуджені за відмивання коштів.

Історія з ініціюванням справ проти Тимошенко у Швейцарії та США – це піар-сценарій, метою якого є вигадування псевдо-юридичних аргументів для відмови Партії регіонів голосувати за компромісний законопроект. Після чого Угода про асоціацію може бути забута до зміни президента в Україні. (c) Сергій Лещенко
близько години тому з Washington, DC, United States
Валерий Рок _ 04.11.2013 23:25
IP: 37.52.48.---
Є арештовані 250 мільйонів доларів грошей Лазаренка в офшорних зонах, але цей цивільний процес триває у Вашингтоні вже 10 років, а уряд України вчасно не подав претензію на ці гроші та не може вважатися потерпілим у справі. Коли буде винесено вирок щодо цих 250 мільйонів, сказати не може ніхто. Дружина Лазаренка прогнозує ще 10 років слухань. В разі позитивного вердикту гроші конфісує уряд США.
Минулого тижня зустрічався зі спецагентом ФБР, який розслідував кримінальну справу Лазаренка в Америці. Я поки не маю права розголошувати його прізвище, але сподіваюсь, що він отримає дозвіл від свого керівництва. Отже, за словами агента ФБР, "Тимошенко не порушувала американські закони, тому проти неї не було справи у Америці".
Валерий Рок _ 04.11.2013 23:23
IP: 37.52.48.---
Сьогоднішній день можна вважати поворотним у історії Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Банкова, шукаючи способи уникнути прийнятного для Європи сценарію звільнення Тимошенко, вигадала мильну бульбашку про кримінальну справу проти Тимошенко в Швейцарії та США. А придворний політтехнолог Кость Бондаренко озвучив її у блогосфері.

На відміну від Бондаренка, я трохи вивчав і американську, і швейцарську справи Лазаренка. Отже, Лазаренко був засуджений у Швейцарії та США за відмивання коштів. У Швейцарії – 10 мільйонів франків, у Америці – 22 мільйонів доларів. І все. Про жодні 200 мільйонів не йдеться.
Нізащо _ 04.11.2013 22:58
IP: 195.189.11.---
doktor35:

Колега, (на ваш допис від 04.11.2013 17:43) може в мене й поганий зір, але я вважаю, що з логікою, все ж таки, товаришую. Тож, наведіть приклад її аферизму, не соромтеся, отак матку-правду в очі і "вріжте".
Також, дайте засилання,де можна ознайомитись з документами про створення ПРіБЮТ, а тим паче з проектом "підстільної" конституції. До речі, створення, вхід до коаліції та вихід з неї – це і є парламентська робота. В чому тут кримінал, чи при наймі, аморальністьб? До того ж, якщо мені не зраджує пам'ять, то "кинули по-донецьки", саме Тимошенко й саме Януковоч з "Миздобулою" всадили їй ніж в спину.
Тож, дохтур, будемо лікуватись від демагогії, чи ще трохи поживемо?
миротворець _ 04.11.2013 20:14
IP: 78.111.187.---
Хочется напомнить Косте Бондаренко печальную историю Ющенко, политическая смерть вследствие предательства и ничто никогда ему уже не поможет вернуть себе авторитет.Что бы он теперь не предпринимал, народ его никогда не простит и место его на свалке истории.
Рано или поздно власть поменяется, донецкие уйдут как бы им не хотелось любыми путями удержаться у власти и тогда закатится звезда верных прихвостней и псов ПР. А продажные политологи, вроде Бондаренко, Погребинского и других лицемеров будут вызывать у народа омерзение и отвращение.
А как они хотят? Вместо того что с высоты своего политологического образования пытаться доносить до масс объективную информацию и просвещать, они за грубые деньги выступают проститутками.Ганьба им!
Perlina1972 _ 04.11.2013 20:06
IP: 46.149.94.---
Страхи ВФЯ будуть принесені на жертовник асоціації з ЄС
mykola1960 _ 04.11.2013 19:41
IP: 91.209.51.---
Никакой ассоциации не будет – это уже понятно? А эти костики бондаренки и паповы просто готовят почву для слива Украины Путиную
Кстати: на 25 ноября намечен концерт Поплавского в Государственном Кремлевском дворце в Москве приуроченый к подписанию нового Газового договора между Украиной и Россией...
А вы говорите Брюссель не борется с отмыванием денех
Petya Ivanov _ 04.11.2013 19:04
IP: 93.72.151.---
Что быдлота не придумает...не срабатывает!!! Нет!!! Не видать вам счастья в Украине...Или посадят...!!!! Или...зароют!!!
Petya Ivanov _ 04.11.2013 18:59
IP: 93.72.151.---
Как же я сильно...сильно люблю ЭТУ данецкую власть!!!!!!!!
Glazgor _ 04.11.2013 18:55
IP: 193.107.224.---
О, сколько нам сюжетов чудных еще покажут, расскажут и растолкуютъ... Вас там не лежало? Даже не стояло и не сидело? Но вы же не могли не думать и не знать об этом. Всё. Вы априори виноваты. Во всем. Как? Этого еще не было? Да, недоработочка. Но козырь в рукаве у нас есть. Всегда. А сколько вам нужно? Их именно столько и есть. На всех хватит. Сочиняют, штампуют и печатают круглосуточно в ваше удовольствие и за ваши деньги. Служаки и службисты, воры и лакеи. Блеск, жуть и мрак, как кр-р-расота, спасающая... нет, не мир, а их в этом мире. Что в сухом остатке? То, что имеем – у каждого своё.
Alex Shura _ 04.11.2013 18:51
IP: 92.113.7.---
прощай ЕС, вот вам и план Бэ. я ненавижу совок.
krostik _ 04.11.2013 18:48
IP: 188.231.179.---
Кость Бондаренко – Історик та політолог
Пане Костю, до "Історик та політолог" додайте ще гімнотворець. Воно якось краще буде відображати сутність.
доки Захід перешкоджає нам у поверненні народних коштів і доки прикриває тих, хто винен у їх розкраданні.
Я так розумію, що межигір'я та статки стоматолога, це не народні кошти, а чесно вкрадені і винних у їх розкраданні дарма шукати.
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter