21 травня 2012, 21:55

Financial Times про Меркель і Україну

Вчорашній FT знову приділив увагу Україні. Але цього разу – у дещо іншій тональності. Зрештою, показово, що у світі починається дискусія щодо того, чи варто ставитися до України настільки жорстко, наскільки демонструє Німеччина. Немає одностайності – є полеміка. Немає чіткої позиції – є боротьба позицій. Шкода, що коли про Україну пишуть погано, наші псевдооб'єктивні ЗМІ одразу ж підхоплюють інформацію і тиражують її. Тільки щось позитивно-нейтральне – намагаються не помічати.

Хтось може заперечити, що насправді ж бо опубліковано цей матеріал у блогах. Але, по-перше, до блогів і блогерів у Європі та у світі особливе ставлення – блог є вираженням особистих думок автора. По-друге, Гідеон Рахман є знаним у Європі публіцистом, одним з фахівців у сфері міжнародних відносин. Він довгий час працював у The Economist, володіє гострим пером і до його думки прислухаються чимало політиків та інтелектуалів. Рахман – представник європейської журналістської еліти. Свого часу його книга "Zero-Sum World" стала справжньою сенсацією – рівно ж як і ряд гострих, контраверсійних статтей у пресі.

На жаль, Україна стоїть дещо осторонь світових інформаційних потоків та дискурсів, і ім'я Рахмана тут мало кому що говорить. Інакше б його стаття вже давно обговорювалася нашою довколаполітичною тусовкою. Принаймні, вона заслуговує на те, щоби бути прочитаною.

Оригінал статті – тут:

http://blogs.ft.com/the-world/2012/05/merkel-at-the-g8-and-her-row-with-ukraine/#ixzz1vU0gYLCu

Далі пропоную не зовсім фаховий переклад тексту.

Меркель на саміті Великої Вісімки і її конфлікт з Україною

20 травня, 2012, 20:04

Гідеон Рахман

Вихідні Ангели Меркель були не дуже вдалими. Вона була близька до ізоляції на саміті Великої Вісімки. Барак Обама, Франсуа Олланд і Девід Кемерон посилили тиск на Німеччину щоби запобігти її зміцненню в Європі. Німці підозрюють, що це є поштовхом для вливання більшої кількості німецьких грошей в південну Європу, терпимості до високої інфляції і насмішка над незалежністю Європейського центрального банку.

Потім мюнхенська Баварія вдома програла Челсі у фіналі Ліги чемпіонів. Німецькі чиновники виступили з проханням встановити великі телевізійні екрани на саміті в Кемп-Девіді, щоб канцлер могла спостерігати за грою.

Коли пані Меркель сфотографували після того, як баварці програли, лідируючи впродовж всього матчу, вона виглядала так, нібито з'їла лимон, а поруч з нею Кемерон переможно підняв руку зі стиснутим кулаком у повітря, а Обама безглуздо посміхнувся.

Як у випадку з євро, так і у випадку з Великою Вісімкою, Меркель має більш ніж достатньо причин для турбот на міжнародній арені.

До того ж, зараз вона перебуває у конфлікті з Україною. Знову ж, це стосується футболу, тому що українці от-от прийматимуть чемпіонат Європи. Але аргументом насправді висуваються права людини і, зокрема, ставлення українського уряду до колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, яку нібито побили у в'язниці.

Канцлер Німеччини зайшла настільки далеко, що назвала Україну диктатурою. У минулому Німеччина досить м'яко не помічала пригнічення прав людини у колишньому Радянському Союзі. То які причини для нового жорсткого курсу?

В Німеччині, за словами старших радників канцлера, останнім часом Меркель частково реагує на тиск і занепокоєння з боку громадськості та ЗМІ. Ситуація в Україні не дуже широко висвітлена в англо-саксонських ЗМІ. Що стосується Німеччини, то тут вона на перших шпальтах газет.

Проте, коли я поставив цей аргумент деяким відомим чехам і полякам, яких я нещодавно зустрів у Празі, я виявив, що вони відреагували на це з презирством.

Німці не захищали права людини; мене запитали, як я міг бути таким наївним? Вони просто хотіли підлизуватися до росіян.

Відповідно до цієї теорії, у пані Тимошенко виникли проблеми з нинішнім урядом почасти тому, що вона підписала газовий контракт, який був занадто вигідним для Росії.

Росіяни, таким чином, виступають на користь покарання нинішнього уряду, а німці просто підтримують російську лінію.

Що ще гірше, якби Європа дотримувалася німецької лінії щодо України, ми б ізолювали країну, яку повинні б намагатися наблизити до заходу.

Особисто я схильний мати більш простий погляд на ці питання. Тимошенко не ангел.

Але зловживання в судах та побиття людей у в'язниці не є правильним. І якщо німці виступають проти цього, то хай їм щастить.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сакральні жертви

Ситуація, що склалася в Україні протягом останніх десяти днів, дивує тим, наскільки влада почувається безпечно і наскільки Віктор Янукович забув про інстинкт самозбереження...

Ще раз про мітинги

Сьогодні спілкувався з приятелем – керівником обласного осередку однієї з опозиційних партій. Бідкався, що потрібно виконувати рознарядку з організації груп, які повинні їхати в Київ для участі в "Євроінтеграційному Майдані"...

OFF THE RECORD

Бурхлива реакція на мій попередній блог ("Пауза") змусила мене до деяких уточнень і подальших роздумів у даному напрямку. Насамперед хочу дати кілька зауважень...

Пауза?

Здається, ситуація з Угодою про асоціацію між Україною та ЄС прояснилася. Сьогодні вже лише найбільш відчайдушні оптимісти вірять у те, що угоду буде підписано у Вільнюсі...

Новий поворот у "питанні Тимошенко"

Сьогодні у ЗМІ з'явилися ряд публікацій, що можуть змінити ставлення Заходу до питання звільнення Юлії Тимошенко як одніє ї з обов'язкових умов підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом...

Весняні ігрища в осінньому саду

Осінь 2013-го видалася не лише аномальною в метеорологічному плані. Це, здається, перша осінь, коли опозиція не намагалася виводити своїх прибічників на акції протесту...