11 грудня 2014, 21:31

Турчинов – спільник депутатів-фальсифікаторів

Фальсифікація голосування нардепами (так зване кнопкодавство) стало сьогодні причиною блокування трибуни. спочатку вийшли "нові обличчя" Світлана Заліщук, Сергій Лещенко та Мустафа Найєм. Згодом підтягнулися й інші. Тож спікер був змушений виконати регламентну норму – поставити постанову на переголосування.

Фальсифікація N1

"Офіційно" за фальсифікацією (голосуванням за двох депутатів) був спійманий Ігор Бриченко з Народного фронту. Ця інформація виявилася неповною. Але про все по черзі.

Бриченко кнопкодавив-фальсифікував під час трьох голосувань.

Під час першого я помітив його за кнопкодавством.

Під час другого записав факт кнопкодавства на телефон.

Під час третього – ми записали на професійну камеру.Фальсифікація голосування. Камера 1

На відео видно, як Бриченко намагається приховати фальсифікацію на одному місці, потім пересідає на сусіднє і вже відкрито голосує. Депутат з дворічним стажем досі не знає, що електронне табло РАДА висвічує з якого місця та як голосували. І в цьому випадку табло невблаганне: зелені лампочки горять на двох місцях, де під час голосування встиг вмоститися Бриченко.Останній ряд зліва від центрального проходу – ряд "зелених" місць, де Бриченко сидів на двох стільцях

Одразу після третього випадку кнопкодавства Бриченком 4 депутати у сесійній залі отримали СМС-повідомлення про факт фальсифікації: 2 з БПП, 1 з НФ, 1 з Самопомочі. Оголосила про порушення лише Світлана Заліщук. Це так, до принциповості боротьби з кнопкодавством.

Одне з питань, яке виникло у депутатів – хто той другий, за кого сфальсифікував голосування Бриченко. Пошук відповіді на це запитання привів до нових викриттів: одночасно з Бриченко фальшували/кнопкодавили ще 2 депутати Народного фронту.

Фальсифікація N2

На тому ж таки відео з Камери 1 можна побачити, що на початку голосування ліворуч від Бриченка 2 порожніх місця. На табло ці "порожні місця" загорілися зеленим. Тобто окрім Бриченка у цьому ж ряді ще хтось кнопкодавив. Ось ця особа на скріншоті:Цей чоловік схожий на Володимира Соляра з Народного фронту:Якщо це дійсно Соляр, то цікаво було б почути від нього відповідь на запитання: за що стояв Майдан?

Цікаво, бо Володимир Соляр був сотником 18-ї сотні Самооборони Майдану.

Фальсифікація N3

Щоб виявити третій факт кнопкодавства варто подивитися на те ж саме голосування з іншої камери. Це камера телеканалу Рада.Фальсифікація голосування. Камера 2

На цьому відео (13-15 секунди) видно, як одночасно з Бриченком за його спиною у ложі з місця на місце пересідає ще один депутат. У цій ложі 4 місця, депутатів під час голосування було 3, електронне табло показує 4 "зелених" результатівТри випадки кнопкодавства: 1 – за участі Бриченка, 2 – за участі Соляра, 3 – за участі невстановленого депутата

На відміну від ситуацій з Бриченком та Соляром у цьому третьому випадку не можна визначити кнопкодава. Натомість можна встановити: за кого цей кнопкодав натиснув кнопку.

Одне місце у цій ложі займає голова фракції Народного фронту Олександр Турчинов. Саме він був відсутній на своєму місці під час голосування. Так, він не кнопкодав-фальсифікатор. Він "просто" спільник: залишив свою картку, щоб за нього натиснув кнопку його колега (чи як називають таких людей у фракції НФ?).


На відео з Камери 1 можна побачити реакцію депутатів НФ на виявлений факт кнопкодавства Бриченком. Його соратники тупо ржуть. У тому числі і Турчинов, який з'явився вже після голосування.

Для "найкращого спікера Ради" Туричнова кнопкодавство – звичайна справа. Після зміни влади у лютому цього року він жодним чином не реагував на фальсифікації у сесійній залі.

* * *

Насправді не варто пишатися і сьогоднішнім досягненням. Переголосування питання "через кнопкодавство" – це не те, як мають реагувати на порушення Конституції пост майданні представники народу.

Бо переголосування – це зведення проблеми кнопкодавства до звичайної технічної помилки системи. Ніби відбувся збій – давайте ще раз проголосуємо.

За порушення Конституції має бути відповідальність. Політична – щонайменше. Депутат-фальсифікатор має або сам йти з політики, або ставати ізгоєм у своїй політичній силі. Бо в іншому випадку в суспільстві буде накопичуватися невдоволення та відчуття несправедливості.

Якщо бабця проголосує на виборах за іншого – вона може сісти. Спійманий за аналогічні дії у сесійній залі депутат – лише посміється зі своїми колегами. Але сьогоднішній сміх соратників Бриченка – це як танці на Титанику. Наш корабель вже заповнює водою невдоволення, а політики продовжують "жити по-старому".

Цинізм же цієї ситуації у тому, що голосування з трьома кнопкодавами-фальсифікаторами було за виключення з керівництва парламентських комітетів "депутатів 16 січня". Коаліціанти згадували сьогоднішнім опозиціонерам голосування руками, а разом із цим самі порушували Конституцію.

powered by lun.ua

Чому з Порошенком не об'єднуються?

"Лише об'єднана Україна здатна перемогти Росію та дати відсіч кремлівському старцю Путіну". Це Порошенко каже своїм прихильникам під судом. І от ніби правильніслова...

Хто вийде за Порошенка?

Наступного тижня Порошенко повертається в Україну. Його прихильники вже анонсували, що будуть зустрічати його в аеропорту. Буде велика акція...

"Емілі в Приваті". Міністр напише сценарій для Netflix?

У хайп навколо фільму Netflix втрутився цілий міністр культури Олександр Ткаченко. Бо в фільмі "Емілі в Парижі", на думку міністра, "карикатурний образ українки"...

Зеленський стане "олігархом"?

Зеленський стає на крок ближчим до отримання статусу "олігарх". ЧИТАЙТЕ: Зеленський перетворюється на "олігарха"? Чи не потрапить президент у пастку власного закону За законом "олігарх" має відповідати щонайменше трьом з чотирьох критеріїв...

Яценюк: вугілля з ОРДЛО – фінансування тероризму. Що ж сталося?

В історії з підозрою Порошенку мені було цікаво: а що скаже Яценюк? Чому саме він? Бо ще в 2014-му на той час прем'єр нарікав: купувати вугілля з окупованих територій – це фінансування тероризму...

Канал "Рада" показав, як охоронці Зеленського відтісняли журналіста

Кілька днів дивися оновлений телеканал "Рада". Це просто феєрічно. Найцікавіше було у п'ятницю. Вони вели пряму трансляцію з Банкової. Там саме Зеленський прийшов відкривати новорічну ялинку...