Олексій Братущак журналіст

Моніторинг "Відкрито": звернення до пана Гройсмана

30 квітня 2015, 01:06

Минулого тижня ми писали про відвідуваність депутатами засідань комітетів. Зокрема, про зафіксовані Моніторингом прогули 11-ма депутатами усіх засідань комітетів протягом лютого-березня цього року.

Після цього відбулися різні події. Зокрема, на засідання регламентного комітету депутати "потролили" Віктора Бондаря. Він є одним з 11 абсолютних прогульників, і чи не єдиним, хто отримав із рук в руки листівку Моніторингу в рамках акції "Увага! Розшук!".Після цього пан Бондар нарешті з'явився на засіданні свого комітету, чим здивував і звеселив своїх колег)))

Але є й інша крайність. Спостерігачами Моніторингу "Відкрито" зафіксовані чергові випадки, коли комітети не змогли зібрати кворуми. Антирекорд за комітетом інформатизації та зв'язку.Хто ті "достойники", які долучились до антирекорду комітету – суспільство не дізнається. Бо прогули засідань комітетів досі залишаються поза увагою ЗМІ, більше того – не оприлюднються на офіційному сайті Ради.

Аби змінити цю ситуацію ми і ініціювали звернення до Голови Верховної Ради.

Це звернення містить 3 пропозиції:

1) на офіційному сайті Верховної Ради на сторінках усіх народних депутатів України оприлюднювати інформацію щодо участі народних депутатів у засіданнях комітетів;

2) щомісяця оголошувати прізвища прогульників під час пленарного засідання Верховної Ради України;

3) слідкувати за тим, щоб прогули засідань комітетів позначалися на заробітній платі народних депутатів.

Це звернення до пана Гройсмана своїми підписами підтримали 38 депутатів. З них 4 – в он-лайн режимі, бо з різних причин ми не змогли з ними зустрітися: Сергій Лещенко, Віктор Чумак, Володимир Ар'єв та Остап Семерак.Окремо маємо подякувати депутату Дмитру Добродомову. Він єдиний з депутатів, до кого не ми звернулися, а він сам вийшов на нас з бажанням поставити свій підпис. Ба більше, "підбив" своїх колег підтримати наше звернення та організував брифінг у Верховній Раді щодо нашого звернення до спікера.

Саме від Добродомова до пана Гройсмана надійде офіційне звернення щодо оприлюднення прізвищ прогульників засідань комітетів.

Від Моніторингу ж є публічне звернення, на яке ми так само очікуємо адекватної реакції.Окрім озвучених у зверненні трьох пунктів, ми хочемо звернути увагу на ще одну проблему.

Полягає вона у тому, що прогули депутатів офіційно фіксуються лише у випадку, якщо комітет збирає кворум на своєму засіданні. Якщо кворуму немає, то офіційно немає і засідання комітету, а відповідно – і прогульників. Тобто це жодним чином не позначається ані на офіційних показниках відвідування депутатами засідань комітетів, ані на зарплаті прогульників.


Наприклад, комітет економічної політики 6 (шість) разів не міг зібратися на засідання, щоб розглянути законопроект N2273. Усі знають, що за цим стояв голова комітету Андрій Іванчук. Але ж насправді зривати засідання йому допомагали конкретні члени комітету, які не приходили на засідання. І от ці поплічники Іванчука залишаються невідомими для суспільства. Вони навіть не покарані гривнею за ці прогули.

Тож вважаємо за потрібне почати фіксувати УСІ прогули депутатів, як на засіданнях комітетів, що відбулися, так і на запланованих засіданнях, які не зібрали кворум. Це вже окреме звернення до пана Гройсмана, під яким ми не збирали підписи депутатів, але отримували підтримку на словах.

* * *

Пишіть нам: vidkryto@ukr.net

Слідкуйте за діяльністю Моніторингу "Відкрито" на FB-сторінці.

Стати учасником Моніторингу можуть студенти, які заповнять он-лайн анкету.

powered by lun.ua
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter