Турчинов – спільник депутатів-фальсифікаторів
Фальсифікація голосування нардепами (так зване кнопкодавство) стало сьогодні причиною блокування трибуни. спочатку вийшли "нові обличчя" Світлана Заліщук, Сергій Лещенко та Мустафа Найєм. Згодом підтягнулися й інші. Тож спікер був змушений виконати регламентну норму – поставити постанову на переголосування.
Фальсифікація N1
"Офіційно" за фальсифікацією (голосуванням за двох депутатів) був спійманий Ігор Бриченко з Народного фронту. Ця інформація виявилася неповною. Але про все по черзі.
Бриченко кнопкодавив-фальсифікував під час трьох голосувань.
Під час першого я помітив його за кнопкодавством.
Під час другого записав факт кнопкодавства на телефон.
Під час третього – ми записали на професійну камеру.
Фальсифікація голосування. Камера 1
На відео видно, як Бриченко намагається приховати фальсифікацію на одному місці, потім пересідає на сусіднє і вже відкрито голосує. Депутат з дворічним стажем досі не знає, що електронне табло РАДА висвічує з якого місця та як голосували. І в цьому випадку табло невблаганне: зелені лампочки горять на двох місцях, де під час голосування встиг вмоститися Бриченко.
Останній ряд зліва від центрального проходу – ряд "зелених" місць, де Бриченко сидів на двох стільцях
Одразу після третього випадку кнопкодавства Бриченком 4 депутати у сесійній залі отримали СМС-повідомлення про факт фальсифікації: 2 з БПП, 1 з НФ, 1 з Самопомочі. Оголосила про порушення лише Світлана Заліщук. Це так, до принциповості боротьби з кнопкодавством.
Одне з питань, яке виникло у депутатів – хто той другий, за кого сфальсифікував голосування Бриченко. Пошук відповіді на це запитання привів до нових викриттів: одночасно з Бриченко фальшували/кнопкодавили ще 2 депутати Народного фронту.
Фальсифікація N2
На тому ж таки відео з Камери 1 можна побачити, що на початку голосування ліворуч від Бриченка 2 порожніх місця. На табло ці "порожні місця" загорілися зеленим. Тобто окрім Бриченка у цьому ж ряді ще хтось кнопкодавив. Ось ця особа на скріншоті:
Цей чоловік схожий на Володимира Соляра з Народного фронту:
Якщо це дійсно Соляр, то цікаво було б почути від нього відповідь на запитання: за що стояв Майдан?
Цікаво, бо Володимир Соляр був сотником 18-ї сотні Самооборони Майдану.
Фальсифікація N3
Щоб виявити третій факт кнопкодавства варто подивитися на те ж саме голосування з іншої камери. Це камера телеканалу Рада.
Фальсифікація голосування. Камера 2
На цьому відео (13-15 секунди) видно, як одночасно з Бриченком за його спиною у ложі з місця на місце пересідає ще один депутат. У цій ложі 4 місця, депутатів під час голосування було 3, електронне табло показує 4 "зелених" результатів
Три випадки кнопкодавства: 1 – за участі Бриченка, 2 – за участі Соляра, 3 – за участі невстановленого депутата
На відміну від ситуацій з Бриченком та Соляром у цьому третьому випадку не можна визначити кнопкодава. Натомість можна встановити: за кого цей кнопкодав натиснув кнопку.
Одне місце у цій ложі займає голова фракції Народного фронту Олександр Турчинов. Саме він був відсутній на своєму місці під час голосування. Так, він не кнопкодав-фальсифікатор. Він "просто" спільник: залишив свою картку, щоб за нього натиснув кнопку його колега (чи як називають таких людей у фракції НФ?).
На відео з Камери 1 можна побачити реакцію депутатів НФ на виявлений факт кнопкодавства Бриченком. Його соратники тупо ржуть. У тому числі і Турчинов, який з'явився вже після голосування.
Для "найкращого спікера Ради" Туричнова кнопкодавство – звичайна справа. Після зміни влади у лютому цього року він жодним чином не реагував на фальсифікації у сесійній залі.
* * *
Насправді не варто пишатися і сьогоднішнім досягненням. Переголосування питання "через кнопкодавство" – це не те, як мають реагувати на порушення Конституції пост майданні представники народу.
Бо переголосування – це зведення проблеми кнопкодавства до звичайної технічної помилки системи. Ніби відбувся збій – давайте ще раз проголосуємо.
За порушення Конституції має бути відповідальність. Політична – щонайменше. Депутат-фальсифікатор має або сам йти з політики, або ставати ізгоєм у своїй політичній силі. Бо в іншому випадку в суспільстві буде накопичуватися невдоволення та відчуття несправедливості.
Якщо бабця проголосує на виборах за іншого – вона може сісти. Спійманий за аналогічні дії у сесійній залі депутат – лише посміється зі своїми колегами. Але сьогоднішній сміх соратників Бриченка – це як танці на Титанику. Наш корабель вже заповнює водою невдоволення, а політики продовжують "жити по-старому".
Цинізм же цієї ситуації у тому, що голосування з трьома кнопкодавами-фальсифікаторами було за виключення з керівництва парламентських комітетів "депутатів 16 січня". Коаліціанти згадували сьогоднішнім опозиціонерам голосування руками, а разом із цим самі порушували Конституцію.