8 листопада 2016, 10:16

#НАУпздц. Депутат БПП стоїть за маніпуляціями в авіаційному університеті?

#НАУпздц. Такий хеш-тег використовують студенти Національного авіаційного університету, коли пишуть у соцмережах про події навколо керівництва вишу. Більше року там не можуть визначитись з ректором, уже змінилося кілько в.о. ректора.

Останнього місяця протистояння різних груп впливу спустилося на рівень студентства. У конфлікті засвітилися представники команди нардепа БПП Дмитра Андрієвського. Вони беруть активну участь на стороні студентів, які у своєму прагненні захопити Студраду використовують відверто нахабні та цинічні методи.


Проблеми в Національному авіаційному університеті (НАУ) мають історію не одного-двох років. Днями прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно екс-ректора за справу ще 2007-го.

У серпні НАБУ спіймало на хабарі чергового т.в.о. ректора.

І це ще правоохоронні органи ніяк не візьмуться за справи кума Табачника 1-го проректора Максима Луцького...

Довгий час НАУ залишається без повноцінного ректора. У виші триває протистояння, яке цієї осені перейшло на рівень студентів.

Майже два роки НАУ жив без Студентської ради університету. Остання голова Студради припинила виконувати свої повноваження, коли зі своїх місць були усунені її куратори – команда Луцького.

І от з'явилася ініціативна група студентів, яка поставила собі за мету відновити студентське самоврядування в НАУ. Вони почали зустрічатися, обговорювати в он-лайн можливі варіанти дії.

Аж раптом НАУ дізнався, що Студрада таки існує. І зовсім випадково у неї – новий голова. Тобто в.о. голови. Справа у тому, що після ухвалення у 2014-му нової редакції Закону "Про вищу освіту" цей голова мав би обиратися прямими виборами. А таких в НАУ останні 2 роки ніхто не проводив.

Після появи "легітимного" голови Студрада оголосила: відновлювати усе будемо ми. Виникло питання: хто ж має право скликати загальну Конференцію студентів НАУ – ініціативна група чи "легітимна" Студрада?

Аби визначитися із цим 5 жовтня зібрали круглий стіл. На ньому "легітимна" Студрада заявила: ми легітимні, а згідно положення це наша компетенція проводити Конференцію. От тільки на тому ж круглому столі виявилося: у цій "легітимній" Студраді немає жодної легітимно обраної особи. Про яку легітимність цілого органу тоді може йти мова?У результаті домовилися створити робочу групу з представників усіх зацікавлених сторін, яка б і визначила деталі проведення Конференції студентів.

Попри ці домовленості "легітимна" Студрада кинула всіх і почала сама збирати Конференцію. Допоміг їй у цьому заступник міністра освіти Роман Греба. Так, це той самий добродій, який засвітився у скандалі навколо маніпуляцій з обранням членів НАЗК.

В історії з НАУ він підписав шедевральний лист. У ньому зазначив: у разі завершення строку повноважень та не проведення виборів голова Студради може залишитися на своїй посаді за власною згодою.

Лист Міносвіти щодо Студради НАУЦей лист став основою для скликання Конференції "легітимною" Студрадою. Щоправда Конференція вийшла якась не зрозуміла. Бо в цей же час і в цьому ж місці мали відбутися збори командирів груп. Але за пару годин до події стало відомо – буде Конференція. Хто, як і коли обирав делегатів на цю Конференцію досі не зрозуміло.

На самій Конференції студенти оперативно ухвалили нові Положення про студентське самоврядування і Положення про прямі вибори. Ну то й що, що не читали, не знайомилися...

Також ця Конференція сформувала Центральний виборчий комітет, на який поклали обов'язок провести перші прямі вибори голів Студрад факультетів/інститутів та голови Студради НАУ.

На агітацію кандидатам виділили 5 днів, на які припали ще й субота та неділя. Поспішали.

І ось 2 листопада – вибори.

Результати збентежили "легітимну" Студраду. "Легітимний" в.о. голови набрав голосів менше, ніж альтернативний кандидат.

Але ж всі знають: коли є своя ЦВК, то результати можуть бути прогнозовано підправлені. І ЦВК НАУ скасовує результати голосування двох інститутів, на яких переміг альтернативний кандидат.Результати виборів голови Студради НАУ до та після рішення ЦВКОпоненти "легітимних" влаштовують протест під приміщенням ЦВК.Протест студентів під приміщенням ЦВКСтуденти природно вимагають справедливості. А в цей час в.о. ректора НАУ робить хід конем.

Володимир Ісаєнко збирає позачергове засідання Вченої ради НАУ, і представляє новообраних членів Вченої ради університету – представників студентів. По суті це меседж усім в НАУ: я визнаю результати студентських виборів легітимними.

Найцікавіше інше. За законом студенти окремо обирають керівників органів студентського самоврядування (Студрад), окремо – своїх представників до Вченої ради. В НАУ відбулися перші вибори, других не було. Ніхто не оголошував вибори до Вченої ради НАУ, ніхто не друкував відповідні бюлетені, ніхто не реєструвався кандидатами до Вченої ради НАУ, ЦВК не оголошувала обраних до Вченої ради НАУ студентів.

Щоб зрозуміти маніпуляцію пана Ісаєнка, варто провести аналогію. Це як провести вибори до сільради, а переможців оголосити депутатами Верховної Ради України.

Ось так вчинив і в.о. ректора НАУ. Він обраних голів Студрад факультетів/інститутів представив як обраних до Вченої ради НАУ студентів. Розвів, як кошенят...

От тільки такий розводняк може аукнутися університету. Справа в тому, що на цьому засіданні Вченої ради ухвалили Статут НАУ. Через участь сумнівних з юридичної точки зору студентів у цьому засіданні у майбутньому будь хто зможе оскаржити правочинність Статуту. Подібна історія вже була причиною скасування виборів ректора НАУ.

Уже після Вченої ради в.о. ректора вирішив зібрати у себе два табори студентів. Ні, не для того, щоб допомогти вирішити конфлікт, бути незалежним та незаангажованим арбітром у конфлікті поміж студентів. Його виступи зводилися до одного: не розхитуйте човен, нам потрібна стабільна ситуація в університеті. Астанавітєсь!

І ось ми переходимо до депутата БПП Дмитра Андрієвського, який у 2014-му переміг в цьому районі у мажоритарному окрузі.

У всій цій історії навколо Студради НАУ засвітилися щонайменше дві людини з його команди.

На зустрічі з в.о. ректором юристом Студради представили Розу Вінецьку. У 2012-му вона була офіційним спостерігачем від Андрієвського на цьому окрузі.

Студенти НАУ називають її бізнес-партнером Андрієвського. І кажуть, що під час виборів голови Студради НАУ вона "керувала парадом" в студентській ЦВК.Роза Вінецька. Скріншот з сайту колишньої групи компаній Андрієвського IntecoЩе один представник команди Андрієвського засвітився 5 жовтня на круглому столі. На ньому Дмитро Залуський переконував усіх у "легітимності" Студради і називав себе "радником Студради".

У 2015-му він у складі команди Андрієвського від БПП балотувався по 105 виборчому округу до Київради.Команда Андрієвського в КПІ. Дмитро Залуський – крайній зліваМожна було б припустити, що люди з команди Андрієвського займаються маніпуляціями та махінаціями навколо Студради НАУ за власною ініціативою. Якби сам депутат у 2014-му не засвітився у компанії Максима Луцького. Під час виборчої кампанії екс-регіонал збирав аудиторію для кандидата від БПП, і переконував НАУ голосувати за Андрієвського.

Нині Луцький не втрачає шанс повернути або посаду, або значний вплив на схеми в НАУ. І з Андрієвським у нього може бути спільний інтерес. Землі університету на двох вистачить.

Та й 15 мільйонів на ремонт гуртожитків НАУ в бюджеті-2017 врахували за поданням Андрієвського. Треба ж депутату БПП проконтролювати, щоб ці гроші не пішли повз каси.

У спільному телемарафоні закликали вбивати українців (відео)

Вбивати українців хочуть не лише руzкіє. А й найбільші патріоти з числа медійників. Принаймні так нам представляють працівників спільного телемарафону...

Герой України: Убий росіянина – не проживи день марно

Якщо сьогодні знищити російського військового, то завтра буде легше воювати. А якщо кожен боєць ЗСУ виконуватиме щоденну норму по знищенню ворога, то перемога України буде все ближче...

Як Чорні Запорожці виграли битву за Київ (РЕПОРТАЖ)

Битва за Київ стала ключовою подією початку війни. Росія розраховувала взяти столицю за пару днів і швидко змінити владу в Україні. Уже 24 лютого агресор наступав на Київ з півночі...

Як проросійські чорти перетворилися на янголів-патріотів?

Чи мають проросійські чорти право на прощення? Ось показове фото. На ньому захисник проросійських чортів аплодує Зеленському за те, що президент боронить країну від російських чортів...

Це історична мить. Є стимул знищити росіян

Послухайте цього командира. Його слова підкреслюють прірву у ментальності руzкіх і укранських воїнів. Це "Мирон". Він командир взводного опорного пункту під Донецьком...

The Best Ever. Найкраща роль Джолі у Львові

Впізнали Аджеліну Джолі на фото? Ні? Тоді дивіться уважніше. Учора соцмережі підірвало фото Джолі у львівській кав'ярні. А хлопчик з тієї кав'ярні взагалі став мемом...