17 жовтня 2014, 19:56

Якщо завтра "на Київ" піде 93-а бригада?

Ми програли війну за розум солдатів. Так Арсен Аваков прокоментував виступ бійців Нацгвардії "на Київ", що мало місце 13 жовтня.

Ось повний коментар міністра від 16 жовтня:

"Война – это не только когда рвутся мины. Это когда работают с твоими мозгами, когда промывают мозги. И эту войну за умы солдат, молодых ребят, здесь в центре Киева, мы проиграли... Контрразведка, командиры и политруки этих соединений будут наказаны".

Коли 13 жовтня бійці Нацгвардії йшли на Київ, я був у зоні АТО. Того дня наша знімальна група 5 каналу побувала у розташуванні 93-ї бригади.

Спочатку у командному пункті комбриг розповідав про досягнення своїх хлопців. Це, у першу чергу, тримання позицій у донецькому аеропорту. За тиждень у терористів більше 400 двухсотів, казав комбриг. Так воюють наші "кіборги")

Але говорив він і про певні проблеми. Одна з них – відсутність ротації.

Згодом про цю ж проблему казали і рядові бійці.

Ми відправились на блок пост, де стоять хлопці з 8-ї роти 3 батальйону. Цей блокпост називають найкращим.

У "кращих" бронежилети лише у кожного другого.

Харчуються хлопці лише завдяки волонтерам та підтримці місцевих жителів.

Дехто з бійців одяг купував "за власні".

Теплі речі у них ще з квітня. На папері. У реальності, кажуть, усе згоріло в боях.

Але з усіма цими проблемами хлопці звиклилися. З усіма, окрім однієї: їм постійно обіцяють ротацію. Чи не щомісяця.

Ось послухайте трохи емоційний виступ солдата Сашка:Сашко вкотре підтверджує, що готовий за Україну боротися до останнього. Але за півроку морально виснажився. Важко пережити постійні бої, обстріли, втрату товаришів.

Хлопці на фронті півроку. Пройшли увесь Донбас. Виходили з оточення з Верхньої Кринки (ніхто ж не здивуєтсья, що Іловайськ – єдиний випадок оточення? Просто у військових, на відміну від добровольчих батальйонів, не прийнято на увесь світ розповідати про прорахунки командирів).

Таких, як Сашко, ціла рота. Вони запитують командирів про ротацію. У відповідь – одні обіцянки. То у серпні, то у вересні, то у жовтні. Після таких обіцянок у хлопців склалося враження, що їх просто обманюють.

Чергова обіцянка була – 15 жовтня. "Якщо нас знову кинуть, то ми відійдемо самі", – в серцях кидає Сашко.

Уже за півгодини хлопці дізналися: ротація відкладається до початку листопада. Але самовільно вони не відійшли.

Обурення хлопців – справедливі. Це вже нам каже командир підрозділу. Він не хоче "світити" обличчя на камеру та не представляється, щоб вороги менше знали.

Вважає, що хлопців потрібно звільнити, і залишити лише добровольців.

Але головною проблемою називає іншу: відсутність покарання для дезертирів. Принаймні хлопці з передової не бачать, щоб карали тих, хто залишив позиції.

- З роти (91 чоловік) залишилося 40. Це разом із хворими та пораненими. Інші 51 – під будь якими приводами намагаються не повертатися на передову, – каже командир.А ще командир обурюється, що усі "патріоти" сидять по домівках. І замінювати хлопців майже нема ким.

От думав, чи писати про це. Усе таки не дуже приємна ситуація для висвітлення. Ворог може лише порадіти з наших проблем.

Але замовчувати подібні факти не можна. Вище керівництво має знати в якому моральному стані наші бійці. І знати про це не тоді, коли вони стоять на ганку Адміністрації Президента, а значно раніше. Щоб не програвати війну за розум цих хлопців. Бо втрачати "кіборгів" через брехню військового командування так само боляче, як і від кулі ворога.

Було б чесніше одразу сказати хлопцям про службу "до переможного кінця", а не кормити їх щомісяця обіцянками про наближення ротації. Бо просто не можна брехати людям. Тим більше Героям, які стримують ворога. Бо якщо не вони, то хто?

І на останок наш матеріал з розташування 93-ї:

powered by lun.ua

Улюбленці Ахметова: Яценюк, Ляшко, Гордон

Олег Ляшко був головним улюбленцем олігарха N1 рік тому. Тепер у "господина" більше улюбленців. Головний – Арсеній Яценюк. На інфографіці – частота згадка політиків на сайті Ахметова "Сегодня"...

Чому "слуги" тримають Шевченка?

Чому "слуги" тримають у фракції неадеквата Шевченка, який сьогодні лобизався з Лукашенком? Неоднарозово запитував це у притомних депутатів. Попереднього разу – тиждень тому...

"Халва". Як нам обіцяли вакцину

Вам яка "халва" солодша? Просто кілька заголовків новин, що нам обіцяли по вакцині останніми місяцями. І просто факт: на сьогодні 5 українців отримали дві дози вакцини...

Чорти чи янголи? Хто формує команду Зеленського

Очистити команду від засланих козачків. Хоче Зеленський, який з самого початку мав привести до влади команду мрії. То хто в цій Зе-команді янголів може бути чортом? І чомі ці янголи Зеленського все більше схожі на чортів, яких не можуть чи не хочуть позбутися...

Кличко погрожує киянам

Кличко заразився коронавірусом? Чи то він просто, як кажуть, "нюх втратив"? Погрожує киянам зупинити транспорт. З якого такого дива він перекладає відповідальність за натовпи у транспорті на киян? Він майже 7 років – мер, і увесь цей час у громадському транспорті Києва були натовпи...

Порошенко чи "АСАВ"? Хто організував "штурм" Банкової

Вину за "штурм" на Банковій влада одразу поклала на Порошенка. Але "хулаганами з Банкової" назвали інших. Ким же є ті, хто організував "пекельний двіж"? Чому написи "АСАВ" та свастика для них – традиційні атрибути (хоч сватику на будівлі Офісу президента могли домалювати і невідомі провокатори)...