Олексій Братущак журналіст

Зав'язуйте з Майданом!

18 квітня 2017, 19:52

Політикам при владі та керівникам правоохоронних структур час зав'язувати з яскравими та порожніми промовами про Майдан та Революцію Гідності. Вони або чогось не зрозуміли з подій зими 2013-2014, або свідомо ігнорують прагнення українців до справедливості, зокрема, і у питання покаранні винних у злочинах проти учасників Євромайдану. Високопарні слова з їхніх вуст викликають лише огиду.

Президент, прем'єр, спікер, Генпрокурор. У такому складі 20 лютого 2017-го представники влади зустрілись з родинами Героїв Небесної Сотні.

Кожен обіцяв щось своє. Від заочного правосуддя до статусу УБД для загиблих майданівців. Усе це під соусом пафосних промов а-ля "високодостойні родини".20.02.2017. Зустріч представників влади з родинами Героїв Небесної СотніПорошенко з компанією говорили багато. От тільки не про головне – покарання винних. Бо тут вихвалятися особливо нема чим.

Мені взагалі здається, що на подібні зустрічі представники влади ходять під примусом. Бо є інформаційний привід. Бо про це будуть писати усі українські медіа. Тому треба якесь класне фото зробити, вигадати пару яскравих рядків, щоб отримати гарну пресу.Опозиція зразка 2013-го була частиною системи Януковича


Днями з'явився черговий привід згадати Майдан – четверо харківських беркутівців втекли в Росію. Минуло 5 днів, а від влади ані пари з вуст, ані допису у ФБ.

Спічрайтери на відпочинку? Та ні, викладають блоги на УП. Та й ФБ посадовців оновлюється. Але там лише про пасочки та ракушки...

Може це якісь рядові беркутівці, які особливо не відзначилися на Майдані, що їх і згадувати не варто? Може вони просто "выполняли свой конституционный долг на майдане", як каже один з втікачів Артем Войлоков?

Адвокат Євгенія Закревська виклала в ФБ шматок відео, яке нагадує, як ці беркутівці виконували свій "конституційний обов'язок".Євгенія Закревська: Артем Войлоков, Владислав Мастега обвиняются именно в этом эпизоде – избиение ребят (в т.ч. несовершеннолетнего) на коллонаде 19-го января 2014-го года.Чому ж представники влади вже кілька днів мовчать про втечу харківських беркутівців? Чому ніхто не обіцяє покарати причетних до втечі? Відповідь очевидна: після Майдану система не змінилася, просто одна її складова – опозиція замінила іншу – "злочинну владу", а сама система встояла.

Втеча харківських беркутівців – це підсумок цілого ряду обставин, до яких причетні десятки/сотні представників влади.ЧИТАЙТЕ: Справа N1. Влада не сприяє слідству у справі розстрілу Небесної сотні

Перша обставина – індульгенція для беркутівців.


Чому усі беркутівці, які на Майдані "виконували конституційний обов'язок", тобто скоїли злочини проти учасників Євромайдану, не втекли ще у лютому-березні 2014-го? Тоді до Росії перебралася лише частина з них. Інша – залишилася, дехто виїхав значно пізніше. Хіба вони не боялися, що прийде нова влада і буде змушена притягати їх до відповідальності?

Не боялися. Бо отримали обіцянку: їх не чіпатимуть, якщо вони допоможуть в АТО.

Про це в інтерв'ю "ГромадськеТБ" розповів колишній працівник спец роти київського "Беркуту" Олег Янішевський:

Підрозділу (київського Беркуту) запропонували прийняти участь (в АТО) за умови, що підрозділ отримає індульгенцію за події на Майдані. Це прозвучало від міністра Авакова. Перших двох працівників заарештували у квітні. І щоб цьому запобігти підрозділ добровільно поїхав у зону АТО.

Одноосібно обіцянку про індульгенцію Аваков не міг дати. Це спільне рішення кількох представників влади зразка весни 2014-го. Серед них не було Сергія Горбатюка, який пізніше очолив департамент спецрозслідувань Генпрокуратури. Його хлопці взяли і Янішевського, і його поплічників, і харківських беркутівців.Янішевський (стоїть) на лаві підсудних у Святошинському судіДруга обставина – беркутівцям допомогли втекти.


І Садовнику, і харківським беркутівцям, і іншим силовикам часів Майдану допомагали втекти. Це організовані втечі.

Так 19 вересня 2014-го керівництво Генпрокуратури не надало дозвіл на залучення спецпідрозділу для затримання Садовника. Тоді його ще можна було затримати. Після втечі командира спецроти київського "Беркуту" в Генпрокуратурі досі не можуть знайти, хто ж не допоміг слідчим затримати Садовника. Своїх ГПУ не видає...

Історія з втечею харківських беркутівців – це чергове підтвердження невідповідності займаним посадам Авакова та Грицака.

Скільки ще у першого у новій поліції залишилося працівників, які будь якої миті можуть втекти до агресора? А підтримати ворога всередині України? А скільки ще учасників злочинів проти Майдану продовжують працювати після реформи та переатестації?

Скільки ще під носом у другого російські спецслужби будуть вербувати українських "правоохоронців"?

Восени 2015-го Порошенко заявляв, що злочинцям вдалося втекти через "бедлам", який був у країна та правоохоронних органах у перші часи та дні після перемоги Революції Гідності, коли "нова влада перебирала контроль над силовими органами".

Можна було б припустити, що втеча харківських беркутівців вказує, що цей "бедлам" досі залишається у правоохоронних органах. Тільки це вже не "бедлам". Це нездатність помножена на небажання карати винних силовиків.Третя обставина – "Велика" справа Януковича.


Це вже привіт Луценку. Генпрокурор марить цією "Великою справою". Вирок Януковичу потрібен, це навіть не обговорюється. Але треба розуміти, що Янукович ніколи не повернеться в Україну.

При цьому в Україні досі залишаються ті, хто був частиною злочинної влади Януковича, та ті, хто причетний до злочинів проти учасників з Євромайдану. І притягнути їх до відповідальності також над важливо. Бо якщо їх не покарати сьогодні, то завтра вони повторять свої злочини проти України.

При цьому Луценко сконцентрувався на "Великій справі Януковича". А в цей час не вистачає ресурсів для розслідування "маленьких" епізодів злочинів проти Євромайдану.

Усе йде до того, що Луценко оголосить свою перемогу у "Великій справі Януковича", помахає ручкою, а країна буде чекати роками/десятиріччями вироків щодо інших епізодів.ЧИТАЙТЕ: Сергій Горбатюк: За "справою Януковича" ми забуваємо про виконавців в Україні

Четверта обставина – погані суди.


Так, суди в нас кращими не стали. Про це навіть говорити/писати довго не хочеться. Влада так і не спромоглася зробити суди по-новому.* * *

Лідер Євромайдану цілується з керівником тітушок з "антимайдану"


Пам'ятаєте трійку "лідерів Майдану"? Серед них був і Віталій Кличко? Саме йому в останній день Майдану довелося вислуховувати від журналіста Дмитра Гнапа обурення через підписану опозиціонерами угоду з Януковичем.21.02.2014. Дмитро Гнап. Я сказав Кличку таке: весь народ Майдану, всі люди, які вийшли на протести в Україні розчаровані сьогоднішнім вчинком трьох опозиційних лідерів. Вони вважають їх зрадниками.Тоді Кличко вибачився прямо зі сцену Майдану:

Якщо я когось образив тим, що потиснув руку Януковичу, я вибачаюсь. Але я роблю щиро все, щоб Україна перемогла. Я роблю все, щоб ця банда пішла.

Ми можемо лише здогадуватися, наскільки щирим тієї миті був Кличко...

Минуло три роки.

І от Кличко на камери цілується з Нестором Шуфричем. Так, це той Шуфрич, який керував тітушками під час знесення дальніх барикад. Але все те у минулому.

Тепер нічого не заважає Віталію Кличку на публіці демонструвати свої почуття до Нестора Шуфрича. Зустрілись на черговій вечірці, поцілувалися на камеру "Світського життя", потеревеніли приятельськи, підморгнули один одному. Ну як справжні... політики?

Кличко цілується з Шуфричем

(Стоп-кадри з програми "Світське життя" від 8 квітня 2017)
Якщо Кличко досі робить усе "щоб ця банда пішла", то йому варто цілувати Шуфрича взасос. Екс-регіонал такої ганьби не витримає і поїде до свого шефа в столицю "руского міра" подалі від "гейропи"...

Якщо ж серйозно, то Кличко один з тих, хто Революцію Гідності трохи не зрозумів. І це попри те, що одного разу зі сцени Майдану йому довелося вибачатися за свої незрозумілі дії."Порошенко, роззуй очі!"


Минулого тижня на Банковій відбулася акція "Порошенко, роззуй очі!". На третю річницю початку АТО два десятки активістів прийшли під АП звернути увагу, що при владі на Сході залишаються екс-регіонали, які весною 2014-го відкрито виступали в підтримку сепаратистів.У виступах люди запитували: чому після Революції Гідності проукраїнські сили на Донбасі не отримали підтримки Києва? Чому влада і далі робить ставку на екс-регіоналів, які нині зібралися під прапором партії "Наш край".

Також активісти нагадували, що подібні помилки після Пораманчевої революції в результаті призвели до реваншу.Також у виступах активісти нарікали, що за три роки ніхто не був покараний за підтримку сепаратистів та організацію сепаратистських акцій. Більше того, вони не втекли, залишаються при владі в Україні, і будь якої миті можуть знову згадати про гасло "путінвведі!".

* * *На фоні домовленостей з сепаратистами та учасниками злочинів проти Майдану, представники влади вигадують все нові і нові промови про Революцію Гідності. Для чого? Кого намагаються обдурити президент, міністри, депутати, керівники ГПУ, СБУ, МВС? Домовленості викривають суть влади яскравіше, ніж їхні слова. І ці дії не мають нічого спільного з прагненнями учасників Революції.

Коментарі — 54
Aleksandr Ruslanov _ 19.04.2017 12:16
IP: 77.52.51.---
:
Письмо минобороны – губернатору Н. Меркушкину 1-30/5451 от 15.12.2016.
"Уважаемый Николай Иванович!
В соответствии с указаниями статс-секретаря – заместителя министра обороны Российской Федерации в Центральном военном округе организована и проводится совместная гуманитарная акция "Дети России – детям Сирии".
Основной целью проведения акции является оказание гуманитарной помощи населению Сирии и поддержание авторитета Вооруженных Сил Российской Федерации...

Письмо администрации детсада села Старая Бинарадка. президенту и в министерство образования
"Уважаемые дамы и господа!
Наш садик и наших детей еще не бомбили, как детей Сирии, но, может, вы все-таки нам тоже поможете?...
.Садик был построен в 1974 году, первые выпускники стали уже дедушками и бабушками, а в самом садике с тех пор ни разу не было капремонта...
Может, вы нам поможете? Не будете ждать, когда нас разбомбят или (не дай бог) рухнут стены".
руслан49 _ 19.04.2017 12:12
IP: 37.52.18.---
:
руслан49:
Не врите, украинец жил лучше россиянина и во всяком случае не хуже, так же его жизнь многим не отличалась от поляка. А то что Путин хотел уничтожить Украину, это вы наверное пошутили или хотите сами себя в этом убедить.
Между Украиной, СНГ и Россией были коммерческие отношения, Россия даже могла потерять там базу ЧМ Флота, американцы в Крыму были больше хозяева, чем украинцы и русские.
- скорее вы обмишурились с майданом, теперь ищите крайних, но не убедительно, себе хуже сделали.
Основна заслуга Майдану – це повернення вектору розвитку України із Сходу на Захід. Це геополітична подія для України. Але треба буде подивитися на результати цього років через 10, 20, 50, 100. Бо українці дуже схильні до маніпуляцій з собою і можуть зруйнувати це досягнення Майдану.
руслан49 _ 19.04.2017 11:53
IP: 37.52.18.---
:
руслан49:
:
руслан49:
- Да что вы говорите!?
Вы хотите сказать, что колхозник и интеллигент, так злы были на Яныка, что это они кидали коктейли Молотова в милицию!?
На Януковича були злі всі українці за те, що він перетворив Україну на Юго-Западний федеральний округ Росії.
– А как это вы сможете мне растолковать, если без лозунгов, а с экономической и политической точки зрения!?
- одна ремарка: украинец за энергоносители при Яныке платил намного меньше чем россиянин.
Українець може платив і менше за енергоносії, але і зарплата в українця була менше, чим в Росії. А газ, наприклад, обходився Україні в 550 доларів за 1000 кубів в часи Януковича. Це характеризує політику Путіна на знищення України, навіть при такому своєму вассалі, як Янукович.
руслан49 _ 19.04.2017 11:39
IP: 37.52.18.---
:
руслан49:
- Да что вы говорите!?
Вы хотите сказать, что колхозник и интеллигент, так злы были на Яныка, что это они кидали коктейли Молотова в милицию!?
На Януковича були злі всі українці за те, що він перетворив Україну на Юго-Западний федеральний округ Росії.
Anatol Zubenko _ 19.04.2017 11:37
IP: 94.153.158.---
руслан49:
Anatol Zubenko:
руслан49:
Т-а-ак! Вот уже, оказывается кто виноват, Парасюк! А остальные только подстраховали Януковича! Потихоньку все становится на свои места...
Можна сказати, що Кличко, Тягнибок і Яценюк "підстраховували" Януковича, а можна сказати, що вони не хотіли сотні убитих на Майдані. І можливо у них вже були дані про захоплення Криму Путіним і війни з Росією в разі радикальних подій в Києві. І ці політики не хотіли розгортання подій в ць Так может и Янукович знал, что так будет, и поэтому не подписал договор об ассоциации, зачем они мутили народ? Вы незадумывались, что своей поддержкой экс-регионалов, они подписывают себе смертный приговор?
руслан49 _ 19.04.2017 11:16
IP: 37.52.18.---
:
руслан49:
:
руслан49:
Если бы они думали, то не пошли бы на переворот, а решали бы всё конституционным путём, как весь цивилизованный мир.
Кто оні? На Майдані весь час було дві політики. Кличко стримував радикальних молодих людей і його за це облили вогнегасником. Порошенко зупиняв трактор біля АП. І в той же час молодь кидала пляшки в міліцію і штурмувала Раду. Повторюсь. Ці претензії Братущака до сьогоднішньої влади безпідставні. Ці діячі і тоді так само себе вели.
В конце концов варварство "Правого Сектора" кто то подготовил заранее и заметьте, на профессиональной основе, тут уж о "народном" восстании и речи нет.
"Правого сектора" на Майдані було аж 50 чоловік і вони займали один поверх в Будинку Профспілок.
руслан49 _ 19.04.2017 11:07
IP: 37.52.18.---
:
руслан49:
Если бы они думали, то не пошли бы на переворот, а решали бы всё конституционным путём, как весь цивилизованный мир.
Кто оні? На Майдані весь час було дві політики. Кличко стримував радикальних молодих людей і його за це облили вогнегасником. Порошенко зупиняв трактор біля АП. І в той же час молодь кидала пляшки в міліцію і штурмувала Раду. Повторюсь. Ці претензії Братущака до сьогоднішньої влади безпідставні. Ці діячі і тоді так само себе вели.
руслан49 _ 19.04.2017 10:56
IP: 37.52.18.---
Anatol Zubenko:
руслан49:
Чому весь час згадують людей, що зараз при владі? Чому не згадують поросюка, який повів дітей на убой, коли Янукович вже вивіз в Росію жінку, дітей, коханку, срібні ложки і КАМАЗи з десятками мільярдами доларів. І сам втік. Що, Тягнибок, Яценюк і Кличко закликали штурмувати Верховну Раду? Претензії до Заходу теж не проходять. Всі переговори з Януковичем при допомозі західних політичних діячів йшли навколо того, щоб вибори президента пройшли на півроку раніше.
Т-а-ак! Вот уже, оказывается кто виноват, Парасюк! А остальные только подстраховали Януковича! Потихоньку все становится на свои места...
Можна сказати, що Кличко, Тягнибок і Яценюк "підстраховували" Януковича, а можна сказати, що вони не хотіли сотні убитих на Майдані. І можливо у них вже були дані про захоплення Криму Путіним і війни з Росією в разі радикальних подій в Києві. І ці політики не хотіли розгортання подій в цьому напрямку.
руслан49 _ 19.04.2017 10:47
IP: 37.52.18.---
Anatol Zubenko:
руслан49:
Чому весь час згадують людей, що зараз при владі? Чому не згадують поросюка, який повів дітей на убой, коли Янукович вже вивіз в Росію жінку, дітей, коханку, срібні ложки і КАМАЗи з десятками мільярдами доларів. І сам втік. Що, Тягнибок, Яценюк і Кличко закликали штурмувати Верховну Раду? Претензії до Заходу теж не проходять. Всі переговори з Януковичем при допомозі західних політичних діячів йшли навколо того, щоб вибори президента пройшли на півроку раніше.
Т-а-ак! Вот уже, оказывается кто виноват, Парасюк! А остальные только подстраховали Януковича! Потихоньку все становится на свои места...
Віноват, не віноват, а відповідальність таким поросюкам за те, що було на Майдані, треба брати теж в не меншій мірі, а може і в більшій, чим офіційним представникам Майдану – Тягнибоку, Яценюку і Кличко. Лінія цих представників тоді була така сама, як і зараз. Тобто ці нападки Братущака на них недоречні.
Viacheslav Dubynin _ 19.04.2017 10:10
IP: 35.187.25.---
Sergey Ivanov:
монголоидные оккупанты? судя по фамилии и ты из них!
Alexandr Melnik _ 19.04.2017 10:06
IP: 91.201.247.---
:
а у тебя всеметодичка из бошки не выходит?
Anatol Zubenko _ 19.04.2017 09:56
IP: 94.153.158.---
руслан49:
Чому весь час згадують людей, що зараз при владі? Чому не згадують поросюка, який повів дітей на убой, коли Янукович вже вивіз в Росію жінку, дітей, коханку, срібні ложки і КАМАЗи з десятками мільярдами доларів. І сам втік. Що, Тягнибок, Яценюк і Кличко закликали штурмувати Верховну Раду? Претензії до Заходу теж не проходять. Бо кажуть зараз, що це Госдеп США все заварив. Всі переговори з Януковичем при допомозі західних політичних діячів йшли навколо того, щоб вибори президента пройшла на півроку раніше. І Янукович на це погодився.
Т-а-ак! Вот уже, оказывается кто виноват, Парасюк! А остальные только подстраховали Януковича! Потихоньку все становится на свои места...
Неживий Юрий _ 19.04.2017 09:16
IP: 46.203.177.---
Logic2009:-Ваше -"Маєте свій погляд – висловлюйте нормальною мовою і без хамства"...нормальною мовою...до порохатих гнид та вошей -гидко звертатись...алкашня зрадники злодії – от основні риси – АП КМ ВР...всього того кагалу непотрібного та смердючого гадючиння.
Alex Wright _ 19.04.2017 08:30
IP: 35.189.192.---
Беркутовцев обвиняют в убийстве кажется 56 активистов Майдана. Но Героев Небесной сотни 106 человек.
Почему не ведётся следствие про 50 убийств? Кто их убил?
Logic2009 _ 19.04.2017 07:40
IP: 91.196.177.---
Неживий Юрий:
Мрії українця...
"Жаждешь крови – стань блохой". (С.Є. Лєц)
Ви думаєте, що когось ображаєте,
а насправді свої хамство і дур демонструєте.
Маєте свій погляд – висловлюйте нормальною мовою і без хамства.
Неживий Юрий _ 19.04.2017 07:23
IP: 46.203.185.---
Yuri Dubov:
Про Уколова Ви вірно...я і не думав що він журналіст...думав гардєрбщик в АП...точно такий вираз на фото...чи як у Шаріка котрий шаленіє коли хазяїнам ганчірки лейбові подає...
Yuri Dubov _ 18.04.2017 22:59
IP: 95.134.37.---
Все це нібито правильно, але:
- Чому спокійно в УП вже кілька днів перед Вами в т.зв. "блозі" висить супер холуйське відкровення Вашого (нібито в минулому) колеги В.Уколова? До речі, на відміну від Вас, без можливості коментувати...
Чи існують серед українських журнлістів хоч якісь правила належати до цієї хоча б навіть середньовічної "гільдії", з можливістю відверто зробити таких "персонами нон-грата"?
Зрозумійте, складається враження, що всі ви – політолухи, соціолухи, журнвлісти, – всі ви, як казали в радянські часи, "мирно співіснуєте", і не виключаю того, що мабуть тиснете один одному руку, десь за чарчиною один з одним вихваляєтеся, – "як ми класно розводимо лохів!!!".
Вибачте, але сподіваюся, що колись цьому буде край.
Vasily Tcheloveck _ 18.04.2017 22:35
IP: 130.211.100.---
ReAlex:
Зря вы этому боту с прочерком вместо ника отвечаете. Тут принято его игнорировать.
Aleksandr Ruslanov _ 18.04.2017 22:30
IP: 77.52.51.---
...після Майдану система не змінилася, просто одна її складова – опозиція замінила іншу – "злочинну владу"....

Що за маячня! Яка це "опозіція" змінила владу? Що, Порошенко – це опозіція? Що, "НашеУкраїнці" – це опозіція?
Опозіція – це ЮВТ. Усі інші – це пристосуванці, запроданці та майже усі "успешніе менеджері" "злочинного режиму" що стали БППистами. Єтакае "гібрідное ПР"
Що, Фірташ був опозіціонером приймаючи на аудиенції з проханням дозволу на княжіння від Порошенка та Кличка?
Мабуть Ахметов був опозіціонером, котрого Ю.Луценко назвав "попутчіком революції" і котрого Порошенка кормить за кошти українців?...
У системи змінився "пахан".
Маючи гутаперчивий позвоночник ця потвора кєрує країною у стилі "управляемий хаос".
Іншого воно нє вміє, бо думки навіть нє з*являеться що би щось не прошло мимо його кишені.
Шапкокрад мав стіль "вжє зараз та скільки можливо за один заход"
Стіль Бариги – "тіше рухаеся – більше заробиш та краще меньше алє від багатьох"
Vitalij Ukhansky _ 18.04.2017 22:01
IP: 35.187.173.---
гірка правда
Неживий Юрий _ 18.04.2017 21:32
IP: 46.203.217.---
Мрії українця...
"Сніжок мете,гірлянди мерехтять,
Веселий сміх лунає по Вкраїні,
Хрещатиком прапОри майорять,
Червоно-чорні й просто жовто-сині!
А на Майдані нашім упідряд
Гойдаються під вітром на жердині,
На радість і дорослим і малят-
Рошен із Янеком та Йуля посрідині"
Сергей Папков _ 18.04.2017 21:27
IP: 93.73.27.---
"Вирок Януковичу потрібен, це навіть не обговорюється. Але треба розуміти, що Янукович ніколи не повернеться в Україну." (Братущак).
Це звичайно так, але ж і Адольф Ейхман не мав жодного наміру виїжджати з Аргентини до Ізраїлю, де його дуже чекала шибениця.
Але на відміну від України в Ізраїлі був Моссад і вольове та рішуче державне керівництво, які внесли дуже суттєві корективи в життєві плани цього ворога євреїв. У українців теж є чимало ворогів (до того ж їх не потрібно шукати по всьому світу,бо всі вони переважно зосереджені в РФ), але різниця з тим, як поводиться зі своїми ворогами Ізраїль, кричуща.
Неживий Юрий _ 18.04.2017 21:27
IP: 46.203.217.---
на зміну двічи несидівшому -прийшов поддєльний снікерс рошенович...що то ч...мо...що це...смішно та жаль дивитись на людей які просили чи намагаються щось простит у цих покидьків...
ReAlex _ 18.04.2017 21:25
IP: 104.199.51.---
: В Киеве был конституционный переворот и "Беркут" или другие правоохранительные органы выполняли свой конституционный долг.
- например сейчас ВСУ по приказу Турчинова, расстреливает украинцев на Донбассе за неподчинение власти Киева.
- ВСУ в этом случае то же являются преступниками против народа Украины.
ВСУ сейчас воюет на Донбассе с российскими кадровыми военными и их коллаборантами из местных.
руслан49 _ 18.04.2017 21:21
IP: 37.52.18.---
Чому весь час згадують людей, що зараз при владі? Чому не згадують поросюка, який повів дітей на убой, коли Янукович вже вивіз в Росію жінку, дітей, коханку, срібні ложки і КАМАЗи з десятками мільярдами доларів. І сам втік. Що, Тягнибок, Яценюк і Кличко закликали штурмувати Верховну Раду? Претензії до Заходу теж не проходять. Бо кажуть зараз, що це Госдеп США все заварив. Всі переговори з Януковичем при допомозі західних політичних діячів йшли навколо того, щоб вибори президента пройшла на півроку раніше. І Янукович на це погодився.
Корупція1097 Уряд реформ307 Україна та Європа917 Aтака Путіна1112 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте